şükela:  tümü | bugün
  • çayı veya kahveyi şekersiz içenlerden oluşan örgüt.

size şekerin ne kadar gereksiz ve zararlı olduğu anlatılırken, şekerin çayın ve/ veya kahvenin tadını bozduğunu ve bir kere başlayan herkesin ne kadar memnun olduğunu her seferinde empoze ederler. sürekli örgüte adam kazandırma derdindedirler.

en büyük eylemleri masadaki şekerliği alıp yan masaya nasılsa kullanmıyoruz diyerek koymalarıdır.

edit: imla.

ikinci edit: garson gitmeden “şu kaşığı alır mısın, şekersiz içiyorum” diyerek kaşığı geri verdiklerini mesaj attılar. garsonun çok umrundaydı zaten şekersiz içmeniz. sonradan gelen bir mesajda “biz şekersiz içtiğimiz için şeker almayı unutuyoruz eve” denmiş, kesinlikle katılıyorum. ızdırap resmen.
  • şeyhi canan karatay'dır.
  • yazım yanlışı kelle avcılarından sonra en tehlikeli örgüttür.

de da yı yanlış yazdım diye evime roket attı piçler.
  • çayı şekersiz içip baklavayı kiloyla yer bir çoğu. ama yine de alkışlamak gerek. şekerden ve undan mümkün olabildiğince kaçmak en güzeli...

yalnız şekerden kaçanların bir çoğu da mısır şurubu veya glikoz şurubuna yakalanmakta ki bu daha büyük bir felakettir.

aroma vericiler, koruyucular, tatlandırıcılar.... asıl kaçılması gereken bunlardır...
  • işin ilginç tarafı, bu örgütün mensupları genellikle şişmandır.
  • böyle bir terör örgütü yoktur. şekersiz içiyorumcular legal bir yapılanmadır, taraftar toplama derdinde değildir ve kar amacı gütmeden topluma faydalı hizmetlerde bulunmak ister. şekerleri iade ettiğimiz doğrudur lakin ki ıslanıp ziyan olmalarını istemeyişimizdendir. ayrıca ortamdaki çay karıştırma seslerinin iticiliği de ne kadar haklı olduğumuzu gösteren bir husustur. bu sivil toplum kuruluşuna destek ve legal yapıyı terörize etmeye çalışanların çabalarını boşa çıkarmak amacıyla şekerleri saklayıp çay kaşığını iade etme eylemine davet ediyorum.
  • yıllarca kahveyi şekersiz, çayı şekerli içtim.

bakın burayı iyi dinleyin. çayda da şekeri bıraktığım gün bittiğim gün oldu. alıştım alışmasına da şekersiz çay önerenin iki yakası bir araya gelmesin. şimdi şekerli de içemiyorum.

1-2 yıldır çay zevki kalmadı arkadaş. sakın bırakmayın! sütlaç gibi için.
  • kahveyi şekersiz sütsüz zift gibi, çayı şekerli içerim.
    velhasıl kelam isteyen şerbet gibi yapsın öyle içsin banane mk kimseye bi halt anlatmakla uğraşamam.
  • tuzsuz yiyorum örgütü ile paralel ilişkide oluyor genelde bunlar.