şükela:  tümü | bugün soru sor
 • habervaktim adlı haber portalında yazan,eski ülkü ocakları yöneticilerinden biri.ökkeş kenger'in alevi çalıştayına çağrılması da kendi tavsiyesi üzerine olmuş.

  ağır ökkeş kenger hayranı.işte ökkeş tarifi;

  "yerli, dürüst ve yiğit bir müslüman türk’tür. demokrattır, insancıldır, sert görünümün altında esprili bir şair ve yazardır. bağlamasıyla çok güzel alevi deyişleri çalar ve söyler.
  ökkeş şendiller ve onun yoldaşlarının mücadelesi türkiye içindir. iyi ki varsınız alperenlerin yiğit adamı.
  siz karanlıklara ışığınızı tutmasaydınız, bugünlere ulaşamazdık.
  siz karanlıkların doğurduğu nurdan adamlarsınız."

  yazının en şahane kısmı da şu;

  "türk’ün; tarihinin, değerlerinin düşmanı olan adları şu, bu olan fakat 1915 artıklarının (gerçek kimliklerini saklayıp, şu veya bu adla ortada dolaşanlar) gizli koçbaşlıkları da devam etmekte olduğunu görüyoruz".

  madem adamı aklamaya giriştin bir bak bakalım, ökkeş şendiller diye bahsettiğin adamın gerçek adı ne? neden değiştirme gereği duymuş? inadına ökkeş kenger'dir.öyle isim değiştirmekle yaptıklarını unutturamaz.kim ortalıklarda dolananıyormuş ad değiştirerek?

  bu kadarı yazı hakkında fikir sahibi olmak için yeterli sanırım? haa "benim sinirlerim iyidir tamamını okuyabilirim" diyorsanız buyrun tamamı,

  http://habervaktim.com/…aylari_alevi_calistayi.html
 • ileri demokrat akp'nin okkes kenger hayrani ermeni dusmani ulkucu adayidir kendisi.
 • akp’den manisa, 5. sıra adayı. 12 eylül 1980’de manisa’daki mhp davasının bir numaralı sanığı olarak idamla yargılanan ve 6.5 yıl hapis yatan özdağ'ın avukatı, bülent arınç idi.
 • --- spoiler ---

  başbakan ‘burada bir mağduriyet var mı? ’ diye sordu. ‘var’ denince mağduriyetin giderilmesi talimatı verdi. önerge komisyona ak parti önergesi olarak geldi, daha sonra mhp destekledi.

  1980 öncesi suç işleyenler 1991’de infaz yasası değiştiği için çıktı. solcular çıktı ama bu insanlar çıkamadı. içeride bir tane solcu kalmadı. ‘solculara uyguladılarsa sağcılarada uygulayın’ dedim. eşitliği sağladım. solcular çıktı ama haluk kırcı 21 yıl yattı, niye yatsın ki?

  bunlar adam öldürdü ama ceza kanununa göre 10 yıl yatmaları lazım. 1974’te bomba atanın, banka soyanın 5 yıl yatıp çıkması ne kadar doğruysa, bunların da 10 yıl yatıp çıkmaları o kadar doğru."

  --- spoiler ---

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25365896
 • nazim hikmet'in naasinin kurtulus savasi topraklarini kirletecegine dair bir dusuncesi varmis bu beyefendinin. bir de bunu bir kitaba dokmus*, nazim'i vatan ve din dusmani, komunistligin sergerdesi falan olarak tanimlamis eserinde.

