şükela:  tümü | bugün soru sor
  • https://www.youtube.com/watch?v=s4leybuwvza

youtube'da denk geldiğim video siyaset meydanı isimli programa katılan selahattin demirtaş'ın bir gencin sorduğu soruya cevap vermesi ve sona doğru saçmalamış olması

amerikanının teröristi başkadır,fransa'nın teröristi başkadır ne demek anlamadım hayır yani pkk ya terörist dememek için bu kadarda saçmalanmaz a.q
  • uganda da bile internet var sizin oraya yeni mi geldi ?
  • oyumu anap'a vermeme neden olacak video.
  • selahattin'e hiç kızmayın şimdi terörist, teröristliğini yapıyor ya ne yapacaktı başka. hatanın büyüğü devlette. teröristlere hakettikleri cezayı bir süreliğine bile vermezsen yüz de bulur tepene de çıkar tvlerde üye olduğu pkkyı da savunur.
  • dep, hadep, bdp....vs turevi partiye mensup ya da oy verenlere "pkk terorist" dedirtmeye calisanlar neyin kafasini yasiyor cok merak ediyorum. simdi kimi diyecek "bu adi gecen partilerin pkk daha dogrusu kck'ya bagli olusumlar oldugunu bilmeyenler var, onlara gostermek icin", geciniz!

bir insan bu yasina kadar bunu ogrenememisse, zaten bundan sonra da ogrenemez. tamam zamaninda aydin dogan, fox, feto......vs medyasi tayyip'i indirmek icin bu oyunlarin icine girdi ve bunlari pkk ile alakasiz organizasyonlar gibi gostermeye calisti ama kimsenin aslinda buna inandigi yoktu, belki sadece inanmak istediler.

dep, hadep, bdp gibi partilerin bunu kabul etmesi imkansiz, yani arada edenler oluyor tabi ama bu suc ve cezasi var. bunun disinda eta veya ira'nin durumu ortada, keza hudapar ve hizbullah iliskisi de ortada.

butun teror orgutlerinin yasal sinirlar icinde kalarak ya da o sinirlari zorlayarak politika yapmaya calisan olusumlari var ve dep, hadep, bdp..vs de kck'ya bagli olusumlar(di).

zaten pkk guneydogu'da kendine bagli olmayan parti mensuplariyla catisma halinde ve onlarla anlasamazsa katlediyor. anlasamazsa diyorum, cunku bazi pkk sempatizanlari korucu da oluyor, baska partiden aday da oluyor. yani bu pkk tarafindan makbul karsilanmiyor tabi ama kullanildigi cok acik.

bir de bu hadep, dep, bdp...vs turevleri guneydogu'da askerlik daireleri gibi calisiyor. pkk ile dogrudan baglantisi olmayan gencler, bu olusumlar araciligiyla daga cikiyorlar.

umarim bu saatten sonra bunlarin pkk ile fikir ayriligi yasayacaklarini ya da onlardan ayri dusunebilecegine inanan gerizekalilar azalarak biter. yoksa pkk icinde de fikir ayriliklari veya catismalar oluyor tabi ama bu catismanin iki tarafi da pkk'li sonucta.

not: simdi cikip "hdp, bdp degildir, icinde turk solu vardir, o yuzden bunlari pkk ile bir tutamazsiniz" diyen ilerizekalilar olacaktir, genelde oluyor cunku. efendim turk solu ne yazik ki pkk'nin icinde de var ve her zaman da olmaya devam edecek, cunku yillardir isbirligi icindeler. ayrica hdp'nin politikalari bdp tarafindan yani pkk tarafindan belirleniyor.