• http://www.hurriyet.com.tr/…da-karar-cikti-40703916

selçukcuğumun ihtiyati tedbir talebi reddedilmiş. gerekçesi:

"kelimeler ve sayılar kimsenin tekeline verilemez. markanın bir bütün olarak incelenmesinde samsung'un tanınmış markasında ön planda olan unsur galaxy ibaresi olup. s8 gibi asıl markanın önüne ve arkasına eklenen sayı ve kelimeler ise uygulamada cep telefonun modelinin bir üst model ve teknolojik olarak piyasaya çıkan yeni bir ürünü çağrıştırmakta olduğu bilinen bir gerçektir."

bence bu gerekçe, esas davanın da reddinde kullanılır.

edit: "kelimeler ve sayılar kimsenin tekeline verilemez." ibaresini okuyup da coşmayın. olayın bağlamında değerlendirin. kelimeler ve sayılar pekala insanların tekeline verilir, verilmektedir.
  • (bkz: vaziyet alın ortalığın anası sikilecek)

bu arada telefonun modeli bildiğim kadarıyla 'galaxy s8'..

batman belediyesi'nin christopher nolan'a açtığı dava geldi aklıma.

(bkz: batman belediyesi'nin batman filmine dava açması)
  • 'sayılar ve kelimeler kimsenin tekelinde değildir' diye gerekçelendirmiş yargıç kararını. tarafların güç, marka ve saygınlık farkını geçtim de bu gerekçe bence çok makul.
  • haber metninde ilgimi çeken bir nokta s.inan'ın talebinin 110 bin tl tazminat ve s8 telefonlarının imhası olduğu yazıyor. bu haberin gerçekliğine inanmak çok güç ama gerçekten telefonların imhası gibi bir talep usulen de olsa yapılmışsa olayın mizahi tarafı bambaşka bir noktaya taşınır.
  • sol frame'de görünce mahkemenin selçuk inan'ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için ertelendiğini düşünmüştüm de meğer sonuçlanmış; samsung selçuk'a kol saati hediye edip anlaşmaya varmış.
  • yarıldığım gelişme. bunu duyan diğer adamlar caner erkin, burak yılmaz ve arda turan derhal selçuk inan'ı aramıştır "seninleyiz adam gibi adammmm" demişlerdir ve sırasıyla s9,s10,s11'in patentini alma başvurusunu yapmışlardır destek için.
  • mahkeme tarafından ret kararı verilmiş tedbir talebidir.
    ulan selçuk ne adamsın.
  • galatasaraylı selçuk inan'ın samsung'a kendi patentini aldığı s8 ismini kullanması nedeniyle dava açmaya hazırlanması. ben arkadaşı olsam taşak geçerdim galiba. ya makara için yapıyor ya gündem başka amacı olamaz.

kaynak

edit: sahte olmayan haberdir. gerçekten açmış.
  • selçuk efendinin kırolukta çığır açtığı dava.

ulan ne tuhaf insanlar var bu ülkede. kıroluk,bohemlik,avamlık, kapris,ego bunlar bu ülke insanını maymuna çevirmiş durumda. adam isminin baş harfiyle forma numarasını yan yana getirerek kendince bulduğu bi kombinden marka değeri oluşturmaya çalışıyor ve bir de çıkıp global bir markaya dava açıyor. neremle güleceğimi şaşırdım, olum hasta mısın lan ? hasta değilsen avukatın olacak dümdük seni düdüklüyor. böyle bir dava açılamayacağını dünyanın en gerzek insanı bile bilir.

bizim insanımız biraz meşhur olunca niye bu kadar kırolaşıyor cidden anlamıyorum. çık efendi efendi topunu oyna,paranı kazan ;ye ,iç gez hayatını yaşa aslan parçası. ne gerek var böyle antin kuntin işlere ? bi rahat olun ya ,relaks olun, azcık mütevazi olun. '' s8 '' kendine bulduğu markaya bak amk !
  • sayılar ve kelimeler kimsenin tekelinde değildir.

haklı gerekçe. iyi lan birisi de tutsun merhaba kelimesini 31 sayısını falan tescillesin bunları kullanan herkesten telif istesin. kafa bu işte selçuk'taki. git şimdi başka yerde para eşele.
hesabın var mı? giriş yap