şükela:  tümü | bugün
  • oncelikle: #69984248

yani artık mide bulandırıyorlar. ukan 6 aylık refah partisi döneminde de biliriz sizi. adamlara daha 2. ayında şeriat getirecekler baskı altındayız diye saldırdınız da bir darbeye zemin hazırladınız. bir taneniz de dusunmus mudur acaba lan cok mu abarttik diye.

aynisini simdi de yapiyorlar. guya magdur olan taraf islamcilar-ki komunistlerle birlikte oyle de zaten- ama bu sekülerler hep agliyor. abi ben mi körüm ama bu sozlukte got kivrimina kadar şort giymek tartisilmiyor mu?

ulan sirf son 5 yilda acilan pub/bar mekanini saysak 95 2000 yuze bine katlar.kadikoyler karakoyler onlarca alternatif yer cikti.

aq ülkesinde kiyafetleriyle,hoşlandiklari seylerle yapmadiklari eylem yok. hala bir gevelemedir gidiyor. lan fatih'ten cubbeli bir adam kadikoy'e geldiginde öcü gibi bakiyorsun,yanindan gecerken bagirarak laf atiyorsun ama sen şortla fatih'te dolaşmaya calisirken laf yiyince ortaligi ayaga kaldiriyorsun. mal misin?

ozgurluk o degil iste. herkes sinirini bilecek. sinirlarini bildigi olcude gorusler uyumlu olmasa da mutlu mutlu yasacanacak.ozgurluk asfalta sicip ustunde sevismek degil ki. ha onu da yapiyorlar yavas yavas.

yani aglamayin artik nolur. bir seyinize karisildigi yok. her boku yiyebiliyorsunuz. o barlarin yarisinda otta cekiyorsunuz. kerhaneler serbest. ickin orda. lan bi sus la. bi gundem degistir. memleketin daha buyuk konular konussun artik. humanizmi tartisalim mesela modern dunyayi olusturan. acin bir kimmis ne demis diye gazali okuyun. acin bir taskopruluzade okuyun bir mesnevi okuyun bunlari konusalim. türk sinemasi olusturmaya calisalim eksicisiniz zengisiniz aq bir bok yapin la. hani nerde ekşi kitap okuma grubu? yapin katilalim onlayn ortamlardan tartisin gelistirelim fikirlerimizi

anca bos lakirdi.anca

edit:kusura bakmayin ama ben bu ulkede islamcilarla sekulerlerin ufuk farkini 1 gunde cozdum.

1 hafta once bir grup kadikoy'de kiyafetime karisma eylemi yapti. bundan 20-30 yil once s. demirel'in basortusuyle okumak isteyen arabistan'a gidebilir seviyesinin aynisi yani.hani kiyafetime karisma.seviye bu.kapitalizme ve emperyalizme tekme vuracak siddette bir eylem gercekten. artik isci haklari istenilen yere gelecek ve tum partilerdeki mutehaitler calisma kosullarini duzenleyip dumduz apartman dikmeyi birakacak. keske bu olsa hedefleriniz.

obur tarafta bayezit meydaninda ertesi gunlerde sarachane'de ertesi gunlerde yenikapi da islamcilar 3 dinin kutsal mekani olan kudus'e yapilan saldirilari kinamak icin toplandi. iktidara baski olusturmak icin toplandi. dunyaya ses duyurmak icin toplandi. emperyalizmin göt deligi israil'i anlatmak icin toplandi. ibadet ozgurlugunu savunmak icin toplandi. ondan once halep icin. ondan oce arakan icin myanmar icin dogu turkistan icin bosna icin toplandiklari gibi.

ufuk farkini goruyorsunuz dimi? keske beraber yapsak bu eylemleri. keske kafanizi icki zamlarindan kaldirip beni her gece barlarda icki icmeye iten tuketim odakli bir hayat yasamami isteyen kapitalizmi yikmak icin ne yapsam? temelli konussaniz.

bi solcular vardi. onlarda kemal tahir'den sonra turkiye dusmani oldular. simdi icine girdikleri ypg krizyse yok olduklarinin kaniti.

memlekette ufku olan ideoloji bir tane kaldi.onu da akp kartonlastiriyor yok ediyor sagolsun. o kemalizm degil. o islamcilik.cunku islamcilik dunya duzeni icin bir tehdittir.
  • ekşi sözlük'te çok saçmalık okudum ama böylesini okumadım. son paragrafa komedi dalında ödül verilmesi lazım. bravo ertan.

''araba üretemiyoruz. mutlu musun kılıçdaroğlu?'' tadında bir yazı.

ahmet hamdi çamlı'nın nesi oluyorsun ertan?
  • --- spoiler ---

sen şortla fatih'te dolaşmaya calisirken laf yiyince ortaligi ayaga kaldiriyorsun. mal misin?
    --- spoiler ---

tek bir soru sormak istiyorum neden izin günlerinde beşiktaş, taksim, şişli, kadıköy'e geliyorsunuz ?
  • komunistler yüzünden mağdur olan islamcılarken, sözlükte göt kıvrımına kadar şort giymek tartışılıyor da, peki niye ağlayanlar sekülerler?

eved.

siz üst dili çözememiş olabilirsiniz, ben çevireyim dedim. yazar burada... evet yazar bu arada bir yerlerde yaşıyor.
  • ya öyle demeyin ama belediyelerin mekanlarının hiçbirinde alkol yok zavallı gundiler çoh mağdur oluyorlar özgürlükleri kisitlaniyo, taksim'i mahvettiler önceden huzur var idi alkol var idi sokaklarda ramazanda balkonda rahat rahat bira icebiliyolar idi şimdi kadıköy besiktas gibi semtlerde sokak ortasında da içebiliyorlar ama her semtte içemiyorlar ayrica çok gürültü yaparlarsa, bazen canından bezmiş mahalleli bunlari dövebiliyor bu da onları gerçekten çoh mağdur ediyor.
  • ne de olsa şort hiçbir zaman yasak olmadı. başörtüsü yasağı ise hâlâ daha resmi olarak kalkmadı bile. yeni yeni bazı şeyler. türkiye özgürlüğe pek alışkın değil.
  • "şort yasağı hiçbir zaman" olmadı diyen geri zekalı, illa kanunda mı yazması gerekiyor?
    kız arkadaşınla şortunu giy ve bayburt'un caddelerinde dolaş bakalım ne olacak?

bu dincilerin yeni taktiği de bu; azdıkça azıyor, hala "mağdur" edebiyatıyla istedikçe istiyorlar.

lan kodumunun bedevileri, akp kurmaylarının da artık ufaktan dillendirmeye başladığı gibi artık "islam devleti" karanlığına doğru gidiyoruz hala neyin tantanasını yapıyorsunuz?
  • seküler kesimden bir kadın olarak midemi bulandırıyorsunuz.
    kadıköy'ü, beşiktaş'ı, şişli'yi, beyoğlu'nu rahat bırakın siktirin gidin fatih'e, üsküdar'a, ümraniye'ye falan.