• "seni bırakıp gitmem hataymış" ve sonrasındaki 2 saniyelik melodi çok acıtıyor be bu şarkının.
  • sezen aksu bile "bir yabancı selamın ile hüzünlere daldım" diyor el gibi adlı şaheserinde. ama duruma bakılırsa tarkan'ın hali daha da kötü. acı bir şarkı kısacası. gerektiğinden fazla güzel bir de...
  • 90ların başından, hani şarkılar henüz bizi bu kadar incitmezken.. ancak şimdi ruhumuza dokunuyor.
  • biriyle tanıştığımda konu müziğe gelirse ilk bu şarkıyı bilip bilmediğini sorarım.tamam hoca falan değilim.müzik konusunda ahkam kesecek bi pozisyonada sahip değilim ama bir gerçek varsa oda bu şarkıyı bilenin doksanlar pop'a hakim olduğudur
  • yüksek sesle eşlik edilmesi gayet kasan bir şarkıdır ki, tarkan'ın hakkını o zaman vermiştim.
  • sozleri alpay aydin'a, bestesi ozan colakoglu'na ait, tarkan'in ilk albumu kil oldum'un vazgecemem'le birlikte en guzel sarkisi. ne kadar dinlersem dinleyeyim ilginctir biktirmadi.
  • bu şarkıyı ilk dinlediğimizde, tıfıl sayıldığımız dönemdeyiz ve öyleyiz de zaten. tarkan pop müzik alemine giriş yapmış, "kıl oldum abi" şarkısı nedeniyle kimi çevrelerce aforoz edilmiş üstüne üstlük.

kasedi alan arkadaşlar - o zamanlar albüm yoktu, kaset vardı bizim için - "olm çok güzel bi şarkı var bak, dinle" telkiniyle bu şarkıyı dinletiyorlar bize. dinliyor ve çarpılıyoruz. kulağı küpeli olması yadırganan çocuk kimi yaralarımızı deşiveriyor, yanımdaki arkadaş "sikerim küpesini, süper parça lan bu" diyor. hiç entellektüel değiliz yani daha. duygularımıza göre davranmak zorundayız, yaşadıklarımızı anlatmayı başaran herkes can ciğer, herkes delikanlı. "sikmeyim küpesini" durumuna geçiyoruz bir şekilde.

yapılan hata üzerine söylenecek, o vakitler acı hissettiren ilk gençlik hatalarına merhem olabilecek "hiç olmazsa selam ver" sözleriyle avunuyoruz. "bana yine gül diyemem" sözleriyle hatalarımızı anlamış bulunduğumuzu belli ediyoruz. "sevgimin hatırına bir tanem" serzenişiyle son bir kez çırpınıyoruz.

bitmeye mahkum her gençlik aşkı gibi zamanın tozlu sayfalarına karışıyor aşkımız; yine de yıllar sonra gördüğümüz sevgiliye "selam ver" beklentisiyle yaklaşıyoruz. böyleyken böyle.
  • "hasretini çektim nefes gibi
    soluğumda pişmanlığımı duyarsın"

"hiç olmazsa selam ver"

allah kimseye bu türden bir pişmanlık yaşatmasın, kimse sevdiceğini bu şekilde kaybetmemeli.bir kez daha tarkanı eski albümleriyle anıp "sen neymişsin be" demek istiyorum. 2000ler hiç yakışmadı tarkan'a.
  • baştan sona ezberlediğim ilk şarkı. 1992'ye ait.

nakaratı iyi ses, yüksek oktav gerektirir. her benim diyen söyleyemez. ayrıca şimdi farkettim; ikinci nakaratın girişinde 03:53 sıralarında arka arkaya iyi bir bas verilmiş. artık sözler isyana dönüşüyor falan.
  • hala ara sıra power xl'de yakalanabilen tarkan'ın en iyisi olmaya aday şarkı. buram buram pişmanlık kokar.
hesabın var mı? giriş yap