şükela:  tümü | bugün
 • amatör'de kazandığı bir çok başarıdan sonra profesyonel boksa geçen, bu alanda da adından sıkça söz ettiren 24 yaşındaki trabzonlu (ve de trabzonsporlu) boksör.

  amatör boksta avrupa şampiyonlukları ve bir çok türkiye şampiyonlukları bulunan selçuk, profesyonel boksta şimdiye kadar çıktığı 12 karşılaşmanın hepsinin kazandı. işin en gurur verici tarafı da bu 12 karşılaşmanın 11 (onbir)'ini nakavtla kazanmış olması.

  dün letonyalı rakibi karşısında 12. maçına çıkmıştı selçuk ve ikinci raundda rakibini nakavt etti.

  profesyonel boks camiası ileride bu gencin adından daha sık söz ettireceğini söylüyorlar ve sıkletinde dünya şampiyonu olmasına kesin gözüyle bakıyorlar.

  yakın bir zamanda memleketi trabzon'da unvan maçına çıkacağı söyleniyor. bu sene futboldan pek fazla umduğunu bulamayan trabzon halkı eminim ki bu maça akın edecektir. artık salon yetmez, avni aker stadı'nda falan yapılır büyük ihtimalle maç.

  bazı görüntülerinin olduğu bir klip:
  http://www.youtube.com/watch?v=jkvwp6jk9v8
 • wbc yarı orta siklet kıtalararası şampiyonu olmuştur.

  (bkz: 26 nisan 2008 selcuk aydin lucky lewele boks macı)
 • hızlı ve inatçı, her boksörde olmayan ilginç bir özelliği sahip, yumruklarını seriye bağladığında her seferinde daha kuvvetli vuruyor 30 mayıs da istanbul'da kemer koruma maçına çıkacak. bekliyoruz.
 • almanya'nın cuxhaven kentinde, dünya kıtalar arası orta sıklet boks şampiyonluğu unvanını savunmak için ringe çıkmış ve ekvadorlu rakibi luis morochito hernandez'i maçın ilk dakikasında nakavt ederek unvanını korumayı başarmıştır.
 • mike tyson'un büyük ilgi gösterip,destek verdiği yetenekli boksör.geçenlerde yerel gazetelerde de çıkmıştı tyson'un selçuk için söylediği övgü dolu sözler;aynı yerel gazeteler ulusal basına da veryansın ediyordu 'niye ilgilenmiyolar bu çocukla' diye.baktım yavaş yavaş ulusal medyada bu yetenekli boksörün farkına varmaya başlamış.

  http://www.aksam.com.tr/…urk_abd_yi_sallayacak.html
 • nakavtla adamı dövdü yine.

  ^
 • izleyebildigim ilk ve tek boks macında rakibi zenci sekeri iyice bi dovmus, kendi de kası burnu patlatmıs ama tebrik etmek istedigim trabzonlu genc sampiyon boksör. ne diyim sevdigi is buysa allah mutlu etsin ben izlemeye dayanamıorum , anlamam zaten mumkun degil.
 • yalnız şampiyon. kimselerin adını bilmediği, şampiyonluk maçına çıktığının trabzonsporlu taraftarlar arasında yayıldığı bir şampiyon üstelik. boksu sevmeyebilirsiniz, ilgilenmeyebilirsiniz de ancak koskoca basının ağız birliği etmişçesine bu adamı görmezden gelmesi olacak iş değil. alın size kapak niyetine yazı, istanbul basını, evet evet sen, al da oku.

  http://www.internetspor.com/…ampiyon-writer536.html

  yazıdan bir kesit

  --- spoiler ---
  hala ismini duymayanlar var. selçuk aydın, dünya kıtalararası boks şampiyonu ve avrupa şampiyonu olarak iki kemerin sahibi oldu ve dünya şampiyonu olmasına ramak kaldı. mini tyson lakabı pek hoşuna gitmiyor, çünkü kendisiyle tanışmak için binlerce kilometre yol alan tyson’dı. sinan şamil sam’ın çok yaklaştığı ama kazanamadığı zaferleri kazandı, ve türkiye’nin gurur kaynağı oldu. olmasına oldu da, kimin haberi oldu? hani şampiyonluklara alışkın olsak tamam diyeceğim de..

