şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu kavram amerikan filmlerinde pomplanan bir başka sosyal yaradır. filmlerde, seksi olmak çok harika bir şeymiş gibi bize seyrettirilir. mesela kızlar mutlaka seksi olmalıdır, olmazlarsa bu bir başarısızlıktır. çalışkan olmak hiiç önemli değildir mesela, onlar inektir. ama seksi olmak harikadır. bu yüzden ortaokulda bile kız çocukları, acayip giyimler, ojeler, rujlar, saç yaptırmalarla bu yola girerler. bu bir yarıştır. en seksi olan kızların lideridir. sorsak şöyle:
  -merhaba kristin, ne yaparsın? ne bilirsin? ne yeteneklerin var?
  -seksiyim ya? başka bir şey yapmama gerek var mı? hadi ba baaayy!

  bunlar, yürüyüşlerini, dönüp bakışlarını, tüm hareketlerini bu ilkeye göre ayarlarlar. adeta benliklerinden koparlar. burrrriioohhaaaaaiiiiii diyerek çıldırırlar seksi olmak için.
  haa ayrıca, "bu gece çok seksisin" deyince bunların çok hoşuna gider, görev tamamlanmıştır çünkü, olması gerekeni olmuştur.
  e bunun sonu nedir? kısa keselim, seksdir. seksi niye olursun? seks için? sonra gelsin küçük yaşta hamilelikler, yok hastalıklar, okulu bırakmalar, garson olarak alkolik olmalar..
  aile zenginse sorun olmaz ama, ne kadar seksi olursa o kadar seks yapabilir ve hayatta başarılı olurlar.. bu da böyle bir mantık herhalde.
  bu bilgiler ışığında mesajımız şudur:
  ey türk kızları, siz seks yapmak felan istemezsiniz, seksi olayım ama seks olmasın istersiniz. işte bu tehlikelidir.
  seksi olursan, seks olursun.
  ona göre, filmlere inanıpta başka bir sonuç beklemek gibi bir yalana inandırmayın kendinizi.
 • allah vergisidir. kadınlar zorluyor şimdilerde. makyajları yada bakış duruş vs sanıyorlar. böyle kendilerini havalara sokarak. ama birden fazla erkek size seksisin kuzusun ya da çok dişisin dediğinde, bir durup düşünüyorsun. özel biri dediğinde kalbin fırlayacakmış gibi oluyor.
 • bir ana aittir
 • dekolte veya taytla olmuyor kusura bakmayın. bu şekilde sadece libidoya nüfuz ediyorsunuz aklınızda bulunsun istedim.
 • karşı cinste hoşa giden ne varsa en büyük kesişim kümesidir.
 • neden sadece kadınlara mal edilen bir şey anlamadım. kesinlikle allah vergisi olduğuna katılmakla birlikte erkeklerde de bulunabilen bir özellik. tabi öyle kirli sakal bırakıp gözlük takmakla olmuyor.
 • her ne kadar tanrının bazı kişilere bir lütfu olsa da ortaya çıkarmak yine kişinin kendi kabiliyet, beceri ve bakış açısıyla ilgilidir.

  (bkz: sonradan görme olmamak)
 • duruş ve bakışla belirginleşiyor sanırım ve bingo, ikisi de satın alınamaz.