şükela:  tümü | bugün
 • adı ne kadar çikolata süt olsa da kahve, portakal ve vanilya aromalı çeşitleri olan bir süt çeşidi. kahveli ve vanilyalısı başarılı olsa da portakallısı bir o kadar berbattır. hani küçükken grip olduğumuzda içtiğimiz çoğunlukla da pembe renkli olan öksürük şurupları var ya, onlar gibi gereksiz bir tadı vardır.

  buradan gezi parkı olaylarında g*tümüzü kollayan canım koç grubu'na sesleniyorum, abi o portakallı azalarak bitsin. ama kahveli ve vanilyalıya devam. bir de bunun ballısını çıkarın ballısını. bak kış da geldi. bir sorun annelerinize süte en çok ne koyarmış, ondan koyun işte siz de emi.
 • "güzel bir fikrin içine (kendi fikrin olmasa bile) nasıl edilir?"in cevaplarından biri.

  adı "çikolata süt" olsa da çikolata değil, %1 oranında "çikolata tozu" içermektedir ki, %1 kakao desek bile 1 litre süt içinde 2 çay kaşığı (o da gönlümüz bol olduğundan, standart ölçülere göre bir çay kaşığını 4.8gr. yerine 5gr.; 1 litre sütü de 1050gr. yerine 1000gr. kabul edersek) saf kakao tozu eder. "çikolata tozu" kavramını tanımlamak pek mümkün olmasa da, en kalitelisinden olduğunu kabul etsek o da kakao tozundan %10 daha az kakao içerir ki, çikolata bu sütün neresinde?

  onu geçsek bile, bari aromaları yerinde olaydı dedirtir. kutu üzerinde yazması gereken "x aroması aromalı" olmalıdır. zira kahvelisi, kahve ile gazete kağıdı arasında bir tada sahiptir ve içerdiği kahve miktarı 1 mikrogram bile olmaması nedeniyle, içerdiği çikolata ile oranlanamamaktadır. (bkz. bölen veya bölünen olarak 0'ın bölme işlemindeki yeri) diğer iki tipinde de aynıdır.

  son olarak, bu ürünü alacak kesim, büyümek için süt içecek kesim değildir, damak zevki için alacaktır. zevk için para verecek kesimdir. sek bu ürünü eğer satmayı gerçekten istiyorsa, iki katı fiyata, gerçek kahve, vanilya ve portakal ile üretir. bu haliyle deneyen bir daha içmez, bunu bilsin.
 • sek günlük pastorize süt ile kullanmaya başlanan mükemmel tetra top ambalajlarda kahve, vanilya ve portakal aromalarının çikolata ile birleştirerek sunulduğu yeni süt çeşididir. şimdilik sek tarafından 250 ml'lik küçük paketlerde atıştırmalık olarak sunulmaktadır. diğer aromalı sütlere göre biraz daha pahalı olan bu ürünü şimdilik migros'ta satılan 4'lü özel paketlerinden alarak daha uygun fiyata temin edebilirsiniz. portakal aromalısı herkese hitap etmiyor ancak ister istemez eti cin'e benzer bir tat uyandırıyor. keşke kahve ve vanilyalı olanlarını 500ml veya 1l'lik büyük boylarda çıkartsalar da bizde şöyle kana kana içsek.
 • çikolata içerdiği için sek süt değildir.

  edit: sek markaymış lan, pardon. düz adamlık böyle bir şey.
 • günün bu saatinde seks çikolata süt olarak okuduğum başlık.
 • portakallı ve kahvelisine hasta olduğum çikolatalı süt.
  vanilyalısının pek bir numarası yoktur gözümde.
 • tadını beğendiğim; ancak fiyatını yüksek bulduğum süt çeşidi.
 • bizim üniversitede tanıtıma geldiğinde ne mal olduğunu anladığım rezil şey. herkes bir tadına bakıp etrafa fırlatmıştı dolu dolu kutuları.
 • güzel ürün olmuş. en başarılısı portakallı olanı. ki ben portakallı çikolata hiç sevmem. kahve ondan sonra geliyor, vanilyalı ise pek iyi değil.