şükela:  tümü | bugün
 • habervaktim adlı haber portalında yazan,eski ülkü ocakları yöneticilerinden biri.ökkeş kenger'in alevi çalıştayına çağrılması da kendi tavsiyesi üzerine olmuş.

  ağır ökkeş kenger hayranı.işte ökkeş tarifi;

  "yerli, dürüst ve yiğit bir müslüman türk’tür. demokrattır, insancıldır, sert görünümün altında esprili bir şair ve yazardır. bağlamasıyla çok güzel alevi deyişleri çalar ve söyler.
  ökkeş şendiller ve onun yoldaşlarının mücadelesi türkiye içindir. iyi ki varsınız alperenlerin yiğit adamı.
  siz karanlıklara ışığınızı tutmasaydınız, bugünlere ulaşamazdık.
  siz karanlıkların doğurduğu nurdan adamlarsınız."

  yazının en şahane kısmı da şu;

  "türk’ün; tarihinin, değerlerinin düşmanı olan adları şu, bu olan fakat 1915 artıklarının (gerçek kimliklerini saklayıp, şu veya bu adla ortada dolaşanlar) gizli koçbaşlıkları da devam etmekte olduğunu görüyoruz".

  madem adamı aklamaya giriştin bir bak bakalım, ökkeş şendiller diye bahsettiğin adamın gerçek adı ne? neden değiştirme gereği duymuş? inadına ökkeş kenger'dir.öyle isim değiştirmekle yaptıklarını unutturamaz.kim ortalıklarda dolananıyormuş ad değiştirerek?

  bu kadarı yazı hakkında fikir sahibi olmak için yeterli sanırım? haa "benim sinirlerim iyidir tamamını okuyabilirim" diyorsanız buyrun tamamı,

  http://habervaktim.com/…aylari_alevi_calistayi.html
 • ileri demokrat akp'nin okkes kenger hayrani ermeni dusmani ulkucu adayidir kendisi.
 • akp’den manisa, 5. sıra adayı. 12 eylül 1980’de manisa’daki mhp davasının bir numaralı sanığı olarak idamla yargılanan ve 6.5 yıl hapis yatan özdağ'ın avukatı, bülent arınç idi.
 • darbecilerin muhsin yazıcıoğlu'nu öldürdüğünü iddia etmiştir.

  (bkz: kör ölür badem gözlü olur)

  --- spoiler ---

  "muhsin yazıcıoğlu, demokrasiyi askıya almak isteyenleri tespit ve deşifre etti" diyen özdağ'dan, 'kim öldürdü?' sorusuna yanıt olabilecek 'darbeciler' vurgusu geldi.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  başbakan ‘burada bir mağduriyet var mı? ’ diye sordu. ‘var’ denince mağduriyetin giderilmesi talimatı verdi. önerge komisyona ak parti önergesi olarak geldi, daha sonra mhp destekledi.

  1980 öncesi suç işleyenler 1991’de infaz yasası değiştiği için çıktı. solcular çıktı ama bu insanlar çıkamadı. içeride bir tane solcu kalmadı. ‘solculara uyguladılarsa sağcılarada uygulayın’ dedim. eşitliği sağladım. solcular çıktı ama haluk kırcı 21 yıl yattı, niye yatsın ki?

  bunlar adam öldürdü ama ceza kanununa göre 10 yıl yatmaları lazım. 1974’te bomba atanın, banka soyanın 5 yıl yatıp çıkması ne kadar doğruysa, bunların da 10 yıl yatıp çıkmaları o kadar doğru."

  --- spoiler ---

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25365896
 • (bkz: bahçelievler katliamı) canilerinin tahliye edilmesinin baş mimarı olarak tarihe geçen şahıs.

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1566125/default.htm
 • nazim hikmet'in naasinin kurtulus savasi topraklarini kirletecegine dair bir dusuncesi varmis bu beyefendinin. bir de bunu bir kitaba dokmus*, nazim'i vatan ve din dusmani, komunistligin sergerdesi falan olarak tanimlamis eserinde.

  bence yarin bir gun kendisi hakkin rahmetine kavusursa, orta asya'ya gomulsun. hic aklima gelmezdi ama kendisi topragi kirletmekten bahsedince nedendir bilinmez boyle bir fikir gecti kafamdan. hem de sevinir hep hasretini cektigi vatanina donmus olur, bence dusunmesinde fayda var.
 • nazim'in "kurtuluş savaşı destanı"ni okumamistir. gerci bu tipler okusalar da anlamazlar, cünkü türkceleri kittir, türkcü olduklari halde. adamin cenahi belli, nazim'i yazicioglu'yla karsilastirmis, el alemi kendisine güldürmüs. cahillik diz boyunu bulmus memlekette. gülsem mi, aglasam mi?
 • " akp manisa milletvekili selçuk özdağ, "vakitsiz yazılar" adını verdiği kitabında şair nazım hikmet'e ağır sözler sarf etti. özdağ, "nazım hikmet'in naaşı kurtuluş savaşı topraklarını kirletir" başlığıyla 2009'da kaleme aldığı yazısını tbmm'de dağıttığı kitabına koydu. yazıda şair "vatanın ve dinin düşmanı", "ahlaki yapısı tartışmalı" ve "komünistliğin sergerdesi" olarak nitelendirildi. "

  yazık.
  yıllar sonra kendisi hiç hatırlanmayacak ama şair nazım hikmet hiç unutulmayacak.
 • 2009 yılında yazdığı "nazım hikmet'in naaşı kurtuluş savaşı topraklarını kirletir" yazısına "vakitsiz yazılar" adını verdiği kitabında yer veren milletvekilimiz. aynı zamanda nazım hikmet'i "vatanın ve dinin düşmanı" olarak da nitelendirmiş kendisi.

  öncelikle nazım hikmet din düşmanı değildir. ateist olarak bilinir. ateizm ise din düşmanlığı değildir. ateizm özel bir dine düşmanlık hiç değildir. nazım hikmet'i din; sadece egemenlerin elinde yoksul ve cahil kitleleri gütmek için kullanılan bir araç olarak ilgilendirmiştir. o noktada da bir din düşmanı olarak değil, bir marksist olarak kendini ortaya koyar.

  nazım hikmet vatanımızın ve değerlerimizin düşmanı da değildir. bunu düşünen herkese vatan haini şiirini okumasını tavsiye ederim. tüm dünyanın sanatına saygı duyduğu, adı "20. yüzyıl'ın ilk yarısında yaşamış olan dünyanın en büyük şairleri" arasında anılmış olan bir şairimiz hakkında, hele ki kurtuluş savaşı destanını pek çok insandan kat be kat daha iyi kaleme almış biri hakkında konuşulmadan önce iki kere düşünülmesi taraftarıyım.