şükela:  tümü | bugün soru sor
  • haber aynen şöyle geçiyor. izmir'in selçuk ilçesine inanç turizmi amaçlı rio'daki isa heykeli örnekli meryem ana heykeli için başvurduk. şimdi inanç turizimi, ekonomi, pazarlama açısından güzel fikir ancak elin bulgarı daha dün benim camimi hemde tarihi camimi yakıyor. sen gidip meryem ana heykeli yapacaksın biraz abes kaçmıyor mu dostlar tamam ekonomik açıdan son derece akıllıca olabilir ancak herşey para mıdır? yapılmadan düşünülmesi gerekir, tartışılması lüzumludur derim...
  • orada heykel yapma muhabbetini yapacaginiza meryem ana evi ve o arazinin bulundugu bolgeyi yabanci elin amerikalisina satmadan once oranin korumasini jandarmaya vermeden once ne kadar onemli bolge oldugunu dusunecektiniz.

en son gitigimde oranin asayisinden sorumlu jandarmalardan birine sormustum asayisinden biz sorumluyuz temizliginden belediye sorumlu ama gelirini abd li 80 kusur yasindaki tas gibi saglikli olan sik sik burayi ziyarete gelen abd li aliyor diyordu.

bu arada oraya cikmak icin de dag tas arasindan kaymak gibi asfalt yolu da artik karayollari mi belediye mi yapti bilmiyorum.

oraya giren araclarin tur otobuslerinin haddi hesabi yok para basiyor adeta.

ayrica turkiye de bizim topragimiz olmayan yabancilara satilan tek toprak da burasidir. biz de jandarmamizi bekci olarak dikeriz oraya.

adam da zirvalasin burada heykel diye ha toprak satmissin ha ... satmissin ayni hesap babanin tarlasi mi burasi.
  • ak partinin elinde bulunan izmirin selçuk ilçesinde yapılması planlanan devasa heykeldir

rio'daki kurtarıcı isa heykeli gibi büyük olacağı konuşuluyor. hayırlısı diyelim

kaynak: (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…keli-yapilacak-40058090)
  • chp yapsa yer yerinden oynardi. akit, vakit, rte, davidson vs. ağzından küfürlerle lanetlerlerdi bunu.

eyy.. neyse midem bulandi.
  • hristiyanları sevin.
  • doğu romayı tekrar canlandırmanın ilk adımıdır. diye ironi yapim dedim. çok mantıklı lan. büyük bir planmı işiyor. yada biz bu memlekettemi kafayı yedik.
  • her taşı toprağı zaten tarih kokan selçuk ilçesine, bana kalırsa yapılması gereksiz olan eylemdir.

kültür gezisini seven insan zaten selçuk'a uğramadan geçmez. ama 5 10 km yakınlarında plajlar var kimisi de buradan kafasını kaldırıp selçuk'a geçmez.

binlerce yıllık tarihi olan bi ilçeyi günümüz yapımı heykelle tanıtmak saçmalıktan başka bi şey değil. bunu akp belediyesi yaptığı için söylemiyorum bunu da belirteyim. kaldı ki yabancı turisti o saçma heykel çekmez. oranın tarihi dokusu çeker. e bizim insanımızın ilgisini bugüne kadar çekmediyse, meryem ana heykeli hiç çekmez.

siz orayı iyisi mi doldurun suyla. bi kaydırak, hoop meryem ana kilisesi. anca böyle çeker ilgi mınakoyim.
  • selçuk yerine kuşadası'na limana havadan bakan bi yere örneğin tepe mahallesi'ne yapılması durumunda ege'ye yolu düşen her cruise gemisini kuşadası limanına oradan da efes - meryem ana yönlendirecek bir heykel olacaktır