• seni gram sevmiyorum selahattin demirtaş. seni de sevmiyorum senin inandığın ideolojiyi de sevmiyorum, seni destekleyenleri de sana arka çıkanları da sevmiyorum. umarım afili bir ceza çekersin.
  • “daha başkan apo’nun heykelini dikeceğiz” demiştir.çakma barış güvercinlerine bakmayınız.
  • güçlü siyasetçi. görüşlerini bilmem ama akpye soğuk ter döktüren bir politikacı.
  • suçu saz çalmakmış.
  • selahattin demirtaş bu ülkenin en eğilmez, bükülmez, verdiği sözün arkasında olan, söylediğini inkar etmeyen siyasetçisidir.

sevin, sevmeyin 2012’de söylediği(davası 2016’da açılan) ve kendisi hakkında halk dilinde “apo’nun heykelini dikeceğiz” dışında bilgiye sahip olmayan kardeşlerimizin devamlı kendisiyle ilgili söyledikleri cümledir.

2012’de söylemiş olduğu ama dönemin koşulları değiştiği için savcıların geri dönüp bu sözlerden dava açtığını bilmezler. peki siyasiler fetö ve açılım döneminde neler neler demiştir hiç düşündünüz mü? geriye dönüp siyasi söylemler nedeniyle bu tarz söylemlerden eğer her siyasi için dava açılsaydı hiç bir partide siyasi kalmazdı bunu hepimiz kabul edelim iki yüzlülük yapmayalım.

ha ama bu konuya bile büyük bir dürüstlükle savunmalarında değinmiştir demirtaş ama tabi siz davasıyla, savunmasıyla vs ilgilenmezsiniz size kara propaganda için 1 cümle lazım sadece. ben yazayım ne dediğini; dönemin siyasi koşulları ve o gün miting ortamında eksik söylediğim sözlerdir diyor ve kendisini de suçluyor. orada şunu demem lazımdı diye ekliyor “ bu ülkeye barış getirebilecek herkesin heykelini dikeriz.” bu miting ortamında yani devletin izin verdiği apo bayrakları’nın bulunduğu bu ortamda polisin gaz ve tazyikli suyla saldırdığı insanlara yapılan bir mitingden bahsediyoruz. polisin kimin polisi olduğunu da düşünerek analiz yapabilirsiniz. hükümet ve devlet yapın diyor ama polis mitingdekilere saldırıyor.

yani bu tarz karmaşık ve ateşli bir ortamda eksik söyledim diyor.

bugün hangi siyasi fetö veya açılım döneminde söylediklerini kabul edip öz eleştiri yapıyor?

okuyun, öğrenin arkadaşlar eğer birini körü körüne eleştirecekseniz 1 cümlesini alıp veya medyada anlatılanları değil, hakim siyasetin size verdiklerini değil dahasını öğrenin ekşiye yazabiliyorsanız google da derin aramalar da yapıp bişeyler öğrenebilirsiniz ha tabi amacınız kara propaganda değilse.
  • tahliye mi? ben öldü mü acaba diye geldim adamı salmışlar amk. kahraman yaratmaya devam ediyor devlet.ya hiç almayacaksın ya da salmayacaksın. iki gün sonra "selahattin ölümsüzdür" derlerse şaşırmayın.
  • diğer hdp'lilerle birlikte vatandaşlıktan çıkarılıp kuzey ırak'a sepetlenmesi gereken cisim.
  • ülkedeki güzel 1-2 insandan beri. sözlükteki faşist cahillere çok takılmayın zülfü livaneli'nin de dediği gibi ekrem başkan ile birlikte uzun yıllar boyunca bu ülkenin kalkınmasında bir değer olarak görev alacaktır.

çok özledik be başkanım.
  • "terör" parantezi içine ne kadar insan yerleştirirseniz, sistemin dışında hareket etmeye o kadar çok insanı zorlamış olursunuz. pkk dediğinin yapı, bir çoğunun hoşuna gitmeyebilir ama, artık alenen, açıkla, ilan edilebilir düzeyde amerikan kiralık askeri olarak fonksiyon görmektedir. hdp ile pkk arasında da kabul etmek ya da etmemekle değişmeyecek güçlü bir ilişki var. devlet de, özellikle yukarıda bir arkadaşın dediği gibi faşist mhp-akp bloğu, her hdp'liyi pkk'lı ilan etmekle bu ilişkiyi her hdp'li için kaçınılmaz, zorunlu hale getirmeye çalışıyor. bağımlılık ilişkisine itiyor hdp'yi. akıl almaz bir ahmaklık. anlaşılıyor ki sivilleşmeyi azaltmak istiyorlar, bu sorunun bitmemesini istiyorlar.

herkes farkındadır, demirtaş yeni bir alternatiftir, silahsız bir siyaset için yeni bir seçenektir, ve pkk ile hdp ilişkisi popüler, karizmatik başkan imajı sayesinde bağımlılıktan alternatif olmaya evriliyor, fakat nasıl oluyorsa devlet+pkk beraberce demirtaşı içeri tıkıyorlar. ve yeniden her faşistin söyleyecek sözü oluyor, şu kriz ortamında.

çocuklar gibi düşünmeyi bırakın, akıllı olun. dışlamakla ne kazanacaksınız, yalçın küçük'ün bir sözü vardı, "biz kendi kürdümüzü vermeyiz..." vermeyelim ulan sığırlar, her seferinde plak gibi aynı teraneyi çalıp durmayın. fırsat tanıyın ölüm makineleri yavaşlasın, bırakın sadece tartışalım, kansız bir birimize sövelim ama ölmeyelim, öldürmeyelim. kürdümüzü de amerikalılara, ingilizlere vermeyelim.
  • hemen herkesin her an terörist olabildiği bu ülkede, kendisine muhalif olanlar terörist dışında bir itham bulmaları gerekiyor.

mesela susamam şarkısı için terörist yaftası yetmemiş; megazord tadında "pkk-fetö ortak prodüksiyonu" denmiş.

bana sorarsanız kendisine en çok yakışan niteleme başgan. size de tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap