şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ülkeyi iç savaşa sürükleyecek olay.
  erdoğan tarafından pervasızca bir mitingde dile getirilmiştir. idam diye haykıran cahil cühela, ortaçağ beyinli güruhun da erdoğan düştükten hemen sonra tespit edilip yargılanması gerekir.

  bu en koyu akpli diyeceklerimiz 180 derece dönecek ya, o günleri bekliyorum

  edit:link
 • siyasi bir hamledir ve korkunçtur. ilkelliktir.

  hele hele bir ülkenin cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanı adayı bunu halihazırda yarıştığı siyasi rakibi için istiyorsa, utançtır.
 • önce abdullah öcalan'ı idam edebilelim de selo başkan kolay.
 • olması gerekendir ama sadece demirtaş ile sınırlı olmamalı. kimse korkmasın iç savaş falan da çıkmaz. tayyip bunu yapar mı? oy geleceğini bilirse olabilir.
 • başlarındaki it durduktan sonra bu sikimsonik tipi idam etsen ne olur.
 • her seçim öncesi aynı hikaye ile aynı kitleyi gaza getirip duruyor ama kitle kitle değil ki kütle mübarek, tek misyonu evrende yer kaplamak. muharrem başkan fizikçi kimliği ile bu konu hakkında kafamızdaki soruları aydınlatacaktır diye umuyorum..
 • siyasi görüşünüz uyar uymaz, söylemleri hoşunuza gider gitmez, ayrı bir konudur. ancak selahattin demirtaş kadar bilgili, kültürlü, barışçı ve düzgün bir insanın bu başlık adı altında konuşulması mide bulandırıcı. esefle kınıyorum !!
 • kafayı mı yediniz arkadaşlar.
  hayatı boyunca demokratik ve yasal alanda siyaset yapmış.

  eline silah almamış ve silah alanlarla ilişkiye girmemiş, sadece konuşmaları nedeniyle tutuklu olan ve tutukluluğu sadece erdoğan'ın isteği ile gerçekleşen ve hukuka dayanmayan,

  ve en önemlisi seçimlerde erdoğan'ın rakibi olan birisi için idam istiyor.

  erdoğan bir rakibini idam ettireceğini söylüyor.

  bu iç savaşa zemin hazırlamak değil de nedir.

  bu korkunç açıklamayı normal karşılayanlar hangi dünyada yaşıyor.

  edit:bir sürü mesaj aldım, demirtaş'ın terör örgütü propagandası yaptığına dair. henüz mahkemenin bir karar verdiği yok. tamamen akp'nin emrinde olan mahkeme bile karar verememişken, siz nasıl hemen karara vardınız. masumiyet karinesi ne olacak?

  ikincisi, terör propagandasının cezası tmk 7/2'de belirtildiği gibi 1 yıldan 5 yıla kadar hapistir, idam değil.
 • başlığı okuyunca elim ayağım titredi.. ohha lan. ne oluyor.bu kadar mı kolay idam kararını vermek(farketmez demirtaş veya başkası ).
  edit:hayır yazmayacam diyorum olmuyor. rasim gibi bir gereksiz bir laf etti linç edildi. o kadar boşnak kardeşlerimiz falan denildi. burda ki yazar bozuntuları bu bana benzer başlıklarda terör örgütü bahanesini kullanarak kürtlere veya bireyler üyerinden yaptıkları iğrenç yorumları görüyorum . hepiniz iki yüzlüsünüz. mesele kürt olunca ulusalcı , sağcı ve ülkücü kol kola . ayıptır gerçekten ne zaman ders alacaksınız bu gururun veya ayrımcılığın sonu yok. siz sizin partilerinizin ağza alınmayacak hakarette bulunduğu bir ırktan bahsediyoruz elinizi vicdanınıza koyun bir düşünün diyecem ama şimdiden duyuyorum genel konuşmaları yök terörist yok biz aslında size demiyoruz teröriste diyoruz ya gerçekten boşuna yazdım biliyorum ama kalsın burda. belki bir kişi de olsa anlar ne dediğimi küfür atmadan veya ırklara iğrenç ithaflardan bulunmadan bir yazi yazar veya anlamlandirir ne dedigimi. bu bile kazanç olur.