şükela:  tümü | bugün
  • cinsiyet ayrımı yapmadan yorumlanması gereken versus'tur. herkes sevişir, kadınlar bile. te allam...

aşk olmadan seks daha bir özgür olur. bu kesin zaten bunu bi' cebe at. öte yandan, aşık olduğu kişiyle seks yapmayan bizden değildir. ikisinden birini seçme zorunluluğum olsaydı eğer, ikisini de seçmezdim. bu ne eziyet lan? giderim otuzbirimi çeker rahatlarım daha iyi.
  • yanlış... bir kadın olarak seks olmadan bir aşk düşünemiyorum hani tanıma evresi falan filan olur ama diğer türlü evlenene kadar beklemeler falan sıkar insanı
  • duruma gore ikisi de geçerli olabilir, fakat ikisinde de her şey tam değildir.
  • bu eylemlerden birini yapacağınız insana göre şekillenir. bazen öyle biri olur ki karşınızdaki seks olmadan aşk muhteşem ancak karanlık bir durumdur. diğer taraftan bazen karşınızdaki öyle biri olur ki sevmeden seks...(düşünüyor...) ilk başlarda güzel gelse de sonradan usandırır.
  • ask olmadan seksle yasanir ama seks olmadan askla yasanmaz.
  • konuyla ilgili en güzel yorumu fatih altaylı dile getirmiştir:

(bkz: #17388636)
  • ilki ikincisinden daha iyidir.
  • bence en olması gereken sonuna kadar savunduğum düşünce. seks hayvani bir ihtiyaçtır, dürtüdür, doğadan gelir , içgüdüseldir ve oldukça basit bir mekanizması vardır. aşk ise şiir kitap film felsefe gibi bir şeydir, içini sen doldurursun yani herkeste uyandırdığı his ayrıdır. herkesin aşkı kendi yaşamıyla harmanlanıp da meydana gelir, komplike bir şeydir biraz.

insanlar bu ikisini bir arada yürütmeye karar vermiştir ve ortaya da ihtiras, dedikodu, aldatma, kavgalar çıkmıştır. insanoğlu gerçekten çok tuhaf bir canlı.

edit: vs kısaltmasını ve olarak okuduğum için biraz anlam kayması olmuş yazımda ama siz benim ne demek istediğimi anladınız zaten zeki çocuklarsınız.
  • aşk olmadan seks anlık, harcanır bir içgüdü. aşık olduğunuz insanla sevişmek de anlıktır, ama içi doludur, karşılıklı alıp verilen duygular insanın kalbini mutluluktan taşırır.

bakın, sevdiğiniz demiyorum. aşık olduğunuz insanla diyorum.
  • sekssiz aşk nasıl oluyor? abi "aşk" zaten çılgınlar gibi istiyorsun hatunu/adamı. arzular şelale durumunda. birbirimizi kandırmayalım.

uzun lafın kısası bu "versus"u yaratan tek şey mahalle baskısıdır azizim.