şükela:  tümü | bugün
  • sadece forma değil, eşofman takımı, spor ceket gibi çeşitli ürünleri de bulunduran sanal mağaza.

bugüne kadar kendilerinden 4 ürün aldım. hepsinden memnun olduğumu ve ürünlerin kaliteli olduğunu söylebilirim. orijinallik hakkında bir bilgim yok ama kimse gerçeğinden ayırt edemez.

aldığım formalar;
    - kevin de bruyne - m.city
    - mohammed salah - liverpool
    - antoine griezmann - atletico madrid
    - cengiz ünder - roma
    - fransa eşofman takımı
  • birkaç sene önce kendilerinden arsenal forması almıştım.beklentim çok yüksek değildi ama üründen oldukça memnun kaldım.patchler çok hoş gözüküyor falan.teslimat süresi biraz uzun ama sabretmeye değer diye düşünüyorum.
  • bu yaz 3 forma 1 antrenman takımı aldım. beklentim yoktu ama ürünler gerçekten çok kaliteli. formaların orijinalindeki gibi kişiselleştirilebilmesi (orijinal fontlarıyla isim numara patch gibi) falan insana haz veren bi durum. satıcı amatör ruhla yapıyor belli; ilgilenmeye çalışıyor.
  • uzun süredir gözüme kestirdiğim uzun kollu liverpool formasını buradan almayı düşünüyorum. aksi bir durum olursa tekrar yazarım.
  • bir kaç gün önce inter 19-20 deplasman forması sipariş ettiğim sitedir. kendilerine sorduğumda pttnin 10-15 tl gibi bir ücret alacağını söyledi. 15 tl ise tamam da fazlası gelirse ne yapacağımı bilmiyorum. (malum yurt dışı alışverişleri vergisi can yakıyor.) yakın zamanda buradan sipariş veren varsa süreç ile ilgili beni yeşillendirirse çok sevinirim.
  • iyi güzel çocuklardır, paranız kalmaz, sipariş ettiğiniz ürün gelir er ya da geç. gelmezse de ücret iadesini yaparlar. daha önce 2 kez forma aldım kendilerinden. sorun olmadı. bi tane de kardeşime aldık, onun ki gelmedi ve para iadesini yaptılar.

neyse asıl bahsetmek istediğim o değil ve işin komik olan kısmı şu: bu adamlar ve benzeri şekilde yurtdışından sipariş vererek forma satışı yapan yerler, web sitelerinde "ürünlerimiz yurtdışı fabrikalarımızdan aracısız olarak sizlere ulaşmaktadır." "uzakdoğudaki fabrikalarımızdan hangisi uygun ise oraya formanızın siparişini veriyoruz" gibi bir şeyler yazmışlar. resmen çin'deki fabrikayı sahiplenmiş adamlar ahaha. bi de aracısız olarak sizlere ulaşmaktadır demişler, kendileri aracı zaten akjsdhafjka

peki nerden nasıl aracı, onu da aşağıda anlattım.

yaptıkları şey şu: dhgate.com'da bir ya da bir kaç satıcı ile anlaşmak ve verdikleri sipariş başına pay almak. atıyorum dhgate'te 80-100 tl civarında bulunabilen formayı sitelerinde 125-150 arasında satıyorlar. ayda 100 forma satsa diye hesaba girecektim ki hesaplayan adam olmak istemedim ama güzel bir girişimcilik örneği, helal olsun :d

edit: dhgate'i farkettikten sonra bi 6-7 forma da dhgate'ten aldım. alıyorum efenim durduramıyorum.
  • italyanın rönesans temalı formasını aldığım site.

evet yurtdışı kaynaklı olduğu için teslimat süresi uzun 11 kasımda verdiğim sipariş 5 aralıkta elime ulaştı. hiçbir sıkıntı da yaşamadım forma tam istediğim gibi illa ki her sitede markada olduğu gibi burda da bazı sıkıntılar yaşanabilir.

yalanın batsın diyenlere formayı atarım.
  • sunulan ürünlerin gerçekten güzel olduğu site.

ancak;

güzelce siparişimi verdim, havalemi yaptım, önce bi aksaklık oldu filan dendi, kargo geldi mi filan diye gecenin 3 ünde mesaj atıldı.

sonra bir şekilde geç de olsa kargolandı ürün elime geçti.
    ürün kalitesi iyi bu tarz bir sıkıntı yok.
    ancak hoodie bana küçük geldi, dedim ki göndereyim değiştirelim, bikaç gün cevap gelmedi, sonra yine sabaha karşı 4 gibi mesaj geldi :

"maalesef hatalı ürün olmadığı sürece değişim yok."

ona göre hareket edin yani.
  • dövizden dolayı fiyatların uçtuğu şu devirde alışveriş yapıp çok memnun kaldığım e-ticaret firması.

piyasanın epey altında bir fiyata türkiye a milli takım forması alıp memnun kaldım, üstelik mesajlara dönüş yapan elemanın samimiyeti, üslubu da hoştu.

şimdi ise italya eşofmanlarına göz koydum. 2021'de roma'daki italya-türkiye maçına üstümde italya eşofmanı, içimde milli takım formasıya akmayı planlıyorum.
  • daha önce de yazdım, bir daha yazmak istiyorum hocamızı seviyorum vallahi.birkaç yıl önce forma alarak başladık bu serüvene, kalite ilgi ve alaka gibi şeylerden bahsetmek istemiyorum çünkü cidden memnun kaldım ama yazmak istediğim husus sosyal medya.abi bu adamlar instagram ve twitter’da inanılmaz aktifler.isim vermek istemem ama diğer forma satan firmalar gibi liverpool şu kadar psg geldi bu kadar degil.takipçileri ile inanılmaz uyumlular ve çok eğlenceli içerikler paylaşıyorlar sürekli.müşteriler de bu sayede forma da satılan ama aynı zamanda muhabbetin de döndüğü bir platforma üye gibi hissediyorlar, en azından ben öyle hissediyorum.

tanım: forma satan güzel firma, sevban hocam ümit özat formalarında indirim yap*