şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "selam ederim"
  sozluk yazarlari icin java ilen yaziyor oldugum, server meselesini hoze karde$imizle halletmeye calistigimiz aninda mesaj atma programi.. cok istenmesi uzerine skin destegi de bulunduracak.. aha yeni akla gelen bi sey de sozluk okurlari da logon olabilecek, yazarlara istedikleri gibi sovebilecekler..

  proje ilerledikce duruma, downloada suna buna nerden ula$acaginizi $ey edecegiz..

  "$u da olsun bu da olsun", "hayir hayir o olmasin" dediginiz $eyleri o fasilite yapilmadan once soyler ederseniz oyle yapilmasi da son derece muhtemeldir.. mesela "defrag da etsin harddiski" gibi..

  not1: ilk iki testi halihazırda sona ermiş, windows 95-98-me-2000-nt sistemleri üzerinde hiçbir sorun çıkarmayacağı tarafımca kanıtlanmıştır. windows xp işletim sistemi kurulu ve internete modem vasıtasıylen ulaşan arkadaşların da bir sıkıntısı olmayacaktır zati icfi deldim. internete ethernet kartı ile ulaşıp da, icfi kapalı olanlar da bir sorun yaşamayacaktır. icfi açık ve internete gprs gibi şeytan icadı teknolojilerle ulaşanlara da icqnun verdiği hizmeti vereceğiz yukardakinin izni, yanındakinin kavliyle.
  not2: zaman gectikce icerdigi buglar eriyip gitmi$tir. sorunsuza yakin bir versiyona ula$tik*. geriye neredeyse sadece gui issuelar kaldi. ayrıca $u anda tek eksigi built-in bir dialer. onu da yazalim bitecek bu i$!
  not3: valla bazi yonleri yarak gibi olmu$, cilgin ram kullaniyor, cd yazma i$leminde sorunlar ya$iyor; bi de phone to text plugini kar$i tarafin telefonunu ahizesini kullanilmaz hale getiriyor.. uf uf cok kotu.
 • sözlüğün yıllardır eksikliğini çektiği butonları içeren program.
  kaldır isimli bir menüye sahip kendisi. bu menüde adam, kadın, diğer gibi seçenekler mevcut. siz seçiyorsunuz, o kaldırıyor. işte bu kadar basit. kaldırma kuvvetinin yeterli olmasını umuyoruz.
 • (bkz: ben de)
  (bkz: aleykum selam)
 • bu projeyle, yakin zamanda ecv* kardesimizin cok buyuk basarilara imza atacagini ummaktayiz.
 • bu projeyle degil ecv karde$imiz, hicbir karde$imizin herhangi bir ba$ariya imza atamayacagi a$ikardir. sourcelar kuflenmi$ compile olmuyor.
 • (bkz: hello world)
 • akilli bakinizlarin sevimsiz kahramani, yildiz-bu-arada-yildiz-selam-ederim-ehe-yildiz-mehe eklemelerinin olmazsa olmazi. olmamasi. saka kuka swh mwh derken arada surekli yavsak yavsak "selam ettiniz" ya ben ona yanarim. yanmam gerci lan ne yanicam. ne haliniz varsa gorun.

  (koddan moddan degil direkt mezkur cumleden bahsediyorum, sonra "abi biz java dediydik" diye gelmeyin)
 • kehanet notu: 17 ocak 2019, bugün yıldız ayı karaya hatta güneşe doğdu. bu durumda yılı sıcak ve kurak bekliyoruz. ömer madra'ya ve iklimcilere buradan çok çok selam ederim.