şükela:  tümü | bugün
 • eski parayla 76 trilyondur.

  evet. 2016 yılında tüm şeker fabrikalarının zararı 76 milyondur.

  bu birkaç ayakkabı kutusudur

  veya

  ekonomi bakanının aldığı rüşvetin biraz
  fazlasıdır

  veya

  sarayın 13 günlük harcamasıdır.

  saray geçen sene 650milyon lira normal, 1650milyon lira örtülü ödenek harcaması yapmış. (kaynak: https://www.sozcu.com.tr/…eri-yaratacaklar-2283464/)

  yani şu anda şeker fabrikalarının zararı halkın verdiği vergilerle gene halk tarafından karşılanırken, istihdam yaratırken, karın doyururken bunlar bunu kendi eş dost hısım akrabası olan veya gidip elin arabına satarlar, kime olursa olsun sonuçta satarlar ve kim alırsa 3-5 gün sonra o da satar.

  ülkeyi yok ediyorlar aq. yerine bir şey koymuyorlar. 85 sene önce kanla, gözyaşıyla, emekle, kardeşlikle, vatanseverlikle can pahasına kurulan ve heykelinin yapılması gerekirken durduk yere ölüme terkedilmesini istiyor bu fabrikaların.

  adamlar ülkeyi ülke yapan iyi ve güzel olan her şeyi yok ediyorlar lan. toprak veriyorlar, fabrika kapatıyorlar, bize vize uygulayan ülkeye vizesiz giriş yaptırıyorlar, sağa sola sataşıyorlar, dış ilişkileri sıdıka’nın annesi yönetiyor sanki...

  hepsi zaten rezalette bu şeker olayı çok tiksinilesi bir seviye.

  son verilmesi gereken ne siz karar verin!
 • "chp genel başkan yardımcısı aykut erdoğdu, "sarayın 13 günlük harcaması şeker fabrikalarının tüm zararını karşılıyor" dedi."
  https://www.birgun.net/…rini-karsiliyor-207688.html
 • (bkz: eee?)
  yani meclis zarar etse meclisi de mi satacaksınız?
 • zarar ettirmeyin o zaman.

  biz mi yonetiyoruz, ozru kabahatinden buyuk niye satiyorsunuz deyince zarar ediyor ondan diye yanitliyorlar, birader zarar ettirmemek senin gorevin zaten devlet olarak.