şükela:  tümü | bugün
  • sigara ve alkolden daha fazla bağımlılık yaptığı ve zararı da bir o kadar fazla olduğu için, ileride yasaklanacak maddedir. tabi burada bir başlık parselleme olayı söz konusu.
  • gerçekleşmesini ümit ettiğim olaydır. hayatınızdan şekeri çıkarttığınızda sağlığınızdaki büyük değişimi gördüğünüzde siz de hak vereceksiniz. uykunuz düzene girer, yerli yersiz acıkma yemek yeme gibi durumlar odtadan kalkar, baş ağrısı gibi iyice kronikleşmiş ilaç içmeden geçmeyeceğini düşündüğünüz rahatsızlıklarınız yüzde doksan azalır. hayata daha dinç devam edersiniz. vars fazla kilolarınızdan kısa sürede kurtulursunuz. ben sırf bu şekilde ondört kilo verdim, ordan biliyorum.
  • rezerv yapıp entry altı olarak tarihe not düşüyorum.

şeker; bırakılmasının zorluğu ve vücuda verdiği yıkım ile açık ara en zararlı yiyecektir. rafine, bal yada glikoz farketmez, vücuda girdiği an zehirini zerk eder. bundan yüzyıl önce nasıl hidrojene yağlar halka sağlıklı diye pompalanıp 1980'lerde kanserojen etkileri nedeniyle yasaklandıysa yakın gelecekte şekerde bu yasaklılar listesine girecektir.
  • çok yakında olmasa da gelecekte "şeker sağlığa zararlıdır" ibaresi ile karşımıza çıkması kaçınılmaz olan sağlık düşmanı yiyecek. şekerden kazanılan parayı, dönen ekonomiyi, bağımlılıkları düşünmek bile istemiyorum, o çikolatalar, o tatlılar, şekerlemeler direk yada indirek her yerdeler, sağlıksız nesillere hoş geldin diye kucak açmakla meşguller.
    keşke yiyemesek...
  • yakın gelecekte olması zor. yine de yasaklanmadan zart diye bırakabildim. hiç zorlanmadım. demek ki hastalık olmadan müdahele etmişim. ama öyle şekeri bıraktım deyip çaysız şekerle caka satıp akşamına lök lök pasta baklava gömenler gibi değil. salata sosu gibi şekerli olan birçok ürünü bırakmaktan bahsediyorum. yemek yemeyi zebze ve et ve et ürünlerine indirgemek bence yeme alışkanlığını minimum miktarla maksimum sağlık noktasına çekmek demek. tabi onun da bokunu çıkarmamak şartıyla. her şeyin düzgünü ve düzgün olanın da yeterlisi makuldür. yeakşamlar.
  • olur da ab yıkılmazsa, kesin olarak 2019'da ab için alınacağını düşündüğüm karar. öngörüm.

neden mi? zaten şekerin zararları ve tıpkı sigara ve uyuşturucu maddeler gibi büyük sağlık sorunlarına yol açtığı, bağımlılık yaptığı ve en önemlisi kanser hücrelerini beslediği bilinen bir gerçek. bu tür konularda ab çok daha proaktif davranıyor bir çok ülkeye göre.

abd biraz baskılar tabi, malum, şekerin resmen membağı adamlar. ancak benim tahminim kafası çalışan, düzenli spor konusunda da bir örnek olan ab bu konuda sert bir adım atabilir.
  • dünyayı kendi yaşadığı birkaç km'den ibaret sanan yazar beyanı. dünya genelinde aç ve susuz insan sayısının gittikçe arttığından haberin var mı ? şeker ve un, bu insanları doyurmanın en kolay yolu.

şeker ve un yasaklanmayacak, daha az zararlı olan versiyonları üretilecektir. öte yandan şekerin, sigara ve alkol ile eşdeğer düzeyde zararlı olduğunu iddia etmek de saçma. çünkü şekerin çok zararlı olduğu sadece bir teori. kanıtlanmış net bir durum yok ortada.

işin aslı şu : her şeyin aşırısı zarar.

5 gram yerine 5 kg şeker tüketirsen, perişan olman normaldir.