şükela:  tümü | bugün
  • konuşurken sanki kitaptan okuyormuşcasına düzgün cümleler kuran, hitabet yeteneği üst seviyede, tarzı olan bir avukat. nevi şahsına münhasır, kaliteli adam.
  • tutuklama, arama, dinleme gibi muhakeme tedbirlerinin uygulanmasında hata olduğunu ve bunun türk yargı sistemi içerisinde oluşmuş bir hukuk dışı alışkanlık haline geldiğini müthiş bir açıklıkla ifade etmekte olan hukukçudur.

dolayısıyla hakkında soruşturma açılmış insanların hak ve özgürlüklerinin keyfiyen kısıtlanmakta olduğunu ve açılan soruşturmanın sabaha karşı baskınları dolayısıyla başlı başına yargısız ceza yöntemi haline geldiğini net olarak gözler önüne sermektedir.
  • bu akşam ntv'de doğrudan siyaset programında alayına gider yapan hitabeti kuvvetli avukat. keyfi tutuklamalar, aramalar ve dinlemeler ile alakalı olarak biz bunlara yıllardır maruz kalıyoruz şimdi gündeme geliyor demiştir, siz gelirken biz gidiyorduk minvalinde, biz bunları kitaplarımızda yazdık tadında konuşmaktadır. konuşmasından sonra ufak çaplı bir south park sesizliği de oluşmadı değil hani.
  • dün cnn türk'te katıldığı programda içimizden geçen bütün düşüncelere tercüman olmuş avukat. ayrıca bıyıklarına kurban olunası kimse. gerçekten o konuştukça içimizin biraz olsun ferahladığını hissettik nicedir kanallarda sosyalistleri temsil eden kimseleri görememiştik...

http://www.evrensel.net/…es/images/2011/02/1chd.jpg
  • ne dediğini bilen birisidir. çağdaş bir hukukçudur. temel gerçekliklere dayanan hukuku bile işine geldiği gibi yorumlayanlara karşı aslanlar gibi mücadele eder. konuşma üslubu ile ne zaman görsem beni ekranlara kitleyen kişidir. hukukun nietzsche si
  • çağdaş hukukçular derneği genel başkanı.
    kolluğa ve halkın katillerine "şu şu maddeye göre asıl suçlu sizsiniz" diyerek karşı çıkan, belgelerle gelen cânım avukat.
    ve ankara'da, tayadlılara omuz verdiği bir basın açıklaması:

http://www.dailymotion.com/…lama-ve-imza-kozay_news
  • an itibari ile cnnturk'de çok yerinde 12 eylul degerlendirmesi yapiyor....
  • retorik başlığına girdiğimde direkt bu adamın başlığına yönlendirileyim istiyorum.
    mesela şu an hopa davasıyla ilgili bir savunma yapıyor -twitterdan takip ettiğim kadarıyla- ve ben öylece, hayran hayran, söylediklerine bakıyorum.
  • 9 aralik 2011 hopa davasi ankara durusmasi'nda etkili bir konusma yapti. twitter'dan okudugum kadariyla soyle bir alinti:

"kanunlar geriye yurumez, thkpc varken kanunda teror ibaresi yoktu. thkp c'ye teror orgutu, mahir cayan'a terorist denemez."
    "(hakim'e) sizi ilgilendirmiyor ama sol olarak bizim aramizda ciddi meseleler var, kim kimden ayrildi noldu, bunlar onemlidir."
    "hicbir varlik kaniti olmayan bir orgute uyelikten yargilaniyor muvekkillerimiz"
  • cnn türk'te yaptığı konuşmasına hayran kaldığım hukukçu. böyle insanlar lazım ülkeye.