şükela:  tümü | bugün
  • bir diyetisyen.
    http://www.sdonmez.com/

5-6 kilo vermek isteyenler 1 aylık 900 ytl
    7-9 kilo vermek isteyenler 2 aylık 1.100 ytl
    10-12 kilo vermek isteyenler 3 aylık 1.300 ytl
    13-16 kilo vermek isteyenler 4 aylık 1.500 ytl
    17-20 kilo vermek isteyenler 5 aylık 1.700 ytl
    21 ve üzeri kilo vermek isteyenler 6 aylık 1.900ytl ödemesi gerekiyor bu beye.

ödenecek tutarın ilk yarısını ilk ziyarette, geri kalanını da takip eden ayda istiyor.

yani ya boğazını tutup aç kalıp zayıflayacaksın ya da maaşını bana vereceksin ki yemek almaya paran kalmasın ve böylece zayıfla diyor doktor bey. eh, nişantaşı'ndaki muayenehanenin kirası bir şekilde çıkmalı tabii.
  • digiturkte elmax kanalında pazartesi ve cumaları fark etmeden diyet adlı programı sunan diyetisyen .. kendisine mail yoluyla da ulaşılıp gayet samimi yaklaşımıyla kısa sürede maile cevap alınabiliyor .. tv programına katılan seyircilerini de kesinlikle tatmin edici cevaplarıyla ilgi topluyor ..
  • kendisine ödenen paranın hafta başına düşen miktarı muadillerine göre oldukça az olan beslenme uzmanı.
  • hasta randevularini sadik kalmayan, gayri ciddi ofis calisanlarina sahip, muaynehanesine kesinlikle gidilmemesi gereken diyetisyen.
  • hayatına sağlıklı beslenmeyi almaya çalışan insanlar için ideal bir dosttur kendisi. sosyal bir meseledir onun için sağlıklı beslenme. öyle paralar pullardan ötede bişidir. bilen bilir zaten. olayin psikolojik ayağının fazlasiyla farkindadir da. iş disiplini ileri derecede gelişmiş, ofis dışında olduğunda dahi hastalarinin son durumlarini takip eder. bendeki etkisi büyük, 7/24 gülen (yiyip de yemedim dediğiniz anlar hariç) her eve lazım insandır.
  • (bkz: 7 gercek sloganli margarin reklami)nda oynamis bir uzman. gercekleri soylemis margarinde ne faydalar oldugunu gostermistir sagolsun.
  • programını izledikçe konusuna olan hakimiyetine hayran olduğum; işine duyduğu sevgiyi ve inancı gözlerinden okuyabildiğim ama son zamanlarda kanallarda dönenen margarin reklamında yer aldığını görmemle beni sonsuz bir hayal kırıklığına uğratmış beslenme uzmanı. programında "margarinden kesinlikle uzak duruyoruz, çok az miktarda tereyağı tüketebilirsiniz ama en sağlıklısı zentinyağı tüketmek..." diye bar bar bağıran, şimdi de kalkıp margarinin faydalarını (!) tüm türkiye'ye aktaran insan... para bu kadar mı önemli yani. hani diğerleri tamam da, onun bu duruma alet olması beni gerçekten çok düşündürdü. bir daha ne izlerim, ne de başkalarına tavsiye ederim...
  • "fark etmeden diyet" adlı bir program uyguluyormuş kendisi. 1 aylık program için 1.100 tl, 2 aylık program için ise 1.600 tl alınıyormuş. dahil olduğunuz programın süresi kadar da ücretsiz kilo kontrol programı hediye ediyorlarmış size. üstelik kredi kartı geçmiyor, bu ücretler seans başına değil toplu olarak ödeniyormuş. ancak ilk görüşmenizde kendisi ile çalışmak istemezseniz sadece 100 tl ödüyormuşsunuz.
