• bunun kısa uyku anlamını öğrenene kadar (8-10 yaş civarı) okuduğum çizgi romanlarda gözüktüğü baloncuklar beni delirtiyordu (adam çok yorulmuş, bir şekerleme yapayım diyor. "nasıl bir hamaratlık bu" diyorum, sonraki kareye bakıyorum adam uyuyor falan).
  • bunu sevmeyen ölsün...

adama diyorsunuz ki; "ay canım çok şeker çekti, bi lolipop olmadı biraz haribo yesek?". cevap olarak "olmaz, ben şeker sevmem ki!" diyor.

böyle suratına bakıp "lan çarpılırsın, yüzün gözün yamulur. şeker sevilmez mi?" diyemeyince, şu uyuz herkesi çileden çıkaran hiç mi kalıbını kullanıp "hiç mi sevmezsin?" diye soruyorsun el mecbur. "hiç"...

benim gibi birinin yanında bu söylenir mi be? şeker sevilmez mi? şekerlemesiz bir hayat, hayat mıdır? ismi bile şeker olan birine bu yapılır mı? insan hiç şekerleme yemeden nasıl hayatın tadını çıkarır ki? meh... kesin çarpılacak.
  • kestirmek, hafif ve kisa uyku..
  • (bkz: tuzlama)
  • (bkz: catnap)
  • kum saatinin her zamanki haliyle hep yapacağını yapıp bizim saatlerimizi askıya aldığı sürelerde uyunmuş az uykularıdır.
  • şu dünyada olmasa her şey anlamsız olurdu ve tatsız olurdu.

benim için hayatın en güzel tadı ve aslında beni ben yapan yiyecek türü. adım bile oradan geliyor, resmen beni tanımlıyor bu minicik tatlı şeyler. tabii ki mutluluk kaynağılar...
  • şu an en çok ihtiyacım olan şey. (bkz: şekerleme yapmak)
  • gün içindeki ufak uyku.

akşam üzeri yapmak hiç iyi olmuyor maalesef.
hesabın var mı? giriş yap