şükela:  tümü | bugün
  • sigara ve alkolden daha fazla bağımlılık yaptığı ve zararı da bir o kadar fazla olduğu için, ileride yasaklanacak maddedir. tabi burada bir başlık parselleme olayı söz konusu.
  • rezerv yapıp entry altı olarak tarihe not düşüyorum.

    şeker; bırakılmasının zorluğu ve vücuda verdiği yıkım ile açık ara en zararlı yiyecektir. rafine, bal yada glikoz farketmez, vücuda girdiği an zehirini zerk eder. bundan yüzyıl önce nasıl hidrojene yağlar halka sağlıklı diye pompalanıp 1980'lerde kanserojen etkileri nedeniyle yasaklandıysa yakın gelecekte şekerde bu yasaklılar listesine girecektir.
  • çok yakında olmasa da gelecekte "şeker sağlığa zararlıdır" ibaresi ile karşımıza çıkması kaçınılmaz olan sağlık düşmanı yiyecek. şekerden kazanılan parayı, dönen ekonomiyi, bağımlılıkları düşünmek bile istemiyorum, o çikolatalar, o tatlılar, şekerlemeler direk yada indirek her yerdeler, sağlıksız nesillere hoş geldin diye kucak açmakla meşguller.
    keşke yiyemesek...
  • yakın gelecekte olması zor. yine de yasaklanmadan zart diye bırakabildim. hiç zorlanmadım. demek ki hastalık olmadan müdahele etmişim. ama öyle şekeri bıraktım deyip çaysız şekerle caka satıp akşamına lök lök pasta baklava gömenler gibi değil. salata sosu gibi şekerli olan birçok ürünü bırakmaktan bahsediyorum. yemek yemeyi zebze ve et ve et ürünlerine indirgemek bence yeme alışkanlığını minimum miktarla maksimum sağlık noktasına çekmek demek. tabi onun da bokunu çıkarmamak şartıyla. her şeyin düzgünü ve düzgün olanın da yeterlisi makuldür. yeakşamlar.