şükela:  tümü | bugün
  • erciyes üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde öğretim üyesi. işletim sistemleri ve sistem programlama derslerini verir.

sistem programlama dersinde sanal makine üzerine ubuntu kurup dersi onun üzerinden işleyeceğiz. laboratuvar bilgisayarlarında veriler silindiğinden 32 gb flash bellek veya harici hdd getirmemizi istedi. ilerleyen derslerde daha geniş alana ihtiyaç olacakmış. neyse sanal makineyi 12 gblik alana kurduk. ertesi hafta gelirken fbnize kurup gelin dedi. elimde 32gb lik fb yok. harici hdd var ama düzgün çalışmıyor. 16 gb lik kingston flash belleğe kurdum ubuntuyu gittim derse. adam demesin mi biz demedik mi şöyle böyle. birde gitmişim en dandiğini* almışım. gitmişin en dandiğini almışın nedir ya? flash bellek işte. beyefendiye flash bellek beğendiremiyoruz. burası meslek lisesimiymiş, herkesi düşük düşük puanla alıyorlarmış ondan böyleymiş, üzüldüğü noktada burasıymış falan filan. önceki derse gelmemişim de bilmem ne. sınıfın ortasında demediğini bırakmadı. ya bu haftalık böyle olsun yani nolur ha 16lık ha 32lik. millet getirmemiş bile. ağzında da mikrofon. konuşuyor ha konuşuyor. ufkumuzu iki katına çıkaracak işler yapsak gam yemiyecem. klasör kopyala yapıştır. hayır birde geçen hafta gelmemişsin deyip sırıtıyor felan. insanın sinirini bozmasanız olmuyor. yarın ameliyata girecekmiş bişi demek istemiyorum. allah şifa versin.
  • ders materyali konusunda anlamsız bir takıntısı olduğu doğrudur, ancak bölümdeki diğer hocalarla kıyaslandığında çiçek gibidir. ders anlatımı herkese hitap etmese de, anlattığını anlayabilen az kişiden biri olarak kendisini gayet severim.

sınıfta günlük hayatında linux kullanan tek kişi olduğumu gördüğünden beridir beni çok sever, bu sevgisi o kadar derindir ki işletim sistemleri, sistem programlama ve bu dönem itibariyle donanım tanımlama dilleri dersini sadece bana anlatmaktadır, ben de sınıfın geri kalanına anlatmaktayım.

ilginç adam ama seviyorum, ideal bir hoca mı? hayır.

kendisine sağlıklı ömürler diliyorum, pazartesi bizi sınavda zorlamazsın umarım, kralsın hocam!

edit: valla zorlamadı, bir tanesin sen be! ayrıca geçmiş olsun, ufak bir kaza geçirmiş sanırım konuşurken sıkıntı yaşıyordu kendisini son gördüğümde, ama bugün koridorda yankılanan sesini duydum, mutlu oldum.