şükela:  tümü | bugün
  • bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak, şahsımın hükümetten talebidir. çalışan, ailesini geçindiren, çatır çatır vergisi maaşından kesilen bir vatandaşım. ayrıca, o vergisi kesilmiş maaşımla, gene onu bunu alırken köküne kadar vergi ödeyen gene benim. araba alsam vergi öderim, o arabayla yoldan geçsem vergi öderim. o araba kapıda da yatsa, vergisini öderim. binsem, yakıtın vergisini öderim. markete gitsem aldıklarıma vergi öderim. elektrik parası gelir vergisi var, doğalgaz parası gelir vergisi var, su faturası gelir vergisi var. öde öde bitiremedim ben bu devletin vergisini.
    askere git dedi devlet gittim. okumak istedim. sınav dedi devlet. üniversite sınavına gir dedi girdim. ben daha ne yapayım bu devlet için?
    devlet benim için ne yapıyor peki bu zor zamanımda?
    sen otur evinde maaşın benden mi diyor?
    faturaların hiç değilse vergisini mi almayayım diyor?
    kiramı mı veriyor?
    ev alışverişim için destek mi oluyor?
    kapıma gelip bir ihtiyacın var diye de sormuyor?
    e ne işe yarar bu devlet arkadaş?
    3 tane badem bıyık çıkmış konuşuyor ama bir şey anlatmıyor.
    ama maşallah camiler bangır bangır sela okuyor, salavatlar havada uçuşuyor. bu mu türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının tam olarak ihtiyacı?
    biz nasıl bir hükümete denk geldik arkadaş?
  • zannedersin ki tüm sağlık sistemi çalışmayı , uğraşı , gayreti , çabayı bıraktı hep birlikte selaya kulak verip bir an önce bir mucize olup hastalığın geçmesini bekledi.
    o bahsetmiş olduğun önlem olmasaydı 80 milyonluk ülkede ölen kişi sayısı binlerce kişi olurdu .