şükela:  tümü | bugün
 • dinlendiğiniz zaman kemençeden bu seslerde çıkıyormuymuş demenize sebep olacak kemençe üstadı. ileride karadeniz ve türk müziğine büyük katkıları olacağını düşündüğüm hemşerim.
 • kont adnan, davut güloğlu, ismail türüt ve türdeşlerinin aksine, birol topaloğlu gibi kazım koyuncu gibi karadeniz'den çıkan mucizelerden biri.
 • bir sefere mahsus küfür etsem mazur görür müsünüz? (- tamam. ama abartma.)

  onu dinleyince, kemençe'sinin sesini iliklerinizde hissediyorsunuz. hani, sıcaktan bunalırsınız da, serin bir rüzgar estiği zaman bir rahatlık hisseder, huzur dolarsınız ya, onu dinlemek de öyle bir şey.

  başlı başına, kemençeyi sevme nedeni olabilir.

  geçenlerde yine selçuk balcı'dan "azrail görsün seni" adlı parçayı dinledim, dinlerken içimden "rapinin, rakının ta amına koyim; karadeniz müziği gibisi var mı lan!" dedim...

  benim böyle bir kültürüm varken, nasıl fakredememişim bunca zaman, nasıl da bunların unutup 'bana yabancı' müziklerle vakit kaybetmişim, kızdım kendime...
 • kendisine oldukça imrendiğim, başarılı müzisyen.

  kendisini dinlerken aklıma geldi, üşenmedim biyografisine baktım. 1988 doğumluymuş, yani benden sadece 3 yaş büyük. bu süre içinde bağlama ve kemençe çalmayı öğrenmiş, bağlamasını bilmem ama kemençeyi öttürüyor adam. vokali de on numara. albümlerini yaparken türkiye'nin en iyi müzisyenleriyle çalışıyor, önü açık.

  bir de kendi hayatıma bakıyorum. arkadaş yemin ediyorum sığır gibi yaşıyorum.
 • memlekette kazım koyuncu'ların bitmeyeceğini ispatlıyor bu uşak. söylediği tüm şarkıları üşenmeden tek tek link veresim var. müzikten falan hiç anlamam. klişe bir bok var ya hani. duygu mühim diye. sanki söylerken itfaiye hortumuyla pompalıyor duyguyu vicdansız. bu arkadaşın söylediği herhangi bir şarkıyı dinleyip de hissiyatında bir kıpırdama olmayan insan ile selamı sabahı keserim. full+full müzisyen. nasıl öveceğimi bilemiyorum. iyi günler.
 • saçma sapan derecede kötü geçen gecemi, çalıp söylediği bir türküyle şenlendiren şahıs. (deniz üstünde fener)yok böyle bir kemençe icrası, direkt tüylere ve göz pınarlarına hitap ediyor. endipol de videonun bir başka hoş unsuru, onlara da helal.

  türkü de kendisine aitmiş... albüm yapacakmış, bu şarkı albümde de olacakmış.

  (bkz: deniz üstünde fener)
 • karadeniz müziğinin gelecek on yılına damga vuracak. öyle bir genç yetenek.
 • çayeli'lidir.
 • bugün caddedeki d&r'a girdiğimde deniz üstünde fener çalıyordu. kim bu dedim, deniz üstünde fener dedi. kim bu dedim, selçuk balcı dedi. git dedim getir dedim cd'sinden dedim. gitti dedi cd kalmamış dedim nası dedi yok, dedi bitek çalan var, açık, dedim ver, dedi tamam.

  geldim eve dedim youtube ne alemde yazdım, bi baktım bi de nefis klibi varmış. diğer şarkıları da über süpermiş. erkan ogur, kazım koyuncu seven adam idim, niçin bu adamdan haberim olamadı diye kendime sordum, dedim afet yangın, dedim kar, dedi adet, aşkı vururlar..

  ez tanım, sesi harika ve henüz bilinmeyen bir adamdır. ya da ben bilmiyormuşum..
 • türkiye'de müzik açısından kendini geliştiren ve üzerine çok şey katan önemli adamlardan biri selçuk balcı. kemençe dinlemeyen çoğu kişiye kemençe dinletir, müptela yapar. kemençeyi keman gibi çalarak çok güzel yorumlamalar yapar. sesi de tarzına acayip uyar ve güzeldir.

  yeri gelir kendi kültüründen leziz şeyler sunar;
  http://www.youtube.com/…2zdrjdeahha&feature=related

  yeri gelir herkesin bildiği şeyleri kemençe ile çalar;
  http://www.youtube.com/…wvxx8q8np8q&feature=related

  yeri gelir kemençe ile küçük emrah olaylarına bile girer ve kendine hayran bırakır;
  http://www.youtube.com/…m5ayalzxkji&feature=related

  günün birinde tanışacağım kişidir kendisi ayrıca. ben gitarımı çalayım o kemençesini. gülelim eğlenelim negzel.