şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
10569 entry daha
 • selahattin demirtaş, 6 milyon seçmenin oylarıyla seçilmiştir. selahattin demirtaş, iktidarın tüm baskılarına ve zorbalığına rağmen düşüncesinden ve söylediklerinden geri adım atmadı. akp- mhp gerici- faşist bloğu tarafından göz altına alınmış ve şu an 3 yıla yakın ise içeride rehin tutulmakta.

  selahattin demirtaş, terörist değildir. bazılarını başkan yaptırmak istemediği için halâ içeride. şu an içeride olması bile büyük bir utanç. yarına selahattin demirtaş'ı özgür görmek ümidiyle.
 • bu adam hangi suç ile yargılanıyor ve ceza aldı bilmiyorum. hdp ve pkk karşıtı biri olarak şunları söyleyebilirim. oy alabilmek için seçim öncesi, iktidar öcalan'nın kardeşini devlet televizyonuna çıkarıyorsa, en azılı karşıtı milliyetçi hareket partisi lideri, yine aynı sebepten, öcalan avukatlarıyla görüşsün gibi açıklamalar yapıyorsa o zaman kimse bu adama diyarbakır'da apo'nun heykelini dikeceğiz dedi diye kızamaz. ki sen ağzını açtığında terör örgütü dediğin bir yapının liderine oy için yanaşırken demirtaş en azından çizgisinde ilerliyor. yani senden daha dürüst diyemesek de senin gibi yan çizmiyor. mesela erzurum'a gidip pkk terör örgütüdür demiyor. öyleyse hal gösteriyor ki politika ve siyaset sahnesinde çıkarlar gereği her şey mübah oluyorsa kimse bir diğerinden daha kirli veya temiz kalamıyor.
 • kendisi pkk ve öcalan aşığı bölücü vatan haini bir teröristtir.

  kürdistan'ın küllerinden yeniden doğuyor olması bu kancık için heyecan vericiymiş. başkan apo özgürleşecekmiş.

  meydanlarda kürt halk önderi öcalan'a özgürlük istemeliymişiz.

  kürt halkı alanlarda, meydanlarda sayın öcalan özgür olmalı diyormuş.

  bonus;

  selahattin demirtaş: suriye'nin kuzeyinde kürdistan komşumuz olacak diye niye feryat çıkarıyorsunuz, kıyamet koparıyorsunuz.

  bonus ii;

  hendekleri ve barikatları savunarak kürtleri başkaldırmaya, çatışmaya ve ölüme çağırmıştır.

  bonun iii;

  akp de şöyle böyle diyenler var. o arkadaşları da itinayla hazırladığım şu başlığa alalım.

  (bkz: çözüm süreci'nde pkk saldırıları ve eylemleri)
 • bu adam açık açık pkk sempatizanlığı yapıyor bu adamın tahliye olmasını nasıl savunabiliyorsunuz bu adamının malum şahıs (bkz: entry girmye çekinmek) dan tek fark ı iktidar olamaması bu adamı savunurken hiçmi şehitlerimiz aklınıza gelmiyor
 • yukarıda algı kasan zavallıları ciddiye alan var mı? adam hangi suç diyor lan? selahaddin demirtaş ismet inönü zamanında yaşasaydı dersim ağaları gibi çoktan idam edilmişti. fakat o zaman bu denli zıplayabileceğini zannetmiyorum, çağının adamı ve korkağın teki. akpnin şımarttığı apo hayranı, kürt faşisti. 6 milyon oy alması bu durumu değiştirmez. 6 milyon oyu almış olmasının arkasında yatan cehaleti konuşacaksak buyurun. faşist blok demiş bir dallama, faşistin ne demek olduğunu bilseydi aynaya her gün bakıp iç geçirirdi amip!
 • ahmet davutson dışardaysa onun da pekala dışarda olması gerekir. zira malum şahıs zamanında ışid için öfkeli birkaç genç demişti. terör örgütü sempatizanlığıysa o da sempatizanlık. selahattin demirtaş için de bir zahmet o şekilde düşünün.
  pardon unutmuşum köpek soyu için ışid bi ara terör örgütü değildi. askerleri canice yakınca köpek soyunun aklına terör örgütü oldukları gelmişti.
 • yukarıda hala utanmadan iftira atan haysiyet yoksunları var. bu adam nerede bombaları patlatırız dedi? nerede var böyle bir söylemi? necmettin öğretmenle ilgisi nedir? defalarca iki taraftan da gelen şiddeti kınamadı mı bu adam? neden arkadaş neden sürekli ama sürekli utanmadan yalan söylüyorsunuz. mert olun biraz, çok zor değil. hdp'nin ve kendisinin eleştirilicek yönleri elbette vardır ancak sürekli adice yalan atılmaktan başka hiçbirşey yapılmıyor.
 • bir an önce gebermesini istediğim terörist.
 • 6 milyon oy alması nasıl bir şey değiştirmiyor? 25 milyondan oy alınca başkan olunmuyor mu, senin bakış açına göre erdoğanın 25 milyon oy alması da anlam ifade etmemeli. bir de 6 milyon seçmen içindeki cehaleti de göz önünde bulundurmak lazım diyor, aynı durum diğer partilerde yok sanki. hdpye oy verenler cahil de diğer partiye oy verenler atom parçalıyor değil mi? bu ülkede bazı şeyler bazen suç oluyor, neyin ne zaman suç olacağına da yasalar değil bir kişi karar veriyor. herkes biliyor ki bu adam özellikle istanbul seçimlerinde son anda yan çizse kısa bir süre içinde salıverinirdi. seversin sevmezsin ama: dik duran, dürüst biri olduğunu, kendi çıkarları için doğrularından vazgeçmeyen biri olduğunu tekrar gösterdi.
 • kendisine terörist diyenler asıl gerçek terörist. demirtaş 6 milyon oyunu almış legal bir siyasetçidir. bunu eninde sonunda kabul edeceksiniz.
222 entry daha