şükela:  tümü | bugün
  • güneş altında tüketildiğinde adamı güneşe yaklaştırır.
  • sene ikibin çift sıfır dokuz...

eski hatun icelim diye tutturdu. saat gecenin üçü. balikesir e 70 km uzakta kucucuk bir ilcedeyiz. (bkz: dursunbey) açık tekel bayii yok tabi. o saatte balıkesir merkezde bile zor bulursun.

baktım dolaba, 35 lik votka ve bir kutu extra var. onun dısında dolap tam takır kuru bakır. benim hatun da bir extraya leyla oluyor. alkolle zerre arası yok. nereden icmek istediyse canı. neyse, verdim ona extrayi, ben de sek votkaya abandim.

yemin ediyorum ilk yudumda charizardin tecavüzüne uğramış gibi hissettim kendimi. sonra bir yudum daha aldım. sonra bir daha derken yavaş yavaş alıştım. hoşuma gitmeye başladı iyiden iyiye. hele sisenin sonuna dogru o votka bana ab-i hayat gibi gelmeye basladi.

derken ben 35ligi, hatun da extrayi bitirdi. ama kafalar öyle güzel ki anlatamam. geceye dair son hatirladigim hatunla sarılmış, iki göz iki çeşme birbirimize ilan-i ask ettigimizdi.

sonra ayrıldık tabi. en yakın arkadaşımla aldatti beni. :) neyse bu başka entrylerin konusu. ama ben o gun bu gündür votkayi sek icerim.

alışana kadar adamın afedersiniz ağzına ediyor, maymuna çeviriyor ama alıştıktan sonra votkanin en iyi icim sekli sektir bence.
  • (bkz: kolonya)
  • hayatında eline gitar almamış, yanından bile geçmemiş adama 'gitarımı getirin çalıcam' dedirtir.
  • vodka redbull'un 15 milyon, sek vodkanın 5 redbull'un da 5 milyon oldugu yerlerde yaninda bi kutu redbull almak suretiyle 15 milyona iki tane redbullvodka icebilmenin ön kosulu.
    (bkz: belescilik)
  • kirletilmemiş vodka. pişmiş aşa su katmanın anlamı yok.
  • bi'sokar çıkarır.
  • siker atar. hızlı gitmemek lazım.
  • çıtır çıtır buzları öper gibi zarifçe dökülüşüne kurban. seki herkes içebilir mi bilmem de vişne suyu, bok suyu, püsür suyu ile rezil- i rüsva etmeyin şu tanrısal iksiri. illa meyve diye tutturan varsa bari taze portakal suyu kullansın.
    bu arada black russian galp ben... yalnız kahlua aşırı tatlı, oranını az tutmakta yarar var.