• babamla seksenleri izlerken aramızda geçen diyalog:

- rasim öztekin'e neden peruk takmışlar?
    - baba dizi seksenlerde geçiyor.
    - geri zekalı seksenlerde kel adam yok muydu?
    - ahahahahh

tv'de rastladığımda izlemeye çalışıyorum. leyla mecnun'dan sonra yine sağlam bir yapım.
  • yeni trt ve de mint dizisi. değindikleri noktalar fena değildi ama "aralık 1979" diye tarih verip "patlıcan kızarttıydım, karşı komşuya kokmuştur, götürüver." denmesi, yılbaşı yemeği için salatalık doğranması ve çoban salata teklif edilmesi, sofraya da domatesli bir salatanın konması olmamış. birolum güvenim, o zamanlar turfanda olarak bile o sebzeleri aralık ayında bulamazdın, turfandası mart, nisan gibi çıkardı bunların. tatsız tuzsuz oldukları için de pek rağbet görmezlerdi.

bu arada, zengin aile kondurmamışlar diziye, iyi olmuş. klasik mint formülü üzerinden gitmeye kalksalardı yazık olacaktı güzelim malzemeye.
  • spoiler içerebilir??
    o değilde kooskoccaa seksenlerde bir rakı masası olmaz mı arkadaş. onu geçtim hadi bir allahın kulu sigara içmez mi. koca trakyalı sami abi hiç içmese her akşam bi ufak içer bence. sonra ergun plak, ahmet ikilisi plakçı dükyanında müziği kısıp demlenmez mi kepenkleri yarım indirip akşamdan akşama. sonra fehmi baba her akşam yemeğinde iki tek atıp emekliliğin tadını çıkartmaz mı?? sorarım sizlere ey ahali.
  • diziyi sonradan izlemeye başlayıp üzerine bok atılmaması gereken dizi. ülkücüyü vuran adamın, 3-4 hafta önce bir solcuyu, aynı yerde, vurduğu dizidir
  • kimse bahsetti mi bilmiyorum ama ahmet karakterini canlandıran şoray uzun'un annesini canlandıran özlem türkad'dan gerçek hayatta 3 yaş büyük olduğu dizi.
  • 29 senelik hayatımda ilk defa televizyonda bir sağcının, ülkücünün öldürüldüğünü gördüm.
    hep sol karizmatikti, hep sol kitap okurdu; bizlerin anası babası yoktu, taş kalpli katillerdik.
    sırf bizim de insan olduğumuzu, ölüm döşeğindeki anamızın istediği türküyü dinletebilmek için plakçı önünde düşüncelere dalabileceğimizi, bizlerin de arkadan vurulduğumuzu, vurulabileceğimizi gösterdiği için sevdim bu diziyi.
  • herkese cillop gibi kızların, butik ali'ye bildigin gerçek türk kızının düştügü dizi.
  • çay partilerine* yeni gitmeye başladığımız dönemlerde dans için ne kasardık, izlerken yeniden yaşadım yeminlen. bir de o duvardaki zencili, kızlı süsler hep içimde kalmış, onu anladım.

oldukça başarılı olmuş, ilerleyen bölümleri bekliyoruz.

not: yaş 38
  • yalan dünya'yı üçle çarpıp beşe bölebilen dizi. hayır bir yanda kafa yoran göz yoran kulak yoran bir komedi dizisi, diğer yanda kafayı dinlendiren insanı sakinleştiren günün yorgunluğunu hafifleten bir komedi dizisi.

her yönü ile kesinlikle on numara beş yıldız bir dizi seksenler
  • liselilerin izlemediği dizidir. ne güzel lan!
hesabın var mı? giriş yap