şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski parayla 76 trilyondur.

  evet. 2016 yılında tüm şeker fabrikalarının zararı 76 milyondur.

  bu birkaç ayakkabı kutusudur

  veya

  ekonomi bakanının aldığı rüşvetin biraz
  fazlasıdır

  veya

  sarayın 13 günlük harcamasıdır.

  saray geçen sene 650milyon lira normal, 1650milyon lira örtülü ödenek harcaması yapmış. (kaynak: https://www.sozcu.com.tr/…eri-yaratacaklar-2283464/)

  yani şu anda şeker fabrikalarının zararı halkın verdiği vergilerle gene halk tarafından karşılanırken, istihdam yaratırken, karın doyururken bunlar bunu kendi eş dost hısım akrabası olan veya gidip elin arabına satarlar, kime olursa olsun sonuçta satarlar ve kim alırsa 3-5 gün sonra o da satar.

  ülkeyi yok ediyorlar aq. yerine bir şey koymuyorlar. 85 sene önce kanla, gözyaşıyla, emekle, kardeşlikle, vatanseverlikle can pahasına kurulan ve heykelinin yapılması gerekirken durduk yere ölüme terkedilmesini istiyor bu fabrikaların.

  adamlar ülkeyi ülke yapan iyi ve güzel olan her şeyi yok ediyorlar lan. toprak veriyorlar, fabrika kapatıyorlar, bize vize uygulayan ülkeye vizesiz giriş yaptırıyorlar, sağa sola sataşıyorlar, dış ilişkileri sıdıka’nın annesi yönetiyor sanki...

  hepsi zaten rezalette bu şeker olayı çok tiksinilesi bir seviye.

  son verilmesi gereken ne siz karar verin!
 • (bkz: monopoly)
 • ortamlarda zarar ettik dersin ne olacak.
 • "chp genel başkan yardımcısı aykut erdoğdu, "sarayın 13 günlük harcaması şeker fabrikalarının tüm zararını karşılıyor" dedi."
  https://www.birgun.net/…rini-karsiliyor-207688.html
 • (bkz: eee?)
  yani meclis zarar etse meclisi de mi satacaksınız?
 • şeker fabrikalarının zarar etmesi gibi bir durum olamaz, o olsa olsa şeker fabrikalarının zarar ettirilmesidir. aradaki küçük farkı anlamayan küçük beyinlilere selamlar
 • zarar ettirmeyin o zaman.

  biz mi yonetiyoruz, ozru kabahatinden buyuk niye satiyorsunuz deyince zarar ediyor ondan diye yanitliyorlar, birader zarar ettirmemek senin gorevin zaten devlet olarak.
 • bunlar devlet yönetmeyi monopoly sandı herhalde. rakibin otele para çıkışmayınca tapuyu satmak nedir ya...
 • ak parti konya milletvekili özdemir, “türk şeker olarak bildiğiniz üzere bu fabrikaları sadece 6 ay çalıştırıyoruz. 3 ay pancar alıyor, 3 ay da pancarı işliyoruz. 6 ay fabrika çalışıyor, 6 ay boş duruyor. türkiye çapında tüm şeker fabrikalarının ülkemize zararı yılda 1 milyar tl’dir” dedi.

  türkiye’de pancardan şeker üreten 32 fabrikadan 25 tanesi türk şeker fabrikaları a.ş altında kamuya ait ve şimdi bunların 14’ünün özelleştirmesi gündemde. türk şeker’in yayınladığı bilançoların “dönem net kârı / zararı” verilerini incelerseniz, ilgili 25 fabrikanın herhangi bir sene 1 milyar tl zarar yaptığı göremezsiniz. 2017 yılı verileri henüz yayınlanmamış olsa da, türk şeker’in 16 sene zarfında en yüksek zararını 2013 yılında 251,4 milyon tl olarak açıklanmasından yola çıkarak; 2017’de 1 milyar zarar yapmış olması pek de ihtimal dahilinde değil.

  kaynak: http://dogrulukpayi.com/…rari-yilda-1-milyar-tl-dir