şükela:  tümü | bugün soru sor
215 entry daha
  • twitter hesabından bazı paylaşımlar yapmış bu arkadaş. bayraktar iha nın üretimi ve tsk envanterine girmesi ile ilgili bilinmeyenlermiş. yerli ihadan rahatsız olanlar, uçuş için pist tahsis etmeyen askerler, gafletler, delaletler, hıyanetler...

    keşke bunların altına kendilerinin vestel savunma tarafından üretilen ve tsk tarafından bir dönem fiili olarak kullanılan [(bkz: vestel karayel)karayel iha] ile ilgili yaptıklarını da ekleseymiş. milleti kör, herkesi aptal zannetmeseymiş.

    yine keşke ülkemiz özgür olsa da vestel savunmanın yöneticileleri, saha mühendisleri de twitter hesaplarından baykar makinave kendisi ile ilgili düşüncelerini yazabilseler.

    dimi amaaa!! şark kurnazı...
  • selcuk bayraktar'in kanitlanmis basarisini hazmedeyen sazanlar vestel savunma ve karayel orneginden vurmaya calismis... vestel savunma'nin kuruculari arasinda israil'in turkiye'deki en buyuk distributoru oldugunu da yazsan... vestel'in savunma islerinde israil'deki offset taahhütlerini nasıl kapama girişimlerine bir el atsan... selcuk bayraktar'in sirketi baykar makinaile rekabete dayalı bir ihalede vestel savunma'nin nasıl kaybettiğini ama satilik adamlar vasitasiyla bir gecede vestel savunma icin tek kaynak ınsansiz hava araci karayel projesinin nasıl kurgulandigini ifade etsen.... vestel karayel iha projesinin ihalede kaybetmiş olmasina, bayraktar tb2 kazanmış olmasina ragmen, bayraktar tb2 sözleşmesinin durdurulup ondan 1 yıl once imzalandigini ifade etsen... karayel iha projesinde kaybettiği ihalede tek kaynak olarak proje alabilmesi icin katakulli diyemeyip katapult ve paraşüt özelliği eklediğini ama bu katapult ve paraşüt özelliğini yerine getirememesinden dolayı projesinin iptal edildiğini koysan... yani bir gecede is alabilmek icin yazılan projede paraşüt ve katapult ozelligi ekletmesinin ayağına nasıl dolandigindan bahsetsen... hiç fena olmaz değilmi?
  • baykar makine'nin sahibi (babasıyla ortak),cumhurbaşkanının damadı elektrik-elektronik mühendisi şahıs.ekibinin beyin çalışanları itü tayfasıdır.
6 entry daha