şükela:  tümü | bugün
  • gayrettepede bulunan, 7/24 acil veteriner kiliniği olan fakat bunu zerre haketmeyen veteriner.

sakın ha gitmeyin!

bilgisiz veterinerlerin olduğu yerdir. hataların karşılığının bir canlının ölümü olduğunu idrak edemiyorlar sanırım. az kalsın öldürüyorlardı canımın içini.

evde göz bebeğim bir kedim var. ilk sabah kumundaki idrarında garip bir renk farkettim. işe gitmem gerektiği için öyle bırakıp gitmek istemediğim halde gittim. akşam da eve gelir gelmez eşimle en yakın klinik olan, bu arkadaşların veterinere götürdük kızımızı.
    idrar örneği götürdüğümüz halde, sıkıntımız idrar olduğu halde, sadece röntgende kabızlık sorununu görüp, yalnızca ona müdahale ettiler. haliyle bir bildiği vardır dedik. çünkü onlar veteriner. meğer miniğim idrarını yapamadığı için kabız olmuş. bana sorun mamadır vs diyerek geçiştirdiler. ve ağrı kesici, kas gevşetici vs yaptılar.
    ertesi sabah eşim kumda kızımın çırpınışlarını görünce tekrar buraya götürdü. yine kabızlıkla ilgili şeyler yapıldı.
    3. gün kedimin kumunda idrarını göremeyince tekrar götürdüm buraya. idrar torbadında şişlik yok ki diye yine umursamayıp kedime lavman vs yaptılar. en sonunda röntgeni tekrar çekmek akıllarına geldi. bir baktılar ki bağırsaklarında kedinin dışkı kalmamış. sorunu anlamayıp deneyimli veterineri çağırdılar. anca o anladı idrarla ilgili sorunu.
    idrarı boşalttılar ki , hep kan idrar. bunun üzerine test yaptılar. ne görelim? böbrek yetmezliği oluşmuş kedimde. kediyi kaybedebilirsinşz dediler.
    ağrı kesici vs tekrar yapıp, serum verdiler.

kedi iyice çöktü. kustukça kusuyor.

eve götürebilirsiniz , her gün getirin serum yapıcaz, eğer başka bir şey de yapmak isterseniz fakülteye götürün deyip başlarından attılar.
    bunu görünce eşim, ilk gün bunu farketmediklerini , farketseler böyle olnayacağını söyleyerek çıkıştı.
    oranın sahibi kadın veteriner ve eşi de , bizi suçlayamazsınız, hakkınız yok, bir daha da kedinizi getirmeyin, daha da bakmayız diye resmen kovdular. 3 gün yoplam 500 tl gibi bir tutar ödeyerek çıktık.

kedim iyice ağırlaştı bu süreçte. titriyor, yığıldı kaldı. hemen animallia diye bir veterinere götürdük.

meğer bu arkadaşların serumu gün içinde takip ederek daha fazla vermeleri gerekiyormuş.

zaten hemen farketmedikleri için sorunu üre böbreği vurmuş.

üzerine bir de ağrı kesici yaparak kızımdaki böbrek sorununu daha da kötüleştirmişler, değerler uçmuş. bildiğiniz göz göre göre öldüreceklermiş. başka bir veterinere götürmesem.

bilgisizlik bir canlıyı öldürür. hatalarını yüzlerine vurduğunuz da ise pişkin pişkin tepki verebiliyorlarmış.

bu hayvanların sesi soluğu yok diye, yanlış tedaviyi yaptığında bir yaptırımı yok diye, böyle bilgisizliklerle canlılar ölüyor arkadaşlar. umursamıyorlar bir de.

yani her veterinere güvenmeyin. yaptıkları her zaman tedavi etmek olmuyor.

kedime ne mi oldu?
    diğer veterinerde yoğun bakımda kaldı 6 gün. üstüne titrediker. tek tek incelediler. ölmek üzereyken mucize yaratıp yaşatmayı başardılar. bunun için de animalliaya ya binlerce teşekkür.
  • gayrettepe'de bulunan şahane veteriner kliniği. kurucusu istanbul üniversitesi cerrahi anabilim dalı'nda doktora yapmaktadır. kasap gibi kesip biçen ve üzerine utanmadan binlerce lira alan o kadar çok veteriner hekim var ki, gerçekten işinin ehli, güler yüzlü ve hayvan dostu insanlarla muhattap olmak çok güzel. personeli her daim güler yüzlü. hayvanları içten sevdiklerini, mesleklerini iş olsun diye yapmadıklarını hemen hissediyorsunuz. ameliyathaneleri oldukça donanımlı. yaz aylarında aşıdan korkan miniğinizi yatıştırana kadar bahçesinde oturup kahve içmek ayrı bir güzellik oluyor. şehrin orta yerinde, yeşil, sıcak bir yuva gibi bizim için. ayrıca facebook sayfaları üzerinden mesaj atarak ya da telefonla çok kolay ulaşıp bilgi alabiliyorsunuz.

www.sekerciveteriner.com
    https://tr-tr.facebook.com/sekerciveteriner/