şükela:  tümü | bugün
  • bir insanın siyasi düşüncesi ne olursa olsun, bu yapılan olacak iş değil.

türkiye insan hakları açısından bunların acısını ileride çok çekecek.

zamanında işkence gayet normal karşılanıyordu bu topraklarda. onların da acısını çok çektik. adam gibi adalet, yargılama ve infaz sisteminin gelmesi gerekiyor.

size pastor nie moeller'in sözünü hatırlatıyorum. adalet herkese lazım.

"önce yahudiler için geldiler, sesimi çıkarmadım, çünkü ben yahudi değildim sonra komünistler icin geldiler, sesimi çıkarmadım çünkü komünist değildim. sonra sendikacılar için geldiler, sendıkacı olmadığım için yine sesimi çıkarmadım

sonra benim için geldiler ses çıkaracak kimse kalmamıştı..."

edit: “adalet” dedim diye linç etmeye çalışan yazarlar var özel mesajla. ben teröristmişim. ananızdır terörist! ben köprüde mehmetçik kafası kesmedim, ben habur’da terörist karşılamadım, karşılayanı da alkışlamadım, siz bedelli yaparken ben askerliğimi delikanlı gibi yaptım, ben megri megri söylemedim. ben “adalet” dedim. biz yaşadık bu adaletsizliği kuddusi okkır’la, türkan saylan’la. ben kişi bağımsız adalet istiyorum, adı umrumda değil. isteğiniz aslında bu topraklarda ölümlerin durmaması. bununla besleniyorsunuz. şehitler üzerinden siyaset yapmak kolayınıza geliyor klavye başında. bu adalet bir gün size de lazım olacak unutmayın. hiç bir zaman atatürk’ün hayal ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşamamızın sebebi sizsiniz. kalıba göre şekil alıyorsunuz şu anki moda milliyetçilik. nerdeydiniz lan habur rezaleti yaşanırken? siz “hocaefendi” derken ben “fetö” diyordum. o zaman da “hocaefendi” demek modaydı değil mi? omurgasızlar sizi! gelmiş 18 yaşında velet bana burada terörist diyor. ben gözü kapalı g3 söküp takma denetlemesine girerken senin anan senin altını değiştiriyordu lavuk!

alın bu da bonus. he amk ben teröristim. o zamanlar bu yapılanı alkışlayan siz değil ben teröristim.
  • kişinin tutuklu veya mahkum olması, beraat etmesi veya hüküm giymesi, tutuklu veya hükümlüyken devletin ceza ve infaz evlerinde hayati tehlike geçirmesi ve tıbbi yardım alamaması gibi;

bütün bu süreçlere, kişiye duyduğunuz sevgi veya nefretle değil, sadece ve sadece hukuk ve adil yargılanma ilkesiyle bakabildiğiniz zaman, belki o çok istediğimiz medeniyet seviyelerine ulaşırız, kim bilir.
  • şu adama yapılan işkenceye alkış tutan insanlar varsa akp şu an 10 tane büyük şehrin belediyesini bu adam yüzünden kaybetti.
    ne çabuk unutuyorsunuz ya! adam çekimser kalacağız deseydi şu an o belediyeler reiste bu adam da çocuklarının yanındaydı.
  • umarım doğru değildir.

kendisiyle fikirlerim çok farklı, başka bir partiden ya da bağımsız aday olsaydı çok daha farklı yerlere gelebilirdi. ve sanırım hem yasal erk hem de apo demirtaş’ın potansiyelinin farkında ve kendilerine karşı güçlü bir alternatif olarak görüyorlar.

apo’nun güzelce bakıldığı bir ülkede demirtaş’ı kaybetmek hiç adil değil.
    ——————————————————————————
    atatürk milliyetçiliğine inanan bir türküm, kürt kardeşlerim benim canımdır, pkk’dan nefret ediyorum. ben demirtaş’ı kendi özelinde yorumladım. allah aşkına okuduğunuz anlayın terörist sevici olduğum sonucuna ulaşmak için çok zorladınız mı kendinizi? ayrıca, bu konu kişilerden bağımsız olarak ‘adalet’ ile ilgili ve uygulama kişisine göre değişince adalet olmuyor. bana hakaret etmek kolay, sıkıyorsa apo’nun kellesini almayanlara hesap sorun, hani meydanlarda ip atanlar vardı ya.
  • eminim apo’ya daha iyi bakıyorlardır.
  • hande fırat değil ki sağlık bakanı açıklama yapsın.
  • suçu pkk nın siyasi uzantısı olmak değildir
    zaten bu konum sayesinde akp ile açılım sürecinde pazarlık etmiştir
    suçu tayyip erdoğan'a seni başkan yaptırmayacağız demesidir
    kürt oy deposunu akp nin elinden almıştır
    bu yüzden içeridedir bu yüzden affedilmiyor

muharrem ince seçim gecesi oylarına sahip çıksaydı bugün rte başkan değildi

terör sevicisi arayan seçim öncesi öcalan'ın duyurusunu devletin kanalı trt'de yayınlatanlardan
    oslo da pkk ile mutabakat sağlayanlarıdan hesap sorsun önce

istanbul seçimini kazanmak için terörist başı apo'nun ayaklarına sarılanların seçmenleri burada onu bunu terör seviciliğiyle suçlamasın o ağzı sikeriz
  • demirtaş’ın siyasi görüşünün ne olduğu önemli değil burada. konu bizimle alakalı.
    biz böyle cani insanlar mıyız? hiç mi etik ölçütümüz yok? eli silah tutanı öldürebilirsiniz, siyasi ayağını dört duvar arasına bir ömür boyu koyabilirsiniz ama bunun bir sınırı var. insanları böyle kasten öldürmeye teşebbüs edemeyiz.
    böyle olmamalıydı. özneden bağımsız, uygulanan tutumdan dolayı üzgünüm.
  • şu başlığa bakarak sosyoloji tezleri yazılabilir. mesai saatleri içersinde ölsün gebersinciler çoğunluktayken, mesai saatleri bitip eğitimli ve düşünebilen insanlar sözlüğe girmeye başladıkca üzülme içerikli entryler artacaktır.

tanım: durumu üzen siyaset yapamayan siyasetci.
  • lan hani türkiye'de idam yoktu?
    malum kişi ülkenin ceza sistemini, sadece daha modern görünümlü orta çağ zindan sistemine dönüştürdü.
    demirtaş'tan nefret eden bir insan olarak bu hukuksuz uygulamalara karşıyım.
    kuddusi okkır, kaşif kozinoğlu ve türkan saylan da aşağı yukarı bu şekilde öldürüldü.
    bu adam pkk'nın temsilcisidir, falandır filandır ama hukuksuzca, haksızca içeride tutuluyordu zaten.