şükela:  tümü | bugün
  • buradan izlenebilecek olan tepkidir

'otoriteye saygısı olmayanın, kimseye saygısı olmaz' diyerek katıldığım tepki. eskiden insanlar doğup büyüdüğü coğrafyanın kültürünü ve değerlerini özümser, kendini ait hissederdi. bir kimliği karakteri olurdu insanın, kendini bi yere ait hissederdi yani. artık kim kendini nereye ait hissediyorsa, orayı sahipleniyo. değerler ve prensipler tamamen kültürel endüstrinin dayatmalarının sonucu oluşmaya başladı. coco-cola noel babayı kırmızıya boyamış, reklam kampanyası yapmış 1931'de. bu insanlar da yılbaşında noel'i kırmızı kırmızı kutluyo. adam ne güzel demiş videoda, 'siktir git' abi.
  • sikimde olmayan tepkidir.
  • (bkz: insan)
    (bkz: dünya)
  • gül gül öldüm. özellikle titanic sahnesi çok yaratıcıydı. kendimden geçtim.
    bana ağır bir ders oldu. ansızın tüm düşüncelerim ve deneyimlerim çöpe gitti.
    mesajı aldım. büyük resmi zaten almıştım zorlanarak ta olsa. şimdi tam oldu.
  • savaş kriz vs görmemiş olmanın getirdiği bir vatan satıcılığı ile katıldığım öneri.

deki ülke sıkıntıda kriz çıkabilir ben bir süre yurtdışında para kasıp ülkeme sermaye ile döncem yok.

git orda asimile ol amk
  • olmayan tepkidir.

vakit kaybetmek istemeyenlere izahat:

adam seküler göç videosundan alıntı yapmış, sonuna da titanik filminden alıntı sahne koyarak "siktir git" yazmış. tam geri zekalı işi videodur kısacası :)
  • bizim çocuklar yine mizahın kralını yapmışlar ahahahaha.

hdp/chp videolarına da bayılmıştım bu arkadaşların.

https://www.youtube.com/watch?v=zhawzaxq9fy
  • videoyu izlemedim sikimde değil

başlığı açanın entrysine istinaden, arap bedevi kültürü benim coğrafyamın kültür ve değeri değil, kendimi araplaşmış bir bedene de hapsetmek istemiyorum o nedenle

(bkz: bak şurdan siktir git)