şükela:  tümü | bugün
 • başta sevdiğim bir hesaptı fakat klişe gerçek oldu sonradan bozdu çizgisini bunu baştan belirteyim. olay şu şekilde gördüğüm kadarı ile kripto burak denilen (kendisi daha öcnesinde selcoinin iddalı dil atanlardandı) bir genç selcoin denilen bu fenomen ile bireysel yazışmalarını yayınladı. içeriğinde aşağıda görebileceğiniz gibi kendi cebini doldurma amaçlı coin çıkarmayı planlayan bir tip imiş. fazla güvenilmemesi gereken bir hesap bence hatta hiç güvenilmemeli ama takip edilmeli çünkü bu hesaplar coin paylaşıyor ve at yarışı tayfası (dyor nedir bilemeyen) hemen ardından alıyor bir de sağda solda shilleme çalışmaları yapıyorlar, takip ederseniz bu mini/büyük pumplardan/shillemelerden yara almadan kurtulursunuz.

  kripto burak hesabı: https://twitter.com/kriptoburak

  yazışmalar:
  https://twitter.com/…urak/status/991761950131580934
  https://pbs.twimg.com/media/dcoqkknx4aawbbs.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/dcn2fldx4aawgm6.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/dcnyojkx0ayvd12.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/dcnyojiw4aii_w7.jpg

  çıkarılacak ders: bu tiplere dikkat etmek gerek, hacimsiz coin söylerler pump olur, hacimli coin söylerler düşen trende destek olmaya çalışırlar sırf ellerinde olduğu için. yukarıdaki yorumda görülebileceği üzere şovenist hayran kitlesi bu camia içinde de bulunmaktadır ne yazık ki.

  not şu sıralar: borsaları tehdit eder vari konuşuyor, kendini eleştiren hesapları şovenistlerine spamlattırık kapattırmaya çalışıyor. saldırgan bir profil çiziyor içi boş şekilde.
 • geçtiğimiz kasım'da şu sevdiğim lafı etmiştir:

  sevgili #bitcoin sever yatırımcılar... 1950'lerin taksim'de bebek'te parsel parsel arsa alıyor gibisiniz. hatırlatmak istedim... yakın gelecekte; buralar dutluktu diyeceksiniz.
 • bugün attığı vatan millet sakarya ve birlik beraberlik temalı twitinin altında hükümeti eleştiren herkesi bloklayarak, farklı seslere tahammülü olmayan azılı bir reyizci olduğunu göstermiştir. tipik bir akp'li gibi sebep - sonuç ilişkisi kuran insanlardan hoşlanmadığını ilan etmiştir. hadi selo kardeş gel bunu da blokla da görelim. senin de gerçek yüzün ortaya çıktı. yanlışı sorgulamak, hatalı olanların hatalarını yüzlerine vurmak yerine aklı hür, vicdanı hür insanları engelleyerek doları düşüreceksin ha gayret. bu çakma fenomeni takip eden kitlenin beynini sikeyim. bundan böyle kendiniz çalar kendiniz oynarsınız artık. her twitinin altına 'ne demek istediniz hocam?' diye soracak beyinsiz takipçi kitlenle başarılar.
 • kripto piyasasına erken girmenin ekmeğini yiyen twitter fenomeni.
  tweetlerine en ufak olumsuz yazan herkesi bloklar. böylece tweetleri altında olumsuz yorum göremezsiniz. hakkında yazılanları sansürsüz okumak için buyrun : https://kriptorank.com/@selcoin
  kriptorank sitesinde olumsuz yorumları sildirmek için site sahibi az tehdit etmedi.

  --- spoiler ---

  20 mayıs 2018: "margin trading için referens link paylaşmam. oradan gelecek para eksik olsun."
  18 temmuz 2018: "referansım ile kayıt olup..."
  https://eksiup.com/4de71586958

  saçma koin shillemekten başka birşey yapmaz. ayı piyasasında dişe dokunur analiz yapabildiğini görmedim. fikirlerine uygun olmayan yorum olunca direkt engeller. eleştiriye katlanamaz. takip etmezseniz başarı şansınız artar piyasada
  (10 temmuz 2018, 02:04)

  boğada ayı geliyor diye milleti uyaran. ama nisan ayında sözde boğa başladı diye milleti gaza getirip arada kitabının da reklamını yapan insan :)
  (22 haziran 2018, 08:26)

