şükela:  tümü | bugün
  • sek markası tarafından çıkarılan gerçek meyve parçacıkları içeren meyveli yoğurtumsu peynirin ismidir. amerika'daki yoğurt devi chobani markasının ambalajına ve çeşitlerine oldukça benziyor lakin türkiye'de şeker koymadan yoğurt üretebilmek ne mümkün. activia alıyorsun şekerli, eker meyveli süzme yoğurt alıyorsun şekerli şimdi sek quark'ı denedim o da şekerli. biri sesimizi duysa da şekersiz meyveli yoğurt veya quark üretse artık… ilerleyerek yeni çeşitler yeni ambalajlar sunuyorsunuz ama bir sağlıklı(şekersiz) alternatif üretemiyorsunuz.
    iyi yanı ise oldukça fazla çeşidi mevcuttur: çilekli, yaban mersinli, elma-tarçınlı, armutlu hatırladıklarım.

edit: bigdaddy'nin bahsettiği gibi tam yoğurt değildir tat olarak yoğurt üretim olarak peynir düşünülebilir.
  • yoğurt değil, peynirdir.

tadı baya yoğurda benziyor, yoğurttan daha güzel ve meyveliler arasında daha yararlı/sağlıklı. çokta sevindim gelmesine bu ürünün, en azından başlangıç olur türkiye'de. ama sadesi ve protein oranı daha yüksek olanı gelmesi lazım. çünkü orjinal quark'ın oranları 100 gr'da 15-20 gr. protein ve 1-2 gr. yağdır.

umarım sesi duyarlar da bizi lor peynirinden kurtarırlar :)
  • dün itibariyle migrosta görüp denediğim peynir. tadı yoğurda benziyor ve lezzetli. kalori değerleri de oldukça tatminkar (100 gr 99kcal).
  • şimdi ben bu ürünü bi oturuşta bitiriyordum ama peynir olduğunu okuyunca bir irkildim. henüz kafa olarak da rahatlamış değilim, bi seferde bi tanesini yemek ayılık mı? değil mi?
  • biz gariban almancıkların quark hasretini bir nebze olsun giderebilmiş ürün. tam olarak quark değil tabii, almanya'da satılan meyveli quark tadını ve kıvamını da pek yakalayabilmiş sayılmaz ama iyi olmuş, güzel olmuş, gayet başarılı olmuş bence. türkiye'de satılan meyveli yoğurtların tamamından (ki zaten çok bir şey yok) çok daha iyi. elmalı tarcınlısını denedim beğendim. sırada çilek ve yaban mersinli var. ayrıca quark klasik anlamda bir peynir değil. o yüzden peynir tadı/kıvamı aramayın, ya da bu haline şaşırmayın. quarktan peynir yapabilirsiniz evet ama aslında quark sütün çok az peynir mayası ilavesi ile kesilmesi sonucu oluşan bir süt ürünüdür. hadi çok kasarsak "labnegiller" frischkäse/taze peynir kategorisine dahil edebiliriz.

sek bu işi iyice cözüp tez elden sadesini de üretmeye başlamalı bence. işte o zaman almanlıktan alacağınız tat bambaşka olacak.
  • sek'in bir inovasyon fikri ile yola çıkıp, piyasaya sürdüğü üründür.
  • yoğurt zannettiğimden peynir olduğunu duyunca asla yiyemeyeceğimi anladığım yeni ürün.
  • hemen denedim, almanya da ki quark gibi değil tabii. ama peynir de değil. quark'a benzeyen ülkemizde tek ürün, süzme yoğurt. sek, ürete ürete meyvelisini üretmiş, piyasada eksikliği nasıl duyulduysa, bilemedim. madem bir ürün taklidine giriliyor, doğrusu sade üretilmesidir öncelikle.
  • keşke şekersiz olsaymış dediğim yeni sek ürünü. hayır o zaman niye reklamda çok sağlıklı diyip milleti heveslendiriyorsun sayın sek?
    sağlıklı denilende şeker, şekersiz denilende tatlandırıcı çıkmasa olmuyor zaten.
  • peynir olmasına rağmen (hala şoktayım) chobani'nin uğramadığı ülkemizdeki en iyi meyveli yoğurttur. ama peynir işte. ama yoğurt bence.

çileklisi çok güzel değil, armutlusu çok güzel.