şükela:  tümü | bugün soru sor
 • arabesk'in, aslında çok bilinen fakat gereken ilgiyi en az görmüş adamlarının başında gelir üstat. bunun da sebebi bellidir; arabeskin dört ası, yani müslüm gürses, ibrahim tatlıses, ferdi tayfur ve orhan gencebay'a bakarsanız her biri kendi kategorisini oluşturmuştur. bu kategorilerin bir ucu müslüm gürses, bir ucu orhan gencebay'dır. uçtan kastım da şudur ki yorumu ve stili en çok taklit edilen adam müslüm gürses, hiç edilemeyen çünkü ulaşılması güç bir tadı bulunan orhan gencebay'ınsa taklidi neredeyse yoktur. diğer iki babadan biri olan ferdi tayfur'u da taklit etmek imkansıza yakındır, çünkü onun gibi şarkı söylemeye çalışırsanız komedyenliğe doğru yol alırsınız. ibrahim tatlıses'in de benzeri çok olmaya çalışsa da sesinin yetmesi çok zor, yüzyılda bir defa gelir desek yeridir. işte selahattin özdemir'in de kategorisi müslüm baba'nın olduğu taraftır, tartışmasız arabeskin en yoğun tarafı. selahattin abimiz elbette ki taklit yapmamıştır fakat yorumu müslüm baba'ya çok benzer. haddiyle müslüm baba ile kapışması imkansızdır. bu nedenlerle sessiz ve derinden şarkılarını yapmış, halen istanbul'da bazı mekanlarda şarkılar söylemektedir. adana/hatay/antep yörelerinde çok saygın bir adamdır şarkıları nedeniyle.

  kendisinin hem yaratıyorsun hem unutuyorsun isimli muazzam bir albümü vardır ilk şarkı söylediği zamanlardan. albüme ismini veren bu şarkıda isimden anlayacağınız üzere allah'a inanılmaz bir isyan vardır. lise dönemimde, yani bundan 5-6 yıl önce bir gazetede '' gençtim, bir hata ettim. yüce yaradan beni affetsin, gençliğime versin.'' diye bir itirafını okumuştum. keşke söylemeseymiş der dururum o günden beri. şarkıyı değil bu vecizeyi.
 • belki 5-6 sene önce esrar perdesi adlı parçasını dinlediğimiz arabeskin underrated ismi.
  sesinin buğulu tonuna, arabeskinin çeşnisine dayanamamıştım, sevememiştim.

  şimdi deepturkishweb ile tekrar gündemde ve diyoruz ki:
  ''kayıt bir. hadi bakalım. amınakodumun fl studio su bu acıya dayanabilecek misin bakalım?''
 • deep turkish web youtube kanalı sayesinde bir kez daha akıllara gelen arabesk sanatçısı.

  https://youtu.be/utazzfwujhe
 • evde tek tabanca rakı içilen gecelerin yoldaşı, ululardan ulu, erenlerden ermiş, insanı jilet gibi doğrayan şarkıların efendisi. boşuna baba denmiyor bu adama. hayır hayır, müslüm gürses ile karşılaştırılmamalı.
 • adana'da şehir içi ulaşımınızı mavicanlar, topeller, itimatlar ve niceleriyle sağlıyorsanız, en fazla 3 gün içinde bir albümünü baştan sona dinleyebilme imkanınız olan insan. dolmuş top 10'larına hep ilk sıradan girer yıllardır. zaten 2.'yi de pek görmedim, pek duymadım.

  (bkz: mavi can)
  (bkz: topel)
  (bkz: itimat)
  (bkz: kiremithane)
  (bkz: cemalpaşa)
  (bkz: özen)
  (bkz: barkal)
 • sozdemir yapim adli firmanin sahibi olsa gerek ki albumlerinde bu etiket mevcut.
  gulum adli sarkisinin nakaratinda ,
  "sana yanlis yapani yakmaz miyim ben gulum" gibi bir cumle bulunan acayip adam.
 • şarkılarını kaydetmeye çalıştığında fl studio dayanamaz. öyle bir sanatçı.
 • adananın kralıdır. aday olsa, aytaç durak beyefendisinden daha çok oy alacağına eminim.