şükela:  tümü | bugün
 • 14 şeker fabrikasının satışa çıkarılması sonrasında ortaya çıkan durum.

  --- haber alıntı ---

  satışa çıkarılan şeker fabrikasının arazisine konut yapılacağı ortaya çıktı. tekirdağ'da yapılan imar değişikliğine göre, arazi hakkında hiçbir itiraz kabul edilmeyecek..

  özelleştirme yüksek kurulu (öyk),türkiye şeker fabrikaları a.ş'e (türkşeker) ait tekirdağ'daki 13.000 metrekarelik alanın imar değişikliğiyle ticaret ve konut alanına dönüştürülmesine karar verdi. kaynak

  --- haber alıntı ---

  (bkz: nişasta bazlı şeker raporu ve olası sonuçlar)

  edit: 14 şeker fabrikasının satışa çıkarılması sonrasında vuku bulan hadise.

  "elbistan şeker fabrikası arazisi için satılıyor" kaynak
 • umarım bir gün bu ülke komple götlerine girer.
 • şu anda türkiye'de homeless diye yaygın bir sorun yok, kötü koşullarda yaşam diye bir sorun var. 60 yılda oluşan gecekondu ve çarpık yapılaşma var. bunların giderilmesi için bol miktarda sıhhi, yaşanabilir ve altyapısı tamamlanmış konut üretilmesi lazım.

  benim zor anladığım konu şu : yapılan tüm projelerin tamamı varsayalım kötü binalarda oturan vatandaşın hizmetine sunulacak olsum (öyle değil tabii), o zaman bu yeni arazilerde yapılan konutlara bu insanları taşırsak, şu anda oturdukları konutların/şehir bölgelerinin akıbeti ne olacak ? o evleri de yıkıp yeni modern konutlar yaptık diyelim, bu sefer orada kim oturacak ? nüfus artış hızımız neredeyse durma noktasına geldi, herkes 2., 3. konut sahibi olda bile bunlara nereden kiracı bulunacak ? kitlesel yeni göçler mi bekleniyor ?