• ikinci damat. ısınma turlarında, sürekli tv’de. bakalım nerelerde göreceğiz , çok yakında.
    kendisini ülkenin kurtarıcısı olarak gören kuş beyinli sözlük yazarlarına, şu ana dek ülkeden uçup giden ar-ge mühendislerini hatırlatırım. herşeye sizlere sunulduğu gibi inanmayı ne zaman bırakacaksınız?
  • an itibariyle sosyal medya hesaplarından iş ilanlarını paylaştı hmm
  • inşallah ömrünün sonuna kadar ki çok uzun bir ömrü olur, sağlığı hep tam olsun da memlekete kattığı faydalara devam etsin. milyon tane insan bir araya gelse bir insanın kattığını sağlayamayabiliyor. selçuk bayraktar buna yaşayan en iyi örneklerdendir.
  • twitter hesabından bazı paylaşımlar yapmış bu arkadaş. bayraktar iha nın üretimi ve tsk envanterine girmesi ile ilgili bilinmeyenlermiş. yerli ihadan rahatsız olanlar, uçuş için pist tahsis etmeyen askerler, gafletler, delaletler, hıyanetler...

keşke bunların altına kendilerinin vestel savunma tarafından üretilen ve tsk tarafından bir dönem fiili olarak kullanılan [(bkz: vestel karayel)karayel iha] ile ilgili yaptıklarını da ekleseymiş. milleti kör, herkesi aptal zannetmeseymiş.

yine keşke ülkemiz özgür olsa da vestel savunmanın yöneticileleri, saha mühendisleri de twitter hesaplarından baykar makinave kendisi ile ilgili düşüncelerini yazabilseler.

dimi amaaa!! şark kurnazı...
  • aldığı maddi / manevi desteğin başkalarına da verilmesini temenni ettiğim kişi.
  • baykar makine'nin sahibi (babasıyla ortak),cumhurbaşkanının damadı elektrik-elektronik mühendisi şahıs.ekibinin beyin çalışanları itü tayfasıdır.
  • hayatını türkiye'nin teknolojik açıdan gelişmesine adamış başarılı bir türk mühendis.

bugünlere gelene kadar çok çalışmış. 10 yıl önceki videolardan yaptıkları denemeleri ve uçuşları izleyebilirsiniz. bunların meyvelerini ise bugünlerde almaya başladık. *

8 haziran 2009 taktik iha uçuş denemesi
    26 eylül 2009 taktik iha otomatik kalkışı
    2 ekim 2009 taktik iha gece inişi
    2009 eylül ekim ilk prototipin sinop uçuş denemeleri
    selçuk bayraktar'ın 2005 yılı mini iha demo tanıtımında yaptığı konuşma

edit: imla
  • şu hayatta anne babamdan başka kimsenin elini öpmedim, bir gün canlı canlı görürsem eğer ellerinden öpeceğim senin selçuk abi.

kendime sözüm var birgün olurda o güce erişirsem( ki bu güce erişeceğimden zerre şüphem yok), bu ülkeye o kadar katma değer katacağım ki benimkinin yanında seninkinin esamesi bile okunmayacak. haydi bakalım selçuk bayraktar sen mi büyüksün ben mi...

tanım: hem çok sevdiğim hemde büyük rakibim olan birisi.
  • gökyüzünde yalnız gezen ihalar, yeryüzünde sizin kadar yalnızım... lay lay lay lom lom...

(bkz: türkiye teknoloji takımı vakfı)
  • başarı budur moruk anlıyormusun? güneş gibidir... saklayamazsın, kapatmak istersen seni ışığıyla yer bitirir. bu adam bu işi ruhuyla yapıyor, o sihalar gökyüzünde dolaşırken kendisi cennet bahçelerinden meyve tadıyor gibi sanki. dünyaya kral olsan bu hazzı hayatının hiçbir evresinde yakalayamazsın. bu adam dünyanın en mutlu adamlarından değilse de ne olayım. kimse kendini kandırmasın bu iş sadece vatan için yaptım meselesi değil, ortada insanın kendi kendine meydan okuması ayrıca insanın bir birey olarak koca dünyaya tek başına meydan okuması ve bu karşılaşmada rakibine el etek öptürme olayı var. türkiye gibi mühendisliğin kısıtlı olduğu bir ülkede bu aleti yapabilmek afedersiniz ama 55555 kilo taşşak ister. başarı budur işte moruk benim gibi bir muhalifi bile önünde diz çöktürür tövbe ettirir. helalin var selçuk abi, o tvlerde gece gündüz nara atanlar senin bu ülkeyi sevdiğinin milyonda biri kadar sevemedi. sen bu kadim milletin kalbinde yatan gerçek bir nefer türk soyunun bayraktarısın. var ol selçuk abi isminle bin yaşa artık cansız bedenin toprakla buluşsada ruhun bu milletin gözü yaşlı analarının dualarında hep yaşayacak.

osman paşanın askerlerine yaptığı bir konuşmayı paylaşarak son vereyim.
    "çürümüş yönetimi, entrikalara boğulmuş rütbelileri, kaynayan dedikodu kazanlarını unutun. millet bir gün doğrulur ve onlara gereken cevabı elbette verir. ama sizler bu milletin gönlündeki gerçek aslanlar olmak istiyorsanız, vazgeçmeyeceksiniz, geri çekilmeyeceksiniz, asla yorulmayacaksınız ve kararsızlık göstermeyeceksiniz."

edit:anlamsız bir şekilde siha operasyon görüntülerini izlerken kendimi burda entry girerken buluyorum hep... gazi mustafa kemal’in 1 asır önce anadoluda yaktığı o ateş hala birilerinin içinde alev alev yanıyor demek ki.
hesabın var mı? giriş yap