şükela:  tümü | bugün
 • en üst edit :

  sürekli isim değiştiriyorlar.
  yeni sayfa sekerce abiyeler
  üstelik çekiliş falan yapmışlar şuan tık
  bu kadar büyük şerefsizlik olmaz. telefon numaraları değişmiş 0535 257 85 16 bu olmuş. ama genel olarak aynı durumdalar.

  üst edit : desteklerinizden dolayı teşekkür ederim

  edit 2
  bir arkadaş daha uyardı kullanıcı adlarını yine değiştirmişler
  seyhanliii_abiyelerr yapmışlar spamlarsanız çok mutlu olurum kapatılsın bu dolandırıcıların hesabı!

  edit3
  hala utanmadan yeni elbise paylaşıyorlar. bu kadar yüzsüzlük ben görmedim.

  çok kısa ve hızlı hem alışveriş yapacak arkadaşları uyarma hem de belki bir işe yarar da şu rezelet kargo ücreti ödemeden açamazsınız durumundan kurtuluruz umuduyla hayatımda yaşadığım ilk dolandırılma durumunu sizlerle paylaşmak isterim.

  eşim, kardeşimin düğünü için bir abiye siparişi vermek için instagramda abiye satan yerleri dolaşırken instagram kullanıcı adı şekerli abiyeler olan bir sayfadan kendi beğendiği abiyeyi sipariş etti. sonuç olarak kargo geldi 140 lira bir ücret ödedikten sonra kutuyu açıp içine baktığımızda saçma sapan bir başka kıyafetin olduğunu gördük bununla ilgili whatsapp üzerinden firmaya yazdığımızda önce parayı ödeyip ödemediğimizi sordular sonra da ürünün kendilerine ait olmadığını söyleyip bizi engellediler. 140 lira az bir miktar gibi görünebilir ama böyle böyle yüzlerce insanı dolandılar bu adiler binlerce lira kazanç elde ediyorlardır.

  kargo firmasını aradığımda bana turan korul isminde birinin kargoladığını ancak başka bilgi veremeyeceklerini, aras kargo kamelya şubesini aramam gerektiğini söylediler. aradım oradaki kadın bu kişinin kurumsal müşterisi olduğunu bilgi veremeyeceklerini söyledi.

  mamafih, çok uzatmaya gerek yok. savcılığa suç duyurusunda bulunacağım zaten ama eğer denk gelirseniz dolandırıcı olduklarını unutmayın ve alışveriş yapmayın.

  ayrıca belki başka bir yere başvuru yapmam gerekiyorsa yardımlarınızı da bekliyorum.

  inanmayan eksici arkadaşlar için aşağıya whatsapp görüntülerini de bırakıyorum.

  1. kanıt
  2. kanıt

  zaten son tiklerde de görüldüğü üzre engellendik.

  kendi telefonumdam yazdığımda da beni direk engellediler.
 • yaşanan olay tamamen sahtekarlık ona bir lafım yok.

  fakat 140 tl verip de resimdeki gibi bir elbisenin gelmesini beklemek de çok mantıklı değil.

  ucuzsa vardır bir nedeni, pahalıyla vardır bir hikmeti.
 • görmeden denemeden kıyafet almak sorun değil. ister istemez e ticaret hayatımıza girecek. burada önemli olan nereden satın aldığınızdır. instagram açık bir platform ve denetim yapmak kolay değil devlet açısından.

