şükela:  tümü | bugün
  • 250 gramı 1 kilo domates fiyatına satılır.
  • migros'da krem peynir kutularına benzeyen bir kabın içinde satılıyor. şekli biraz değişik tadı da güzel.
  • migrosdaki o dışı turuncu içi beyaz domateslerin ilerisinde gördüm bugün, ilk bakışta domates olduğunu anlayamamaktan ziyade ne olduğunu anlayamadım sonra baktım fiyatına 4.25 noluyor lan dedim ayın 15'ine daha var platonik olarak sürsün bu ilişki dedim, sonra düşündüm ki o avokado şeysine, ki ben kendilerini meyve olarak bilirdim ama adam bildiğin sebzeymiş* ona bile para vermişliğim sonrasında bu ne lan diyip çöpe atmışlığımın üzerinden çok da geçmemişti, ki yeri gelmişken bu avokado illetinin cevizle ezilerek zeytinyağıyla karıştırılarak felan yendiğini öğrendiğimde gene de benden uzak olsun dedim. entrynin ağırlık merkezi bozuldu amk. hemen topluyorum, sonuç olarak aldım bu şeker domatesi eve geldim yıkadım, attım ağzıma, tat çok tanıdık geldi bildiğin domates tadı lan bu, küçükken yaylada ekerdik sonra yaylanın bitişine yakın toplardık ya aynı onlardandı. zaten üzerinde şeker domatesi aperatif domates yazıyor, migros bunu bize her zamanki gibi sağlam kilitliyordur diye düşündüm indirim gününde verdiği erikli su a101de her zaman satılan erikliden pahalı ne de olsa. bırakmıcam peşini şeker domatesi. seviyorum seni şeker domatesi.*
  • migrosta satılanları hiç güzel değildir.

bunun en güzelini eminönü namlı veriyor kahvaltıda.
  • tansaş'ta da satılan çok lezzetli küçük domatesçikler.
  • çok sevdiğim ama yerken acaba gdo'lu birşey mi yiyorum hissi uyandıran domates türü.
  • çok güzel bişe. ama sanırım yıllar önce böyle bişe yoktu. içimden bi ses çilek genetiği ile karıstırılmış olabileceğini fısıldıyor.
  • sapığı olduğum domates. memlekette yediğim domatesin tadını istanbullarda sadece bunda bulduğumdan mütevellit...
  • yaptığım tadım testleri sonucunda en lezzetlisinin hasanbey.com'da satıldığını gördüğüm domates.
  • kış aylarında alınabilecek en lezzetli domates türü. yemeğe falan koymalık değil de atıştırmalık olarak tüketmeye müsait. taze köy domatesinin yaşattığı o hafif geniz yakan müthiş tadın bir benzerini -şanslıysanız- bu domateste de bulabilmek mümkün.

ayrıca, çekirdeğini saksıya gömmek suretiyle evde de yetiştirebilirsiniz.