şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ahlak ve namusun dinle alakası olmadığını artık aklı başında herkes gördüğü için, bu mantıkla evlilik yapmak saçma olacaktır.

  edit: ekleme
 • dindar kızla evlenecek birinin suratına seküler kız bakmıyor zaten. bu nedenle imkansızdır. seküler kadınları hafife almayın çünkü maaşınız kadar ıq'ları oluyor, bilginize.
  edit: bu entrye gelen bir sürü tepki var. "ben seküler kız ile takiliyorum ama dindarla evlenecem ehe mehe" diyen gerzeklere soruyorum "seküler olduğunu nerden biliyorsun" diye. verilen cevaplar rezalet. "e kot giyiyor, saçı açık hihohaha" başka bir şey demiyorum. he, seküler demek, kot giymek demektir. kot pantolondan önce sekülerizm yoktu he. he paşam he.
 • ahlak ve namusu dine bağlamak...

  ışık görmeyen mağaranızda yaşamaya devam edin siz hayat gördüğünüz kadar siyah ve beyaz değil.
 • sözlüğe girmeye korkar olduk ya biri bakire kızlara tavsiye verir biri seks yapan kızları sayfalarca analiz eder, birinin açtığı başlığa, ciddi ciddi yazdıklarına bak. başlıkları engelle engelle bitmiyor. girip bir şey yazmak, okumak içimizden gelmez oldu nasıl bir kitle oldu lan burada.

  şunlara ciddi ciddi kafa yorup düşünen analiz eden insanlarla yollarımızı bir eyleme yarabbim. amin.
 • anlaşabilmeyi , bir hayatı paylaşabilmeyi bacak arası kutsiyetine bağlayan birinin yapacağı ayrımdır. cinsellik önemsiz değildir fakat "nasıl daha iyi seks yapabilirim" diyerek hayatına insan sokanlar veya "evlilikte işimi nasıl daha garantiye alırım" diye şark kurnazlığı yapanlar , kohlbergin ahlaki gelişim teorisindeki saf çıkarcı olma durumundan da öteye gidemezler.
 • (bkz: dindar kadınların aldatmaya meyilli olması)

  yanlış önermedir.
  seküler kadın daha güvenilirdir. dindar kadının bastırılmış duyguları bir atom bombası gibi evlenince ortaya çıkar ve bekaret zincirinden kurtulmasıyla aldatma olasılığı kat kat artmaktadır.
 • klasik muhafazakar erkek davranışı. evlendikten sonra gözleri fıldır fıldır oynayan tiptir.

  not: bırakın lan artık kadınların mahremini.
 • mantıklı bir eylem değildir.

  insan; düşüncesinde, niyetinde, eylemlerinde kesinlikle samimi olmalı, içten pazarlıklı olmamalıdır.

  özü sözü bir olmayan, insanlara temiz niyetle yaklaşmayan kimseler, bunun bedelini çok acı öderler. öncelikle öyle bir şahıs iki yüzlü bir karaktere kendi iradesi ile bürünmüş ve o karaktere razı olmuş olur. böyle karakter sahibi olmayı içine sindirebilene diyecek bir söz yok zaten.

  ikincisi ise evrendeki bumerang kanunudur. düşüncen, niyetin ve fiillerinle evrene bir yayın yapıyorsun. o yayın yine dönüp dolaşıp seni buluyor ve kesinlikle bundan kaçış imkanın yok.

  ortadoğu toplumları maalesef baştan başa bu durumda. miadını doldurmuş ve hayatla mutabakatı kalmamış paradigma veya dünya görüşünün sonuçlarıdır bunlar.

  islamın özüne az çok vakıf olmuş kişiler onun güzel ahlaktan ibaret olduğunu bilirler. ancak bilmedikleri bir şey vardır. "bundan sonra güzel ahlaklı olalım" demekle veya ölümüne çaba göstermekle veya "kuran'a uyalım" düsturuyla güzel ahlakı elde etmenin mümkün olamayacağı gerçeğidir.

  onun için yöntem bilgisi, metodoloji gerekir. bir şahıs çıkacak; yolu baştan sona aşacak; nihayete varıp gayeyi elde edecek. sonra o gittiği yolu tüm detayları ile sair insanlara talim edecek. işte bu bir yöntemdir ve teorik olarak saysız yöntemler ortaya konulabilir.

  sonuç: ey ahali! hiçbir kıza samimiyetsiz duygularla yaklaşmayın. zira zaman içinde tüm o negatiflikleriniz size faiziyle geri dönecektir. buna emin olabilirsiniz.
 • (bkz: chp'li gibi yaşayıp akp'ye oy vermek)

  zaten birçoğu böyle değil mi ?
 • sözlüğü 40 milyona alacaklarmış. 20si boşa gider. çünkü burada dönen muhabbetin yarısı kim kimi siksin. ötesi değil.