şükela:  tümü | bugün
  • galatasaray'ımızdaki son gerilim. s'ler karışmış, sneijder'le selçuk çekişiyor sanıyorduk meğer sabri'yle selçuk çekişiyormuş.

http://amkspor.sozcu.com.tr/…n-perde-arkasi-556279/

bu gerilim, sabri'nin de sağ beke nasıl kök saldığı yönünde ipuçları da içerebilir yalnız. ya sabri bir "derin yönetim" kurduysa?
  • bu haber doğruysa 5 yaşında götü boklu bebeler bile taşşak geçerken herif kaptanın biletini kestirmiş. adam keyser söze'nin teki çıktı rıza baba...
  • uzun zamandır olan durum. abdürrahim albayrak bizzat kendisi anlatmıştı durumun iç yüzünü. ilk gerilim kaptanlığın selçuk'a verilmesiyle başlıyor. birinci kaptanlık selçuk'a verilince sabri bir dönem tripcana bağlamıştı. normalde galatasaray'da bir gelenek vardır. bir kupa alınırsa bu kupayı takımın kaptanları beraber kaldırır. selçuk kaptan olduktan sonra bu gelenek sona erdi. kupaları tek başına kaldırmaya başladı. sabri de sik kırığı gibi bırak kupanın sapından tutmayı fotoğraflarda bile en köşede yer alıyordu. iyice asi_tripkolik_55'e falan bağlamıştı. hatta bir dönem selçuk oyundan çıktıktan sonra sabri, kendisine verilen kaptanlık pazubandını kabul etmiyordu. bu amk salağına göre kendisi takımın birinci kaptanı olmalıydı. emin olun hala da öyle düşünüyor ve olacak da. öyle ikinci kaptanlık falan kesmiyordu beyefendiyi. bir dönem böyle sürdü.

sonra prandelli döneminde sabri kadro dışı kaldı. ünal aysal'ın isteğiyle tabii ki. bana göre ünal aysal'ın yaptığı son güzel şeydi. sonra yönetim değişti. yönetimden sonra da hoca değişti. abdürrahim albayrak'ın anlattığına göre o sezonun devre arası kampında sabri hamza'nın yanına gidip birinci kaptanlığı istiyor. hamza da vermeye razı. olay selçuk'a kadar gidiyor. bir gün selçuk abdürrahim albayrak'ın odasına gidiyor ve kaptanlığı vermek istemediğini söylüyor. abdürrahim selçuk'un ağlamaklı olduğu detayını da vermişti yanlış değilsem.

abdürrahim albayrak da hamza'ya bunun yeri ve zamanı olmadığını söylüyor. sabri'yi kadroya alarak zaten yapacağımızı yaptık demeye getiriyor. kene işte amk. yapıştı mı biter mi isteği? kaptanlığı şimdi sabri'ye verirsek şampiyonluğu riske atarız diyor hamza'ya. ve sonra kullandığı cümle aynen şuydu yanlış hatırlamıyorsam. sonuçta selçuk'un da bir sürü arkadaşı var. yani bunlar yeniçerilik yapıp bizi şampiyonluktan eder diyor abdürrahim. bana göre o sezonun sonunda yapılan seçimde abdürrahim dursun'un yönetiminde olsaydı ve florya'da çalışmaya devam etseydi sabri bugün kaptandı. abdürrahim yönetimde değildi. selçuk ve şürekası da devam filminde hamza'yı genç osman'a çevirmişlerdi zaten. emre ve burak'ın oyundan çıkarken yaptıklarını falan hatırlarsınız.

zannımca sabri aynı boku yemeye çalışıyor gene. 11'deki yerini garantiledi. şimdi de kaptanlığı zorluyor. selçuk'un yanında yöresinde kimsesi kalmadı. sabri 14-15 sezonu gibi kolay pes etmez bu sefer. neyse sabri kaptanlığı aldığında görüşürüz. biz gideceğini sanarken herif sözleşmeleri birer yıllık kapıyor. 40 yaşına kadar bu kulüpte. kimse boşuna heveslenmesin.

selçuk ayhan'a sabri'yle arkamdan çevirdiğiniz işleri biliyorum demişse konu kaptanlıktır. ve haberi yapan da yanlış değilsem gökmen özdemir. selçuk'la çok yakın olduğunu biliyorum. selçuk yaptırmıştır ona bu haberi.

hamza dönemi için yukarıda anlattıklarımı abdürrahim albayrak telegol'de bizzat kendisi anlatmıştı.
  • yiyin birbirinizi e... para vermeyin
    s..... birbirinizi g... para vermeyin

not: gs
  • yollayın selçuk'u artık, sabri kalsın.