  önemli olan bu kargoları gönderen aracı firmaların paravan şirketler kurarak bu satıcıları korumasını engellemek.

  up
 • düpedüz dolandırıcılıktır. iyi hoş da ben erkek halilmle o fotodaki elbisenin 140 lira olamayacağını idrak edebiliyorum... memlekette ne saf insanlar var. instagramdan, türkiye gibi bir memlekette, alışveriş yapma cesareti ise takdire şayan doğrusu...
 • fotoğraftaki abiye kesinlikle 140 liraya alınabilecek bir abiye değil. ama maalesef ki, hepimiz günümüzde birşeyleri daha ucuza mal edebilme peşindeyiz. ve bu şekilde konulara açık olabiliyoruz. acı bir tecrübe olmuş sizinki. amatör insanlar olduklarından burada gündem olacaklarından rahatsızlık duyacaklarını da sanmıyorum. acil olarak şikayette bulunun. geçmiş olsun
 • bu ve bunun gibi illegal yollardan alışveriş yapanların dolandırılmasına üzülmüyorum. bu işin kanunu kuralı belli. risk alıp fişsiz faturasız ürün alıp buna rezalet demek bence daha bi rezalet.

  edit: ayrıca kamilin teki kargo şirketlerinde suç bulmuş. adı üzerinde kargo şirketi. esas faaliyeti bir cismi bir noktadan alıp başka bir noktaya teslim etmek. aranızdaki alışveriş kargo şirketini bağlamaz. göt kıspetten çıkmış sik bağdattan geliyor ama adam sikin geldiği yolu suçlu buluyor. önce götünü kapat.
 • hesabın detaylarına girdiğinizde 2017 yılından bu yana onlarca kez isim değiştirdiğini görebilirsiniz. bu demek oluyor ki bunlar dolandırıcı. en son 6 ekimde serhan_abiyeler ve 8 ekimde seker_abiyeler ismiyle satış yapmış. ondan önce serra_abiyeleri, serost_abiye vs. diye gidiyor. yani bunlara inanmayın bu kadar saf olmayın. instagram'dan alışveriş yapılmaz.

  edit: epey mesaj gelmiş nasıl kontrol ederim diye. hesabın sayfasını açtıktan sonra sağ üstteki üç noktaya basın. about this account / bu hesap hakkında'ya basın. yeni açılan pencerede former usernames / önceki isimler seçeneğine basın ve önceki isimleri görebilirsiniz. ancak her hesap bununla uyumlu değil. hesabın bir titrinin olması lazım bunu görmek için. örneğin sekerli_abiyeler sayfası "women's clothing store" olduğu için görülüyor. profil fotoğrafının altında bu tarz bir titr yoksa göremezsiniz. dansçı, oyuncu, erkek giyim mağazası vb. yazıyorsa görebilirsiniz.
 • herkes çakal olmuş memlekette.e kardeşim bak ben erkek halimle bu elbisenin 140 tl olamayacağını adım gibi biliyorum.satan yer bir mağaza değil instagramda bir sayfa.gidip bir de ne olduğu belli olmayan instagramdan ürünü alıyorsun.biraz sen de kaşınmamış mısın yani?
 • "basiretimiz bağlandı", "bir anlık gafletle oldu" vs demenizi bekliyorum aslında.

  1. görsellerin hiç biri orjinal değil.
  2. ürün metinlerinde gerçek bir firmanın şu şekilde bilgilendirme yapması mümkün değil.
  ??kapıda ödeme??
  ??34-50 beden arası??
  ??uzaklığa bağlı olarak 1-7 gün içerisinde teslim
  3. 34-50 beden arasında abiye dikilir mi gerçekten?
  4. e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmalısınız. whatsapp üzerinden değil. ınstagram sayfasından değil.
  5. yıllardır insanların e-ticaret alışkanlıklarını gözlemliyoruz. ve saçma olan kapıda ödeme seçeneği veren bir sürü websitesi varken ne olduğu belli olmayan, kim olduğu, ne yaptıkları, sattıkları bilinmeyen yerlerden alışveriş yapmanız.

  müşteri deneyimini önde tutmayan, kolay iade süreci bilgisi olmayan, kredi kartı ssl korumalarına sahip olmayan yerlerden alışveriş yapmayın. ve 140 liraya ipek saten elbise hayali de lütfen kurmayın. kumaşın metresi 80 lira zaten.
 • (bkz: bi bitmediniz) instagramdan bir şey satın al sonra dolandırıldım. millet enayi tabi bilinen ticaret firmalarını kullanıyor.