şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geliri işçilerin ödedikleri aidatlardan oluşan şeker-iş sendikası’nın başkanı isa gök, kendisine piyasada değeri 1 milyon tl’yi bulan bir makam aracı aldı. trafiğe çıkış tarihi 18 eylül 2018 olan araçla ilgili gök, “araba arızalandı, mecbur kaldık aldık. uzun yola gidiyoruz. hem hızlı hem de güvenli olması gerekiyordu” dedi.

gök için alınan audi marka a6 sedan 3.0 quattro marka aracın donanımsız fiyatı 138 bin 192 euro düzeyinde bulunuyor. bu rakam tl bazında 970 bin 318 liraya karşılık geliyor. donanım eklendikçe otomobilin fiyatı yükseliyor. trafik bilgilerine göre de aracın trafiğe çıkış tarihi 18 eylül 2018.
    haber
  • %10 indirimden faylandıysa haklı adam, ekonomiye canlılık getirmek amaçlı bir alışveriş yapmış.
  • çok şaşırtıcı bir gelişme.

şahsen neden özel uçak almadığını merak ediyorum. sen koskoca şeker-iş sendikası başkanısın. ne işin olur 1 milyon liralık audiyle.

bu ülke namuslu sendikacılığın anavatanıdır. yürüyün be, helal olsun.
  • sanırsın adam mit müsteşarı amk. hem hızlı hem güvenliymiş. lan şeker-iş başkanısın işte.
  • “hem hızlı hem de güvenli olması gerekiyordu” cümlesine bakarsan sanki cia, sendika başkanının peşinde.
    (bkz: cia peşimde)
  • aidatla falan alındığını zannetmiyorum. fabrika satışının suspayıdır.
  • sendika ağası kendisine yakışanı yapmış, itibardan tasarruf olmaz.
  • sanıyorum hayatım boyunca hiçbir makam mevki sahibi olamayacağım. benim aklıma gelmez, gelse utanır arlanırım teklif edenin ağzına sıçarım. bak düşüncesi bile sinir stres yaptı bünyede.

tanım: “yiyin efendiler yiyin”deki efendinin makam aracı.
  • işçilerin çıkarlarını korumak, mevcut haklarını korumak ve geliştirmek için kurulan bir oluşumun başkanının bindiği milyonluk makam aracı. uzun yola çok gidiyoruz hızlı ve güvenli diye açıklama yapmış birde adam. yazıklar olsun böyle düzene. işçi asgari ücretle geçinmek için kıçını yırtıyor adamdaki rahatlığa bak insan biraz utanır be.
  • generallerin renault megane'a bindiği günlerden, sendikacıların audi a6'ya bindiği günlere. işte yeni, güçlü türkiye bu arkadaşlar. passat mı çekseydi yanlarına?

siz "lan, akbilde kaç para kaldı acaba? sabah yetersiz bakiye çıkıp da rezil olmayalım" diye düşünmeye devam edin.