şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • türkiye'de bir gram hukuk, adalet varsa bir ömür içerden çıkamaz.
 • "terör" parantezi içine ne kadar insan yerleştirirseniz, sistemin dışında hareket etmeye o kadar çok insanı zorlamış olursunuz. pkk dediğinin yapı, bir çoğunun hoşuna gitmeyebilir ama, artık alenen, açıkla, ilan edilebilir düzeyde amerikan kiralık askeri olarak fonksiyon görmektedir. hdp ile pkk arasında da kabul etmek ya da etmemekle değişmeyecek güçlü bir ilişki var. devlet de, özellikle yukarıda bir arkadaşın dediği gibi faşist mhp-akp bloğu, her hdp'liyi pkk'lı ilan etmekle bu ilişkiyi her hdp'li için kaçınılmaz, zorunlu hale getirmeye çalışıyor. bağımlılık ilişkisine itiyor hdp'yi. akıl almaz bir ahmaklık. anlaşılıyor ki sivilleşmeyi azaltmak istiyorlar, bu sorunun bitmemesini istiyorlar.

  herkes farkındadır, demirtaş yeni bir alternatiftir, silahsız bir siyaset için yeni bir seçenektir, ve pkk ile hdp ilişkisi popüler, karizmatik başkan imajı sayesinde bağımlılıktan alternatif olmaya evriliyor, fakat nasıl oluyorsa devlet+pkk beraberce demirtaşı içeri tıkıyorlar. ve yeniden her faşistin söyleyecek sözü oluyor, şu kriz ortamında.

  çocuklar gibi düşünmeyi bırakın, akıllı olun. dışlamakla ne kazanacaksınız, yalçın küçük'ün bir sözü vardı, "biz kendi kürdümüzü vermeyiz..." vermeyelim ulan sığırlar, her seferinde plak gibi aynı teraneyi çalıp durmayın. fırsat tanıyın ölüm makineleri yavaşlasın, bırakın sadece tartışalım, kansız bir birimize sövelim ama ölmeyelim, öldürmeyelim. kürdümüzü de amerikalılara, ingilizlere vermeyelim.
 • kalleş örgütün savunucusu. hakkında onca şey yazılmasına şaşırdım.
 • olum size ne selahattin demirtaş'tan? siz önce bu ülkeyi yaşanabilir bir yer yapın sonra milliyetçi saçmalıklarınızı yazın çizin.

  genç nüfusun işsiz, ülke dışa bağımlı. turan ülkesi iddiası ile çıktığın yolda bütün halkın mutsuz. sana ne lan demirtaş'tan?

  e tabi demirtaş'a saldırmak senin o zavallı kişiliğinin üstünü kapatıyor. hain görmek istiyorsan bir ayna al, o iğrenç suratına bak. işe yaramaz seni.
 • hemen herkesin her an terörist olabildiği bu ülkede, kendisine muhalif olanlar terörist dışında bir itham bulmaları gerekiyor.

  mesela susamam şarkısı için terörist yaftası yetmemiş; megazord tadında "pkk-fetö ortak prodüksiyonu" denmiş.

  bana sorarsanız kendisine en çok yakışan niteleme başgan. size de tavsiye ederim.
 • geliyor iki gözüm .. maalesef kamuoyundan gizli tahliyesi olacak keza türkiye edirne cezaevinin önüne gider.. hayır olaydı iyidi zılgıtlar halaylarla karşılardık.
 • özlenen.

  (bkz: vallahi biz dostu özledik)
 • hiçbir sikten anlamayan akp'li ve köpekçi moronların kıyasıya eleştirdiği siyasetçi. seviye bu yani.
 • akp’nin yarattığı ve sonrasında üstüne sifonu çektiği siyasi figür.

  demirtaş sahip olduğu etnikçi ve terörü çözüm olarak gören zihin yapısıyla türkiye normalinde siyasette sivrilebilecek biri değildi.
  akp’nin ihanet politikaları ile pkk çizgisine yakın insanlar bir anda muteber oldular. oysa bunların 90’lar türkiye’sinde maksimum %4 marjinal pkk oyu almaları beklenirdi. akp tavizkar ve ihanetçi tutumu ile bu marjinal kesimin daha geniş bir tabana yayılmasını sağladı.
  bu tavrı ile nasıl ki iç ve batı bölgelerde tek rakip olarak chp ile yarışıyorsa; doğu ve güneydoğuda da kendi büyüttüğü hdp ile başbaşa kaldı. bu da zaten akp’nin batıdan tecrübeli olduğu ve en sevdiği “böl ve dindar muhafazakarları konsolide et” oyununa doğuda da zemini hazırlamış oldu.

  demirtaş kendini çok güçlü sanarak yanıldı, akp-pkk arasında yaşanan bir oyunun nasıl içinde kaldığını anlayamadı, herşeyi kendi başardığını sandı ve beklemediği bir şekilde rolü bitince sahneden alındı.
 • bu adam pkk sempatizanı ise;

  megri megrici yandaşlar, valilere operasyona izin vermeyin diyen içişleri bakanı ve onun iplerini elinde tutan rte, apo avukatıyla görüşsün diyen püskevitçi stepne, kardeşini devlet televizyonuna çıkaran, onay veren herkes de pkk sempatizanıdır benim gözümde...

  bir zamanlar fetö mensubu oldukları gibi...