şükela:  tümü | bugün
  • mit mezunu ve rte'nin damadı selçuk bayraktar'ın endüstri 4.0 flood'udur

https://twitter.com/…rktr/status/994999500262518785

muharrem'in beyanatları reis değil damada denk sayılıyor demek ki

selçuk bayraktar kim diyenler için edit: http://baykarmakina.com/selcukbayraktar/
  • (bkz: milli teknoloji hamlesi)

not: burda gayet guzel tartisma donuyor asagida. ancak bazi tipler var, ozgur demirtas gibi teknik noktada butun olayi iki youtube videosu izleyip hebele hubele demekten oteye gitmeyen bir adami tanrilastirirken, burdaki tartismayi kendilerince sulandiriyorlar. benim algimda, ozgur demirtas journal of finance'de makale basinca ulkem adina gurur duyuyorum, selcuk bayraktar sihalarla teroristleri high definition patlatinca gelecege daha umutla bakiyorum, muharrem ince bilimi tartisalim deyince mutlu oluyorum.
  • sevgili bayraktar tanıma takılmak yerine anlatılmak isteneni anlamaya çalışsaydı gereksiz ukalalığın önüne geçebilirdi.

mevcutta ne var? uçak gemisi mi? araba mı?

sen kendi teknolojini üretmiyorsun. mevcutta olan bu.

orada ince demişki “endüstri 4.0” konuşulacak. senin de şu an yaptığın bu.

bu saatten sonra ister yurtdışından know-how yaparsın ister kendi milli standartlarını geliştirirsin.

bu arada ben olsam daha çok imam hatip açıp oradan mezunlarla denerdim bunu... ağır gericisiniz yemin ediyorum.

edit: imla ve helal olsun ince’ye milleti her şeyi bilen asrın liderimiz erdoğan’ın anlamadığı ama 5-10dk sonra ondan daha iyi bilenin(!) olmayacağı gündemi ondan önce konuşmaya/düşünmeye yöneltti.
  • doğru demiş bağımlı olmayalım demiş ama siktiğimin ülkesinde teknoloji gelişmiyor ki aslına bakarsan domatesten başka bir bok yetişmiyor
  • söyleyen, koca koca holdinglerin, firmaların, devletlerin yapamadığını beceren, laf yerine iş üreten selçuk bayraktar olunca, daha bir dikkatle düşünülmesi gereken yorumdur.

elin dalındaki kuşa öyküneceğine dalındaki kuşa bak, kendi yolunda ilerle, özgün tasarla, marka ve değer yarat demiş adam.
  • fizik öğretmeni vs. mit mezunu + ilk milli sihayı yapmış pırıl pırıl bir mühendis

adama ukala diyen bu insancıklar bu kıyastan bile fizik öğretmenine pay çıkarmaya başarıyorlar

ağır gericisiniz yeminle

aynen imam hatip
  • birazdan burası ülkede teknoloji denilince ilk akla gelen şirketlerden birinin beyni olan mit mezunu adama fizik öğretmeni üzerinden çakmaya debelenen şirinlerle dolacak.

edit: dedim ama...

edit2: selcuk bey’in her dediği doğrudur denemez tabii ki. ancak, ekşi’de herhaltolog olmaktan başka vasfı olmayan adamlar, teknik bir konuda bu adama laf etmeden önce bir abdest alıp üzerinde düşünmeliler acaba ne demek istiyor diye.

öyle devletten milyarlar alıyo da yapıyeah ayaklarına yatıp şebeklik yapmanın lüzümu yok. adamların akp ye oy vermekten başka rte ye yakınlığı yokken, ilk iha’larını uçuralı on yıldan fazla olmuş, bizim ekşicanlar hala devlet desteği geyiği yapıyor.

he gözüm zaten sen sıfır destekle uzaya gidebildiğin için hakkındır çamur atmak. uzaya gitmediysen de muhalif olmuşsundur, aynı derecede ulvi bir iş nasılsa.
  • adalet 4.0 olmadıktan sonra yemişim endüstri 4.0 ı.
  • büyük damada şah çekmiştir. hobaaa.
  • tek kabiliyeti milyar liralık devlet desteği ile siha ve iha üretmek olan sayın bayraktar'ın yorumudur.

sanayi'de siha kullanırsınız artık sayın bayraktar. kendisinin siha ve iha çalışmalarını takdir ediyorum fakat sırf muhalefeti eleştirmek için bu topun altına girmesi doğru değil. olayı çok dar bir açıdan taraflı şekilde yorumlamış, olmamış.

biri mühendis biri fizik öğretmeni diyerek ince’yi aşağılayan zihniyetin ne mal olduğunu gayet iyi biliyoruz. onu favlayanlar da aynı familyadan. iki yüzlü yaratıklar.

edit: samsung mu o? yerli ve milli telefonumuzu niye kullanmıyor sayın bayraktar?
    http://i.internethaber.com/…3_2_1457344232m1ly5.jpg