şükela:  tümü | bugün
 • "yalnizlik gittigin yoldan gelir" adli - simdilik - ilk romani ile inanilmaz bir kitap, cd dokumu yapan yazar. aslinda yapi kredi yonetim kurulu uyesi ve yapi kredi kultur sanat yayincilik yonetim kurulu baskanidir, ama insanin, kitabinda bahsettigi, 250 milyon dolarlik servetle dunyanin butun kitaplarini okuyabilen adam olduguna inanasi gelir.
 • haliyle kitaplik dergisinde de yazilari yayimlanmaktadir.
 • kitapkurdu
 • son olarak tomris uyar, cem akaş ve fatih özgüven'in katılacağı ve yapı kredi kültür sanat yayıncılık'ın ev sahibi olacağı, üstelik duyurusu daha önceden yapılmış bir söyleşiyi, sadece kendisinin kıl olduğu fatih özgüven katılıyor diye iptal ettiren ykksy yönetim kurulu başkanı
 • 1950'de şavşat-artvin'de doğdu. 1973 yılında boğaziçi üniversitesi işletmecilik bölümü'nü bitirdi. aynı bölümde 1974 yılında master'ını tamamladı. özel sektörde, genellikle finans kesiminde yöneticilik yaptı. halen yapı kredi yönetim kurulu görevli üyesi ve yapı kredi kültür sanat yayıncılık yönetim kurulu başkanıdır. başta kitap-lık olmak üzere dergi ve gazetelerde, kitap ve kitabevleri üzerine kılavuz denemeler kaleme aldı, derleme ve seçkilerde çevirmenlik yaptı. ilk romanı "yalnızlık gittiğin yoldan gelir" (şubat 2001, yky) ilgiyle karşılandı.
  altun, kitap-lık'ın "babil kulesi"nde kitap odaklı yazılarını sürdürüyor.
  (ykykultur.com.tr'den)
 • yakin zamanda iblise karsi kilic kusanip at binecek yazar
  (bkz: kurşun lezzeti)
  (bkz: ince memed ruhu)
 • sel yayıncılık'ın yeni transferi. bomba transfer. yky'de yayımlanan ilk iki kitabının üstün başarıları, üst üste yapılan anketlerde ülkenin en iyi yazarı seçilmesi, sezon sonunda yuvada kalmasının zor olduğunun işaretlerini veriyordu zaten. bir ara penguin'le flört etti, sonra fransa liginden gallimard devreye girdi, ama sel yayıncılık başkanı masanın üstüne bonuscard'ını fırlatarak yıldız romancıyı renklerine bağladı. imza töreninde konuşan irfan sancı, "agresif oyun tarzıyla yeni sezonda hedeflediğimiz başarıya ulaşmamıza büyük katkıları olacağını inanıyorum, aradığımız yırtıcı forvet'i bulduk" diye dile geldi. sel yayıncılık bayrağını öperek basına poz veren saltun daha sonra yaptığı kısa açıklamada "hakkımda kötü şeyler yazanların haciz ateşleriyle yandığını görmediniz mi; şüphesiz ki beni ve yazdıklarımı övenler bu dünyada ödüllendirilir" ayetini okudu. (imza töreni boyunca ortalarda dolaşan ama hiç konuşmayan mahir öztaş'ın, saltun'un transfer ücretinin bonuscard'la ödenmesi nedeniyle bedavaya sel yayıncılık'a geçtiği açıklandı.)
 • oktay rifat manyağı bir adam. zaten kitaplarının isimleri oktay rifat ın dizeleri.
 • kursun lezzeti ni okurken acaba mehmet murat somer de bu adam mi diye dusunduren uslup sahibi yazar. ne kadar kültürlüyüm, ne kadar çok şey biliyorum, bunları halkımla paylaşmalı, bunun için de bir kitap yazmalıyım diye düşünmüş olabileceğini düşünüyorum.