şükela:  tümü | bugün
  • uzanıp hafifçe kestirmek.
    pembe pamuk şekerleri çağrıştıran nefis olay.
  • (bkz: uzanmak)
  • (bkz: kestirmek)
  • kisa süreli uykulara denir...
    ilkokula giderken daha anlamini bilmedigim siralardan babamin "ben biraz sekerleme yapayim" demesini sevinçle karsilayip agzimin akan sularini silerdim... 5 dakika sonra babami uyurken görünce "allah allah herhalde uyandiktan sonra yapacak sekerlemeleri" zügürt tesellisi ile uyanmasini beklerdim... babam o siralar çok sekerleme yapmisti ama ben hiç birini yiyemedim...
  • gece vardiyesinde çalişanlarin,biricik vazgeçilmezi.
  • yorgun argın , akşam 7'den sonra yapılmaması gerekir. yoksa entry girildiği saatte uyanırsınız.

napcam lan ben şimdi.
  • 3 saatlik uykudan uyanarak sabah kardeşinizi mahseri havaalanı kalabalıgının içinden sıyrılıp askere yolladıktan sonra ofisinize dönüp ekran karşısında yayılırken farkında olmadan elinizdeki kalemle birlikte (bkz: tablet) kolları kavuşturarak masaya yayılıp kafayı gömmeniz ve uykunun göz kapaklarınıza "yorgunluktan geberticem lan sizi" diyerek yaptığı savaş çağrısına dayanamayıp sızmanız, sonrasında ise uykunun en güzel yerinde masada tam kafanızı koyduğunuz bölge sınırları içindeki telefonun beyninizi titreştirmesiyle uyanmanızdır. ne kadar uyudugunuzu bile anlayamazsınız. kafanız mal gibi olur ama iyi gelir, savaşı dindirir.
  • dünyanın en tatlı şeyi olabilirdi, eğer akşam ufacık bir miktar alındıktan sonra gece uyutmayıp sabahı uyanık karşılamaya sebep olmasaydı...

yine de severiz elbette. adı üstünde şeker şey...
  • bu aralar en fazla yaptığım şey...

şu aralar kötü bir arkadaşım var ve beni hep uyutuyor.halsiz kılıp yemek yeme zevkimden mahrum ediyor.ama ben hunharca yemek yedikten sonra şekerleme yapmayı özledim be sözlük...