  takip etmenize gerek yok. size klasik bir selcoin nasıl davranır onu çizeceim. btc analizi yapması için bol favori eşliğinde kahvesini yudumlası gerekir, favoriyle çalışan fenomen yapmışlar. anlık btc fiyatımız x olsun.
  her zamanki analizimiz de şöyle ; btc x + 500 dolar olursa düşüşü kurtarırırır, x -500 dolar altında kapanışlarda sıkıntı büyük ayıyla döneriz. evet bu analizi yapan herkes selcoin olabilir. maalesef geniş kitlelere 5400 satoşiden flixx aldırarak buradan x2 yapacak diye açık açık yazdı. onbinlerce takipçin var insan düşük hacimli borsada zirvedeki coini paylaşmaya utanır, sıkılır biraz. boş laf salatası bol, eski tweetlerini çok iyi siler, 3 aylık takip döneminde iyi teknik analizine ben denk gelmedim. takipten çıkmanız yetmez engeli de basın ki arada zaman akışında hiç çıkmasın.
  (8 haziran 2018, 23:07)
  --- spoiler ---
 • bu herif twitter'daki en boş beleş analiz yapanlardan birisi. hatta analiz yaptığı bile söylenemez ya neyse. yakın bir zaman önce '24 saat içinde btc'de 8200$'dan biraz suni bir düşüş olur oradan sonra yükselişe geçer' dedi ve patladı. bu twiti atmasından 24 saat sonra btc 6100'e düştü. hala daha ders almıyor ve fikir paylaşmaya devam ediyor. öyle de bir yüzsüz. twitlerinin altında yıkama yağlama yapan tayfanın %90'ı beyinsiz bir kitle. kendi aklıyla akıllı olamayan, aman birilerinden bir şeyler duyayım da alıp satayım derdinde, fikir süzgeci tıkanık tipler. size bir tavsiye; selcoin ne diyorsa, ne öngörüyorsa tam tersini yapın. kaybetmezsiniz.

  hadi bu yorumu da engellesene genç! lol
 • son dönemde ne dediyse tıkır tıkır oldu. balina mısın balina kankaların mı var nedir amk. son 10 günde lafını dinlesem %40 içeri girmezdim.
 • kendisinden çok şey öğrendim ve tahminleri en çok tutanlardandır. yalnız; şimdiye kadar altın grafiği ile paralel olduğunu fark etmiş olacak ki uzun zaman önce bitcoin'de 60k beklediğini söylemişti ve düzeltme beklediği yerler de altın grafiği ile uyuşuyor. madem altın grafiğine göre yorumluyorsun neden 1200 dolar olabilir dedin korkup 3k'dan toplayamadık? kendisi sayesinde tek kuruş kazanmadım aksine flixx coin'den dolayı zarardayım ancak kendisini severim ve de yöneltilen eleştirilerin %99'unu hak etmeyen; aksine övgüler hak eden birisidir ama referans belirtmeden hedef veriyor. btc analizlerinde altın kelimesini ağzına almamıştır mesela. fiyat 3k civarı iken "bakın altın grafiği şimdiye kadar neredeyse birebir çalışmış ve buna göre dipteyiz ama bundan sonra uymama ve 1200 dolar'a gitme riski de var" diye uyarsaydı takipçilerinin çoğu şimdiye kadar ihya olacaktı bence. burayı okuduğunu biliyorum; bu esrarengiz kahin havasını bırakıp şeffaf olmanı ve analizlerinde daha detaylı sebepler belirtmeni dilerim üstad. bir de "hera" isminde hesabı vardır barginex'te; bot hesap diyor ama sahip çıkmasını tavsiye ederim çünkü birkaç hafta önce pozisyonları incelemiştim resmen kumar oynuyordu.
 • bu alemin kralı. düzgün adam. coin çıkarsın all in gireyim.
 • 1 aydır takip ediyorum. çok yuvarlak ve üstü kapalı konuşuyor ve tahminlerinin yarısı tutmuyor. o yüzden çok dikkat edin derim.
 • kendisini sıkı takip etmem ama camiadaki en iyi analizcilerden olduğunu bilecek kadar uzun zamandır aşinayım, hakkındaki kötü eleştirilerin neredeyse hiçbirini hak etmiyor. isabet konusundaki geçmişi hakkında yazılan abartılı karalayıcı yorumlar "ekşi sözlük hiçbir şeyi beğenmeme camiası"na ait gibi duruyor. masterluc'a da en iyi günlerinde bile çamur atanlar vardı şaşırmıyorum bunlara zaten. bu iş kehanet değil analiz, aklınıza sokun. uzun vadelilerde %40 isabet oranı olan analizcilere bile iyi deriz. selçuk geçer ve eylem cülcüloğlu gibilerinin bile büyük tv kanallarına davet edildiği ülkemizde kendisinin de davet edildiğini fakat kimliğini açıklamamak için kabul etmediğini düşünüyorum. hakkındaki ilk entrym için: #91714643