şükela:  tümü | bugün
 • ülkeyi iç savaşa sürükleyecek olay.
  erdoğan tarafından pervasızca bir mitingde dile getirilmiştir. idam diye haykıran cahil cühela, ortaçağ beyinli güruhun da erdoğan düştükten hemen sonra tespit edilip yargılanması gerekir.

  bu en koyu akpli diyeceklerimiz 180 derece dönecek ya, o günleri bekliyorum

  edit:link
 • 16 yıldır sadece kişiler üzerinden olaylar değerlendiriliyor.
  bu da bizi çıkmaza sokuyor.
  suç işleyen kim olursa olsun, adil bir şekilde yargılansın. hatta idam cezası geri gelsin ve idam gerektiren cezalar da tbmm onayından sonra icra edilsin.

  bu ülkede ne olduysa 2004 yılında idamın kalkmasıyla oldu.
  ülkeyi kaosa sürükleyen de, soyan da, kutuplara ayıran da korkusuzca yaptı bunları ve hala buna devam ediyor.

  idam gelsin ve bu ülkeye zarar verenler bir bir ortaya çıkarılsın. cezaları verilsin.
  kişiler değil, kurumların işleyişleri tartışılsın.

  edit: yazdıklarımı kürt düşmanlığına çekenler, moğol olduğumu iddia edenler olmuş. önce kitap okuyun. sonra okuduklarınızı algılayıp mesaj yazın.

  edit 2: kürt de türk de kardeşimdir. düşmanım ise ülkeyi sömürenler, kardeşi kardeşe düşman edenler. idamı istememin sebebi de özgecan gibi kızlarımızı hunharca öldüren canilerin suç işlemesinin engellenmesidir.
 • siyasi bir hamledir ve korkunçtur. ilkelliktir.

  hele hele bir ülkenin cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanı adayı bunu halihazırda yarıştığı siyasi rakibi için istiyorsa, utançtır.
 • önce abdullah öcalan'ı idam edebilelim de selo başkan kolay.
 • terör karşıtıyım ama idama da karşıyım. kişiyle değil durumla mücadele edilmeli. terörü sonuna kadar bitirsinler, isterlerse apoyla seloyu californiaya tatile yollasınlar.
  ülkedeki milyonlarca insanı etkileyen terörün bitmesi, iki tane kekonun cezalandırılması ya da ödüllendirilmesinden çok daha önemli.
 • olması gerekendir ama sadece demirtaş ile sınırlı olmamalı. kimse korkmasın iç savaş falan da çıkmaz. tayyip bunu yapar mı? oy geleceğini bilirse olabilir.
 • başlarındaki it durduktan sonra bu sikimsonik tipi idam etsen ne olur.
 • her seçim öncesi aynı hikaye ile aynı kitleyi gaza getirip duruyor ama kitle kitle değil ki kütle mübarek, tek misyonu evrende yer kaplamak. muharrem başkan fizikçi kimliği ile bu konu hakkında kafamızdaki soruları aydınlatacaktır diye umuyorum..
 • kafayı mı yediniz arkadaşlar.
  hayatı boyunca demokratik ve yasal alanda siyaset yapmış.

  eline silah almamış ve silah alanlarla ilişkiye girmemiş, sadece konuşmaları nedeniyle tutuklu olan ve tutukluluğu sadece erdoğan'ın isteği ile gerçekleşen ve hukuka dayanmayan,

  ve en önemlisi seçimlerde erdoğan'ın rakibi olan birisi için idam istiyor.

  erdoğan bir rakibini idam ettireceğini söylüyor.

  bu iç savaşa zemin hazırlamak değil de nedir.

  bu korkunç açıklamayı normal karşılayanlar hangi dünyada yaşıyor.

  edit:bir sürü mesaj aldım, demirtaş'ın terör örgütü propagandası yaptığına dair. henüz mahkemenin bir karar verdiği yok. tamamen akp'nin emrinde olan mahkeme bile karar verememişken, siz nasıl hemen karara vardınız. masumiyet karinesi ne olacak?

  ikincisi, terör propagandasının cezası tmk 7/2'de belirtildiği gibi 1 yıldan 5 yıla kadar hapistir, idam değil.