şükela:  tümü | bugün soru sor
  • o kadar güzelsiniz ki kuş koysunlar yolunuza .
  • pkk ile aranıza çizgi koymadığınız sürece değil türkten kürtten bile oy alamazsınız. eğer birileri size oy veriyorsa kaşınıza gözünüze değil, rte'den kurtulmak için veriyordur. akıllı siyasetçiler olsaydınız tarihiniz de ilk defa bakanlık almıştınız bunu iyi değerlendirirdiniz.
  • - ne kadar lideriniz olarak gorseniz de, kurt halkinin bir kismi bagrina basiyorsa da, ocalan'a ozgurluk istemeyin ve onu ovmeyin. ocalan tescilli bir katil. sadece tsk ile savastigi icin degil, sivilleri oldurttugu icin katil. bir katil, isterse 1 milyar insan ozgurlugunu istesin cezasindan kurtulamaz. eger hukuk devletine inanacaksak kurtulamaz. bir insanin alacagi cezaya halk degil, kanunlar ve yargi karar verir. vermistir de. hic bir sistemde ister sosyalizm olsun, ister demokrasi, katiller birileri istedi diye serbest birakilmaz. o zaman halk destegi alana istedigini oldurme yetkisi vermis olursun. ayni mantikla rte istedigini oldurur, halk da onu aklar. o isler oyle olmuyor.
    - sivilleri olduren eylemlerde yer alan gerilla'yi savunmayin. cenazesine gitmeyin. tsk ile savasirken iki taraftan da olen olur, savas bu, ona gidersin anlarim ama ozellikle teror eylemine karismis, bombali, ihtiharli eylem yapan gerilla barisi baltalamaktan baska ise yaramaz. yaptiginin hic bir aciklamasi olamaz. bu insanlari destekleyemezsiniz, arkasindan methiyeler duzemezsiniz. siviller savasin disindadir. icine ceken gruplarla asla yan yana gorunemezsiniz. hakliyken haksiz duruma dusmeyin. barbarlari dislayin.