• bazı çingene vatandaşlarımıza nerelisin diye sorduğumuzda aldığımız cevaptır.
  oysa ki söyle hangi mahalleden hangi yerleşkeden olduğunu, utanılacak bir şey değil çingene olmak.
 • 9-8'lik müziklerde kıvırma hissiyatını taşır. göçen siz ya da üst nesiliniz olmasa bile bu hissiyat genetik olarak size geçmiştir, muhtaç olduğunuz kıpırtı kanınızda mevcuttur. oooh yandaaaan.
 • büyük kısmı ergenekona sempati duyar, müzik zevkleri onuncu yıl marşından ibaret olup facebook profil fotoğraflarına yan profilden şahince bakan atalarının fotosunu koyarlar. kürtler, araplar ve bilimum ortadoğu halklarından tiksinip, banu avar ve yılmaz özdil okuyucusudurlar. ülkenin sahibi ve asli unsuru olarak da kendilerini görürler. pek azı ise demokrattır.
 • kıskanılırlar. atası, imparatorluğun sınırlarının zamanla küçülüp ve şekillenip türkiye halini almasıyla anayurda, ulus devletine gelmiştir. bu şam'lı biri de olabilir, bir kırım türkü'de, kafkasyalı bir balkar da. ve suyun öte yanından da olabilir. ancak bu son seçenektekiler bazı loserlara göre geldikleri yeri saklamak zorundadırlar. çünkü "hava atmaktadırlar". kerkük'lü bir türkmen ata toprağını söylediğinde onu hava atmış saymazlar. (buradan bilinçaltındaki ezginliği anlayabilirsiniz).

  bu hisleri umut sarıkaya karikatüründeki yozgatlı dedesini girit'e yollayarak oradan gelmiş gibi göstermek isteyen tiplemede de görebilirsiniz. ülkenin kurucusu ile hemşehri olduklarından özellikle şakirtleri kudurturlar.
 • bunlardan birisine hayrandım.

  aşık olamadım.

  sevemedim.

  ama hâlâ hayranıyım.

  arada bir facebook profiline girerim, fotoğraflarına bakarım, eski anıları tazelerim az olsalar da.*

  ve hâlâ hayranıyım.
 • büyük bir çoğunluğunun kökeni konya karaman bölgesine dayanmaktadır. evet öğrendiğimde ne yani benim atalarım konyalı mı lan diyerek ufak bir hayal kırıklığı geçirmiştim ama mevzu bu şekilde arkadaşlar.
  osmanlı buyruğuyla türkiyenin bir çok yerinden selaniğe yurttaş gönderilmiş ve uç bölgelere yerleştirilmiş zamanı evvelde.
  bu bölgeye yerleştirilen vatandaşların zaman içerisinde geri çağrılması ile birlikte günümüz türkiyesinde elinizi sallasanız selanik göçmenine çarpmaktadır.
  eşit yaklaşık böyle bir şey işte bu insancağızların hikayesi.