şükela:  tümü | bugün
  • avitaş kompozit plastik sanayi ve ticaret anonim şirketi sahibidir. istanbul 2010 avrupa kultur baskenti ajansının yürütme kurulu başkanı olması çeşitli tartışmalara yol açmıştır. aşağıdaki yazının satır aralarında konu ile ilgili ipuçları görülebilir:

http://www.arkitera.com/…istanbul-2010a-odetti.html

istanbul 2010 avrupa kultur baskenti ajansının özel sektör temsilcilerinden, kurum ve odalardan destek alması ve muhtelif iş adamlarını da bu amaçla yönetici ve danışman kadrolarda bulundurması kaynak yaratmak ve destek alma yönünden pek garip değildir.

lakin kendisi de eminim bizim kadar kendisi de şaşırmıştır bu atamaya. şekip avdagiç'i aşağılar tarzda "plastikçi" diyerek tanımlamak ne kadar garipse, aynı kişiyi böyle bir organizasyonun başına geçirmek de o kadar gariptir.

üstüne üstlük, şekip bey'in siyasetle ne ilgisi vardır bilemem ama siyasi tarihimizden bir çok cümle yardımına koşacaktır:

"enkaz devraldık" der çıkar işin içinden...
  • müsiad, tümsiad ve askon gibi iş dünyası stk'larının oluşturduğu ito platformu'nun şekib avdagiç’i ito başkan adayı olarak belirlediği bildirildi.

rahmetli başkan çağlar "koltuk derdine düşüp kendisi hakkında yalan haber yayanların hesabını bu dünyada da öbür dünyada da verecek. müsiad'ın temiz, ilkeli, dürüst üyelerinin çirkin bir oyuna çekilmelerine benim gönlüm asla razı olmaz, olamaz. bu değerli meclis önünde ifade ediyorum ki, mertlikle gelmeyen hiçbir makam varsın gelmesin" demişti

şekib avdagiç hürriyet haberi
  • 19. dönem ito başkanı. seçimler olmadan nerden mi biliyorum içime doğdu hissiyatı kuvvetli adamım ne diyeyim
  • istanbul ticaret odası'nın 24. yönetim kurulu başkanı. 1959 zenica (bosna-hersek) doğumlu. kaynak:.
  • berat albayrak'ın ekonominin başına atanmasına istinaden "ekonomiyle ilgili yapılan atamalar, iş dünyası olarak bize güven verdi. bu isimlere bakarak ekonomi idaresinin kaptan köşküne çıktığını söyleyebilirim" şeklinde demeç veren kişi.

oysa aynı anda, kabine atamalarına tepki olarak dolar 4,54'ten 4,75'e fırlamıştır. bu nasıl bir güven? insan gerçekten hayret ediyor.

zaten bir ülke kötü yöneticiler tarafından değil, o kötü yöneticilerin etrafındaki şakşakçılar yüzünden yıkılır.
  • şekib bey sadece ito başkanı olarak değil avitaş kompozit sahibi olarak konuşmaktadır, o yüzden söylediklerine fazla şaşırmamak lazım. genel olarak kompozit sektörü "yerli ve milli sanayi" politikasondan en çok yararlanan sektördür. yerlileşme politikasında mesela boing'den uçak alırken "uçağın kompozit aksamı türk üreticiden olacak şartı konulmaktadır, ve burada zaten 2-3 adres vardır. çıkar ilişkisi olduğunu söylemiyorum, ama şu anda ihracatı arttırıcı ve yerli üretimi teşvik eden politikaların faydalandığı bir sektörün kuvvetli bir şirketinin sahibidir.
    çok efendi ve alçakgönüllü bir insan olduğunu ayrıca not etmek lazım.