şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mantıklı eylem.

sevgililik evlilik kadar önemli bir olay olmadığı için erkekler cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için seküler kızlarla birliktelik yaşıyor. iş evlilik noktasına gelince ahlak ve namus gibi kavramların önemi artıyor. bu noktada erkekler de doğal olarak dindar kızlara yöneliyor.

erkeklerin bu seçimini yargılamamak lazım. evet sevgilisinin bakire olmamasını dert etmiyor. belki onunla yıllarca birlikte oluyor ama işte sevgililik başka evlilik başka şeyler. o zaman sevgili de olmasın diyebilirsiniz fakat o erkeğin de ihtiyaçlarını karşılaması lazım. seküler kızlar bu konuda ahlaklı dindar kızlardan çok daha müsait olduğu için mecburen onlara yöneliyorlar.

https://www.strawpoll.me/17409578
  • ahlak ve namusun dinle alakası olmadığını artık aklı başında herkes gördüğü için, bu mantıkla evlilik yapmak saçma olacaktır.

edit: ekleme
  • ahlak ve namusu dine bağlamak...

ışık görmeyen mağaranızda yaşamaya devam edin siz hayat gördüğünüz kadar siyah ve beyaz değil.
  • anlaşabilmeyi , bir hayatı paylaşabilmeyi bacak arası kutsiyetine bağlayan birinin yapacağı ayrımdır. cinsellik önemsiz değildir fakat "nasıl daha iyi seks yapabilirim" diyerek hayatına insan sokanlar veya "evlilikte işimi nasıl daha garantiye alırım" diye şark kurnazlığı yapanlar , kohlbergin ahlaki gelişim teorisindeki saf çıkarcı olma durumundan da öteye gidemezler.
  • sözlüğe girmeye korkar olduk ya biri bakire kızlara tavsiye verir biri seks yapan kızları sayfalarca analiz eder, birinin açtığı başlığa, ciddi ciddi yazdıklarına bak. başlıkları engelle engelle bitmiyor. girip bir şey yazmak, okumak içimizden gelmez oldu nasıl bir kitle oldu lan burada.

şunlara ciddi ciddi kafa yorup düşünen analiz eden insanlarla yollarımızı bir eyleme yarabbim. amin.
  • dindar kızla evlenecek birinin suratına seküler kız bakmıyor zaten. bu nedenle imkansızdır. seküler kadınları hafife almayın çünkü maaşınız kadar ıq'ları oluyor, bilginize.
    edit: bu entrye gelen bir sürü tepki var. "ben seküler kız ile takiliyorum ama dindarla evlenecem ehe mehe" diyen gerzeklere soruyorum "seküler olduğunu nerden biliyorsun" diye. verilen cevaplar rezalet. "e kot giyiyor, saçı açık hihohaha" başka bir şey demiyorum. he, seküler demek, kot giymek demektir. kot pantolondan önce sekülerizm yoktu he. he paşam he.
  • teste dayanarak bir soru sormak istiyorum.
    sizce ahlak ve namusu önemsiz görmek çağdaşlık ve modernlik göstergesi mi?
    yani ben kendimi modern bir kadın olarak görüyorum; ahlaksız ve namussuz mu oluyorum?
  • klasik muhafazakar erkek davranışı. evlendikten sonra gözleri fıldır fıldır oynayan tiptir.

not: bırakın lan artık kadınların mahremini.
  • ekşi sözlük trollerinin ıslak rüyalarından bir tanesi daha. işin garibi acıdım valla sözlüğün haline. senelerdir buraya bakmam etmem "bi gireyim ne olmuş şu uçağa* bakayım" diye girdim sonra bunu gördüm. olum gerçekten buna ciddi ciddi cevaplar mı verdiniz?

he de geç he.
  • muta nikahıyla birliktelikler yaşamış dindar bir kızı ahlaklı saymıyorsa kendiyle çelişen yazarın başlığıdır.

yok eğer sayıyorsa o zaman da kendiyle çelişen yazarın başlığıdır.