şükela:  tümü | bugün
 • aşk,sex ile doğar.dolayısıyla sex yoksa ilişkiler ve aşklar çok saçmadır.burada ,ne bir 'bakire kızla sex yapmak' ne de 'genelev'deki bir işçiyle sex yapmak' konu dahilindedir!
  öncelikle bir erkek her an her şeye aşık olmaya meyilli bir sebzedir ve bir erkek kararlarıyla aşık olmaz!

  nasıl olur? olur.bir bakar olmuş..bu tıpkı terkediliş anındaki 'herşeyin yavanlaşması 'nın zıttıdır. birden herşeyin çok lezzetlendiği birden herşeyin çok parlak tüm renklerin çok parlak birden tüm pastel renklerin bile ısınmaya başladığı birden tüm yemeklerin sanki daha lezzetli olmaya başladığı birden sanki baharın geldiği kuzuların melediği hissini almaya başlar ve yemek yemez bir süre.

  ama ben bundan bahsetmiyorum.sex yoksa aşk yok ötesinde bişeyden bahsediyorum. insanın artık ben aşık olayım demesiyle başlayan,yani aşık olmaya 'karar' vermek diye geçen bir süreç.

  bu kimyayla ilgili birşey.herkesin de belli bir periyodu vardır.. mesela benim periyodum yaklaşık iki yıl. şiddeti giderek sönen bir aşktan çıktıktan sonraki tekrar aşık olma kimyası oluşması süresi iki yıl.ama o iki yıl süresinde sürekli karar veriyosun sürekli deniyosun acaba buna aşık olurmuyum acaba aşık olsam mı diyosun ben buna aşık olurum diyosun ama olmuyor.

  aşık olmaya karar verdiğin noktada vücut kimyası kendinde oluşturmaya başlıyor demektir. eğer böyle birşeye karar verdiysen yada böyle birşeyi kendine yüksek sesle söylemeye başladıysan ok az kalmış demektir. karar verdiğin verdiklerin olsun yada olmasın.
 • (bkz: seks)
  (bkz: sex)
 • kısmen doğru. aşk zaten yoktur, seks varsa da yoksa da..
 • eeee?

  (bkz: yani)
 • sonuna kadar desteklediğim bir söylem.
 • bu başlık da dahil aşağıdakilerin tamamının bana uyduğu önermedir.

  (bkz: seks varsa aşk yoktur)
  (bkz: seks varsa aşk vardır)
  (bkz: aşk varsa seks vardır)
  (bkz: aşk yoksa seks vardır)
 • sex ile aşkı bir tutan insan aldanmışlığı.

  ortada gerçek bir aşk varsa, sexle aşkın anlam kazanmasıdır.
 • aşkın bir duygu değilde eylem olduğunu zanneden ve aşık olmak için bir uzva ihtiyaç olduğunu düşünen insan beyanıdır. o insan muhtemelen türk erkeğidir çünkü sevgilisini arayıp sorması için düzenli olarak boşalması gerekiyordur yoksa neden ilgi göstersin ki? ne gerek var? öyle değil mi? uzun süre konuşmasın falan komple unutur bir de neden? seks yoksa aşk yoktur, niye olsun değil mi? böyle idiot böyle gerizekalı bir düşünce. (başlığa uyması açısından)
 • seksle aşkı bir tutmaktan ziyade evrimsel biyolojiyi kabul ediyor olmanın doğurduğu önermedir.

  bu önermenin doğruluğundan hareketle bir örnek vermek gerekirse; küçük çocuklar seksi bilmez, aşık olmazlar. çok yaşlılar seks yapamaz, aşkla ilgilenmezler. çünkü aşk sperm bırakabildikçe vardır. aşk içgüdüsel olarak genlerin hükmüyle alakalı bir sapkınlık halidir.

  aşkın tanımlanamayışının altında da içgüdüsel davranışların 21. yüzyıla erişmiş dünyamızda kültürlerin karmaşıklaşmasından ötürü çözülemeyişi, yorumlanamayışı yatmaktadır. bakıldığında genlerin tek derdinin varlığını sürdürmek, hayatta kalmak ve kendilerini bir sonraki nesle aktarmak olduğunu bilmekteyiz. genlerin bu amaçları doğrultusunda aşk öncelikli olarak feminen, ardından bu kadınsılığa destek tadında güçsüz biçimde erkeksi olarak gelişebilen bir saplantıdır.

  daha açık biçimde söylemek gerekirse; aşık olmanın derinlerine inmek için içgüdüleriyle hareket etmeyi kültürel aktarımdan yoksun oldukları için başarıyla yürütebilen hayvanlardan yola çıkmak akılcı olacaktır.

  bizim çeşidimizdeki hayvanlardan ilerleyelim. memelilerden. memelilerde erkekler dişilere sperm bırakmak için birtakım kendilerine özgü sabit ve basit tavırlar takınırlar. bu tavırlar kimi hayvanlarda "cilveleşme"ye kadar varabilir. bu cilveleşmenin birkaç adım ilerisi ve düşünceyle bezenmiş kompleks hali insanlarda aşk adını alır.

  kısır çiftlerin mutsuzluğu, aşklarındaki yavanlık, imkan oldukça tüm çiftlerin -istisnai kitlenişler dışında- çocuk yapmaya meyilli oluşu da bu savı doğrular niteliktedir.

  aşk sperm bırakabildikçe vardır. özel ve güzel bir duygudur; ancak tüm hayvanlar gibi insan da sperm bırakıp, genlerini sürdürme imkanını her tür duygunun üstünde tutarlar. kişiler hayatlarının bir döneminde bu düşüncenin gerçekliğini reddedecek olsalar da, menapoza girmek üzere olan bir kadın çocuk yapmayı ihtiraslı bir aşk yaşamaktan üstün tutacaktır. doğanın kanununa karşı gelmek kimsenin harcı değildir.

  (bkz: sarhoşken entry girmek)