    kendisine gelince, anlatmak için "ezbere" bir adam demek yeterli bence. evet, tek kelime ile özetlemek gerekirse "ezbere" bir adam. aralarında bol bol kendisinin reklamını yaptığı onlarca cümleyi nefes bile almadan ardı arkasına sıralıyor. "istediğiniz zaman bizi arayabilir ya da bana istediğiniz an soru sorabilirsiniz" derken bile ezbere konuşuyor. soru soruyorsunuz, derin bir nefes alıp cevap veriyor. e o da haklı tabii, işini o kadar ezberlemiş ki yıllardır her dakika aynı şeyleri söylemekten, karşısındakinin bunları bilmediğini anlayamıyor, sanıyor ki herkes onun gibi tüm bunları ezberlemiş. bedava yapıyor ya bu işi, o yüzden sıkılıyor tabii sorularınıza cevap verirken ya da size sistemini anlatırken. o seans başına yaklaşık 200tl ödeyen siz değilsiniz adeta. sizi bir an önce şutlamak için gözünüzün içine bakıyor, son sürat işini bitirme derdinde. ya da karşısındakinde bu hissiyatı fazlasıyla uyandıyor. çok da peşin hükümlü olmak istemem ama sistemi de bi tuhaf geldi bana. "sağlığınızı kaybetmeden ve farkına varmadan, size özel bir diyet uygulama" mottosuyla yola çıkmış ancak diyet listesinde, sabah kahvaltısında karper peyniri kadar peynir, sınırsız domates-salatalık ve ince bir dilim kepek ekmeği yer alıyor. öğle yemeği iki yumurta büyüklüğünde et, bol salata ve yine ince bir dilim kepek ekmeği. akşam ise ne sürprizdir ki bir kase çorba, 4 yemek kaşığı sebze yemeği, bol salata ve yine ince bir dilim ekmek. öğün aralarında ise süt ya da meyve ama sayıyla tabii. bir de ille de bir farkı olmuş olsun da millet etkilensin diye verdiği bir sıvı var, bu içiliyor; elma, limon, karanfil vb. şeylerden oluşan. yani bunca yıldır her yaz mevsimi gelirken orda burda yayınlanan şok diyetlerden pek de bir farkı yok gibi verdiği diyet listesinin. az önce de belirttiğim gibi, çok da önyargılı olmak istemem kendisine karşı ancak tv programlarında fazla yer almaktan ve belki de bu işten çok para kazanmaktan biraz yorulmuş sanki. bi detoks mu yapsa acaba?*
  • ntv haber'de ve ntvmsnbc'de haber kisvesi altında reklamını yaptırmayı başarmış kişidir. helal olsun diyorum.
    (bkz: dna dieti)
  • hakkında yazmadığımı farkedince kendime kızmama sebep olan diyetisyen. bir buçuk yıla yakın süren yemek yeme problemimi yenmemi sağlayan, kaybettiğim bütün kaslarımı yerime koyan, hiç kilo problemim olmamasına rağmen bozduğum metabolizmamı hızlandırmış, bu problemlerden dolayı ortaya çıkan bölgesel yağlanmaya son vermiş ve en önemlisi kimseye güvenmezken verdiği listelerin işe yaradığını görünce kendisine güvenmemi sağlamasıyla korku ve panik içersindeki bünyemi hem psikolojik hem de fizyolojik bakımdan hiç olmadığım kadar sağlıklı ve fit hale getirmiştir sadece bir aylık diyet ve sonrasındaki koruma programı sayesinde. biliyorum ki bana verdiği diyeti hayatım boyunca iki-uc kilo fazlam oldugu zaman korkmadan uygulayabilirim çünkü sadece yağ kaybettiriyor ve asla geri dönüşü olmuyor. aldığı paranın her kuruşunu hak eden ozellikle piyasadaki bir dünya diyetisyenle mukayese edince gerçekten kendinizi gözünüz kapalı teslim edebileceğiniz uzman. tabi ki dediklerini aynen yapmanız şartıyla. imkanı ve problemi olan herkesin başvurması gereken tek adres. süreç uzun olduğu zaman çok pahalı ama yine de değer diye düşünüyorum.