  uzun süredir şehirden şehre koşuşturuyordum, tesadüfen şampiyonluk maçına denk geldim. nasıl haberim olmaz böyle bir maçtan diye vahlanıyordum. yollarda olduğum için haberlerde denk gelmedim diye düşündüm. iki farklı ulusal (!) gazeteyi tekrar didik didik taradım ama selçuk aydın’ın şampiyonluk maçıyla ilgili en ufak bir şey bulamadım. kime telefon ettimse maçtan haberi yok. dahası dost sohbetlerimizde hala selçuk’u tanımayan insanlar olduğunu gördüm. acaba kabahat selçuk’ta mıydı? acaba şampiyonluk turlarını 61 numaralı şortu ve trabzonspor kaşkolu yerine fenerbahçe, galatasaray ya da beşiktaş formalarıyla kutlasaydı, o zaman tüm türkiye’nin gururu olabilir miydi? bu benim kompleksim değil, kusura bakmayın. tuncay şanlının, nihat kahveci’nin attığı her golü ana haber bültenlerinde izledik ama fatih tekke’nin kaldırdığı uefa kupasıyla tek bir resmi yayınlanmadı memleketimde. oysa fatih, omuzlarında türk bayrağı ile nasıl da gurur doluydu, poz veriyordu basına..
  --- spoiler ---

  yalnız şampiyon. daha bir gururlu. daha bir başı dik.
  son maçtan kareler için;
  http://forum.bordomavi.net/…ead.php?t=6397&page=137

  eğer güzide basının dikkatini celbederse orjinal boyutlarını da kendilerine temin edebiliriz. hatta onlar zahmet etmesin, sayfa mizanpajını da biz yaparız.
 • luis hernandez 'i çok sakin ve temiz nakavt etmiş boksör.

  http://www.youtube.com/watch?v=2tz5xtstwiq
 • 5 haziran 2010 tarihinde istanbul abdi ipekçi arena'da romen asıllı kanadalı boksör ionut dan ion ile dünya şampiyonluğu için ringe çıkacak olan avrupa şampiyonu ve kıtalar arası şampiyon boksör.

  profesyonel kariyeri;

  10.11.2006 marian gabris (1. raund nakavt)
  02.12.2006 marius bugheata (1. raund nakavt)
  15.12.2006 jonny ibramov (2. raund nakavt)
  27.01.2007 denis alekseevs (2. raund nakavt)
  10.02.2007 sergejs savrinovics (sayı ile)
  09.03.2007 vitali martynov (1. raund nakavt)
  24.03.2007 diego martin alzugaray (2. raund nakavt)
  27.04.2007 rastislav kovac (3. raund nakavt)
  16.06.2007 yury tsybenko (2. raund nakavt)
  21.09.2007 sergey starkov (6. raund nakavt)
  23.11.2007 sasha shnip (1. raund nakavt)
  23.12.2007 jurijs boreiko (2. raund nakavt)
  15.02.2008 leonti vorontsuk (2. raund nakavt)
  14.03.2008 farkhad bakirov (sayı ile)

  dünya kıtalararası orta siklet boks şampiyonluğu
  26.04.2008 lucky lewelle (sayı ile)

  dünya kıtalararası orta sıklet boks şampiyonluğu
  12.09.2008 marad khuzeev (2.raund nakavt)

  dünya kıtalararası orta sıklet boks şampiyonluğu
  06.03.2009 luis hernandez (1. raund nakavt)

  dünya kıtalararası orta sıklet boks şampiyonluğu
  18.04.2009 said ouali (sayı ile)

  orta sıklet avrupa şampiyonluğu
  11.07.2009 jackson osei bonsu (9. raund nakavt)