şükela:  tümü | bugün
 • şehir tiyatrolarında 25 mart itibariyle sahneleneceğini öğrendim. ve az kalan biletlerden heyecanla aldım.
  duyurmuş olayım. heyecan ve merakla bekliyorum.
 • ıstanbul şehir tiyatroları tarafından sahnelenecek olan yavuz turgul eseri. oyunu engin alkan yönetiyor.

  detaylı bilgi için;

  http://www.ibb.gov.tr/…ayfalar/oyun.aspx?oyunid=457
 • 25-28 mart'ta, 1-4 nisan'da, 25-28 nisan'da harbiye'de sahnelenecektir. süresi tahmini 2.30 2.40

  ayrıca dolunay pircioğlu da oynuyor aşığıyız.

  dekor
 • bilet elimde bekliyorum, şayet filmden uyarlamaysa zaten çok iyi bir filmdi ancak engin alkan yönetiminde tiyatro sahnesinde neye evrileceğini çok merak ediyorum.

  çok iyi olacakmış gibi bir his var içimde.
 • istanbul büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları'nda mart ayından itibaren sahnelenmeye başlamış oyun. 1 saat 30 dakikalık filmin, hangi akla hizmet 3 saatlik oyuna dönüştürüldüğünü çok merak ettim, hala da ediyorum. dekor, müzikler, oyunculuklar şahane de; gereğinden fazla uzun. çok uzun.
 • engin alkan show

  oyun uzun ama öyle böyle değil upuzun.

  sinema filmini defalarca kez izlemiş olduğumuzdan olsa gerek, istisnasız her sahnede film gözlerimizin önüne geldi ve haliyle oyun büyük bir hayal kırıklığına dönüştü. bunun üzerine bir de engin alkan'ın gereksiz replikleri eklenince hal bitmek bilmeyen bir sıkıntıya evrildi.

  sahne çok güzel. gayet kullanışlı bir platform inşa edilmiş ve bu döner platformdan da yüksek oradan verim sağlanmış. dekor ve ışıklar göz alıcıydı.

  kostümler çok dikkat çekici değillerdi. dönemin ruhunu yansıtmaları açısından bir eksikleri yoktu ama istenilseydi görsel açıdan çok daha zengin bir kompozisyon sergilenebilirdi.

  performans açısından çok dikkat çeken bir oyuncu yoktu.

  çok daha uzatarak subjektif olabilecek yorumlarımla kimseyi sıkmak istemem ama bana kalırsa oyunun süresinin kısaltılması hem seyirciyi hem de oyuncu kadrosunu mutlu edecektir.
 • dün harbiyede izlediğim, büyük umutlarla gitmediğim halde ikinci yarısına girmediğim oyun.

  şekerpare filmini izlemiş birisi kesinlikle bu oyundan zevk almaz.benim için ne oyunculuklar iyiydi ne de müzikler sadece sahne dekoru hoşuma gitti.

  insan ister istemez filmdeki oyuncu performansı ile sahnedekini kıyaslama ihtiyacı duyuyor.hadi ziver'i geç ama ne hurşit ne cumali ne de letafet katakterlerini canlandıran oyuncular performans olarak filmdeki oyuncuları yakalamayı bırakın yanına bile yaklaşmamışlardı.bir de oyun uzun olunca iş epey bir sıkıntılı duruma geliyor.

  adamlar zamanında çıtayı en üst seviyeye çıkarıp bırakmışlar bunu yakalamak çok zor.
 • her repliğe hunharca ve koltukları sarsarak gülen, her sahneye yüksek sesle yorum yapan teyzelerle izlendiğinde asla keyif vermeyecek oyun.

  oyun çok uzun ve yer yer sıkıcı. cumali ve şekerpare'nin samimi olmayan aşk sahneleri çıkartılsa daha keyifli olabilir. oyuna dair en akılda kalıcı şey ise kesinlikle dekor. tabi bir de engin alkan var.

  neyse efendim yine de izleyin, hunharca gülen insanlar yanılıyor olamaz.
 • iki defa izlediğim, sezon bitmeden keşke bir kez daha izleyebilseydim dediğim oyun.

  oyunculuklar, şarkılar, dekor, her şeyiyle harika. çok büyük beğeniyle izledim. uzun olduğuna katılıyorum, ancak sanırım kısaltmışlar, ilk izlediğimde daha uzundu. kısaltılacağını söylemişlerdi zaten. böyle iyi olmuş çünkü ilk hali fazla uzundu ve son 15 dk.'da yorulmuş hissetmiştim. ancak ikincisi kıvamındaydı.

  engin alkan hem ziver rolüyle hem de oyunun yönetmenliğinde şehir tiyatrolarının yeni klasiği olacak enfes bir iş çıkarmış. karakterlerin canlandırılmasıyla ilgili çok hoş fikirler üretilmiş, her birinin ayrı bir kimliği var ve ekstra kişisel özellikleri oyuna ekstra eğlence katıyor. kullanılan absürd mizah gülmece unsurlarını inanılmaz derecede güzel bir sos olarak buldum ve çok büyük keyifle izledim. özellikle handune, hurşit, safinaz, peyker çok çok eğlendirici, zekice tasarlanmış ve ustalıkla oynanan karakterlerdi. herkesin işini severek yaptığı belli olan oyunlardan biri, tümünün emeğine sağlık.
 • bu sene şehir tiyatrolarında engin alkan yönetmenliğinde sergilenecek oyun.

  böyle bir fragmanı vardır

  https://www.youtube.com/watch?t=5&v=xl0zbff8xse