  bence yarin bir gun kendisi hakkin rahmetine kavusursa, orta asya'ya gomulsun. hic aklima gelmezdi ama kendisi topragi kirletmekten bahsedince nedendir bilinmez boyle bir fikir gecti kafamdan. hem de sevinir hep hasretini cektigi vatanina donmus olur, bence dusunmesinde fayda var.
 • nazim'in "kurtuluş savaşı destanı"ni okumamistir. gerci bu tipler okusalar da anlamazlar, cünkü türkceleri kittir, türkcü olduklari halde. adamin cenahi belli, nazim'i yazicioglu'yla karsilastirmis, el alemi kendisine güldürmüs. cahillik diz boyunu bulmus memlekette. gülsem mi, aglasam mi?
 • " akp manisa milletvekili selçuk özdağ, "vakitsiz yazılar" adını verdiği kitabında şair nazım hikmet'e ağır sözler sarf etti. özdağ, "nazım hikmet'in naaşı kurtuluş savaşı topraklarını kirletir" başlığıyla 2009'da kaleme aldığı yazısını tbmm'de dağıttığı kitabına koydu. yazıda şair "vatanın ve dinin düşmanı", "ahlaki yapısı tartışmalı" ve "komünistliğin sergerdesi" olarak nitelendirildi. "

  yazık.
  yıllar sonra kendisi hiç hatırlanmayacak ama şair nazım hikmet hiç unutulmayacak.
 • nazım hikmet'ten dilimizin düşmanı ve kurtuluş savaşı topraklarını kirletecek biri olarak söz etmiş, akıl sağlığının yerinde olmadığını düşündüğüm şahıs.

  o nazım hikmet ki türk şiirini uluslararası üne kavuşturmuş, dünya'nın en büyük şairlerinden biri olmuş, birçok şiiri bestelenmiş, dillere pelesenk olmuş, sayısız dile çevrilmiş. ama beyimize göre nazım hikmet dil düşmanı.

  o nazım hikmet ki kurtuluş savaşı destanını yazmış, gönüllere taht kurmuş, kurtuluş savaşını edebi yolla ebediyen yüceltmiş. fakat beyimize göre kurtuluş savaşı topraklarını kirletecek.

  bence de kendisinin ettiği her söz ses kirliliği yaratıyor. bilmediği konularda fazla konuşmamalı!
 • hayat akışı kimlerden oldugunun kanıtı:

  1999- milletvekilliği genel seçimlerinde manisa milletvekili aday adaylığı.
  1994–2009 avrupa nizam-ı âlem federasyonu ve avrupa türk kültür dernekleri birliği (atp) genel başkan baş danışmanlığı.
  1994–1999 türkiye-azerbaycan dostluk derneği yönetim kurulu üyeliği.
  1994 yerel yönetimler seçiminde bbp keçiören belediye başkan adayı.
  1993 büyük birlik partisi kuruluşunda aktif görev.
  1991 refah partisi-milliyetçi çalışma partisi- islahatçı demokrasi partisi ittifakında keçiören milletvekili aday adayı
  1987–1983 milliyetçi çalışma partisinde etkin görevler.
  1980-… mhp ve ülkücü kuruluşlar davasında bir süre tutukluluk hali
  1975–1980 manisa ülkü ocakları şube başkanlığı ve başkan yardımcılığı

  böyle birinden nazim'i övmesi beklenemez elbet. kullandigi dil, ettigi hakaret ise kisiliginin yansimasidir.
 • ökkeş kenger hayranlığı,bahçelievler sanıklarını kurtarması gibi bir başka icraatı olan zat.

  bakın almanya'da ne demiş kendisi

  akp manisa milletvekili selçuk özdağ, avrupalı türk demokratlar birliği (uetd)’nin münih’te bir caminin toplantı salonunda düzenlediği konferansta konuşma yaparken münih alperen ocaklarından olduklarını söyleyen kişiler tarafından protesto edildi. özdağ'ın kendisini protesto edenleri, "milyarları, trilyonları nurculara, süleymancılara, nakşibendilere, milli görüşçülere, ülkücülere dağıttım" diyerek sakinleştirmeye çalıştı.

  http://haber.sol.org.tr/…nlar-dagittim-haberi-88720

  (bkz: bunlar kendilerine bağladılar hortumu)